Slunce je také hvězda

Slunce je také hvězda https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365137/bmid_slunce-je-take-hvezda-319-365137.png 4 278 278

Natasha je dívka, která věří ve vědu a fakta. Rozhodně ne na osud! Nebo na sny, které se nikdy nesplní. A už vůbec není ten typ holky, která se na rušné ulici v New Yorku potká s klukem a hned se do něj bláznivě zamiluje. Zvlášť když její rodině zbývá dvanáct hodin do deportace ze Spojených států. Ani Daniel nebyl nikdy snílek, ale když Natashu potká, zapomene úplně na všechno. Cosi v ní ho přimělo věřit, že jim osud nachystal něco opravdu zvláštního.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Sun is Also a Star , 2016

Anna 13
06.01.2020 5 z 5

Často si čtenáři stěžují, že je nějaký příběh nereálný, nemožný.
Tato kniha je realistická, ale já přesto doufala v nemožné... V to, co by se asi ve skutečném světě nestalo, ale na stránkách knih by se to stát klidně mohlo... Protože papír snese vše a lidská fantazie je bezbřehá.

Natasha a Daniel jsou ohňostrojem, který mě zcela pohltil a připravil mě o všechen můj skepticismus. O všechny řády a linie, které uznávám, v které věřím.
Jejich příběh byla nekonečná jízda, jejíž konec vlastně koncem není. Celý ten jeden jediný den v New Yorku byl prozářený všemi možnými barvami, jejich láska a sounáležitost tryskala na čtenáře jak fontána.
Z této knihy se nebudete chtít vynořit. Probuzení ale přijde rychle, neboť čtete jedním dechem a nemůžete se zastavit, i když víte, že tímhle tempem o milované hrdiny brzy přijdete.

Nevěřila jsem, že takováto kniha může člověka tolik obohatit a tak moc ho potěšit. Brala jsem ji jako oddechovku, která po přečtení zapadne mezi to nekonečné množství romantických příběhů, a tak nějak se vytratí a zbyde jen milá, ale neurčitá vzpomínka.

Mám chuť ji číst teď hned od znova. Mám chuť to prožít zase vše od začátku.

S knihou VŠECHNO, ÚPLNĚ VŠECHNO se kniha SLUNCE JE TAKÉ HVĚZDA srovnat nedá. Jako by to psala jiná autorka. Je až neuvěřitelné, jak se Yoonová vypracovala, a kam se po žebříčku kvality dokázala po úspěšném bestselleru vyšplhat.

Tahle kniha není jen o lásce dvou lidí. Je o vesmíru, o světě, o osudu a náhodách. Ta kniha vám ukáže, že je jedno, v co věříte a jak svou víru a představu o koloběhu světa pojmenujete. Asi to nedokážu vysvětlit, jen pociťuji, že všechno se vším souvisí, vše na sebe reaguje a vše do sebe zapadá...
Po této knize není možné myslet si něco jiného, než že svět je dechberoucí místo, kterým toužíte být okouzleni a ve kterém chcete žít. Nevím, jak dlouho ten pocit vydrží... ale ta kniha stojí za vaši plnou pozornost a byla by osudná chyba ji minout.

Vlastně je až nepochopitelné, že tohle všechno pociťuji, když to dopadlo tak, jak to dopadlo.
Zážitek, který si chci v srdci uchovat, co možná nejdéle. DĚKUJI!

KateTheBlogger
20.11.2019 3 z 5

Nejdříve jsem viděla film a měla jsem pocit, že mi v něm něco chybí,... tak jsem si přečetla knížku, a kupodivu i u ní mi něco chybělo. Neuím to přesně popsat, ale nebylo to ono. Předchozí knížku Všechno úplně všechno jsem milovala, ale tato mi bohužel nesedla. A moje nejoblíbenější scéna z celého filmu odehrávající se v norebangu? Tak ta v knížce vůbec není. Tedy je, ale úplně jinak...

DracoMalfoy
15.09.2019 3 z 5

3.5* Kniha se mi líbila, ale to je asi tak všechno. Nevím, něco tomu chybělo.

Bebe2004
09.09.2019 4 z 5

Zajímavá kniha,ale co to bylo za konec?! Jakože setkání po letech? Celkově hezké, ale konec.

Linda02
01.09.2019 5 z 5

Byla to příjmená oddechovka. Film se mi líbil o chlup méně.

Adele02
20.08.2019 4 z 5

Co to jako bylo za konec. Chtěla jsem dát pět hvězdiček, ale těch posledních pár stránek mě fakt rozsekalo.

sd1992
31.07.2019 3 z 5

Nee, proč? Nějak mě to nechytlo.. spíš jsem vůbec v šoku, že je tato kniha zfilmovaná :-O není prakticky nijak záživná. Četla se sice poměrně rychle, ale nezáživně. Jakou lovestory můžete očekávat od páru, který se zná sotva půl dne.. ano, celý děj knihy se odehrává v jeden jediný den.. Ty "mezikapitoly" na téma láska, náboženství, vlasy atd. tak to bylo něco vyloženě strašného, být to moje kniha, tak je s největší pravděpodobností vytrhám. Bylo to zbytečně plné filozofických keců, který fakt nesnáším a ubíjelo mě to :D Dávám 3* za čtivý způsob psaní, ale nečetla bych znovu ani za nic a film mě taky neláká.

Fallen_angel
20.07.2019 3 z 5

Kniha není nijak napínavá, ale je čtivě napsaná a tak jsem jí zhltla na jedno posezení. Natasha mě hrozně štvala, člověk by si měl rozumět s hlavními hrdiny no a já jsem si pod jménem Natasha představila samou Nicol Yoonovou... každopádně co bylo na knize boží, byl ten konec. To jsem vážně nečekala. Knihu jsem chtěla přečíst hkavně k vůli té úžasné obálce, kterou jsem si jednoduše zamilovala... no ale obal není jen kniha... čekala jsem od toho víc...
3/5 NEČEKEJTE NIC WOW...

PODROBNĚJŠÍ RECENZE NA MÉM PROFILU TAK SE KOUKNĚTE...

marta14
23.06.2019 5 z 5

Líbilo se mi, že kapitoly jsou krátké a sem tam je tam i takový vedlejší děj z pohledu jiných osob. Kniha se krásně četla a měla jsem ji přečtenou za necelý týden. A ten konec? Svým způsobem to bylo smutné. Chtěla jsem jiný konec, ale když jsem si přečetla epilog, tak jsem byla nadšená z toho, jak to do sebe všechno krásně zapadlo. Je to snad ještě lepší než Všechno, úplně všechno. Doporučuji a už se těším na film :) .

vinebitch
18.06.2019 4 z 5

4,5*
Příběh je celkem zajímavý, hezky se tam prolínají charaktery postav a sem tam jsou tam i vtipné scény, ke konci se to hezky krásně zakončilo :) ale možná maličko tomu něco chybělo, každopádně jako oddechové čtení super a jednotlivé kapitoly jsou krátké

Damonka12
15.04.2019 5 z 5

Velmi hezká kniha, všem doporučuji. Kniha se odehrává v jeden den a má velmi krátké kapitoly, kde se střídají různé pohledy. A tohle za mě přidává knize plusové body, hodí se to sem a vše to hezky propojí. A ten konec, posledních 50 stran, kde do sebe všechno zapadne je dokonalých. Kniha mě opravdu nadchla.

BetyN.
02.04.2019 5 z 5

Tak tohle jsem nečekala... Kniha mě absolutně vtáhla do děje a naprosto dostala. Za mě jde určitě o jednu z nejlepších romantických knih pro teenagery. Zpracovává celou řadu zajímavých a komplikovaných témat, ale podává to zábavně a srozumitelně. Autorka má jedinečný styl psaní. V mých očích je Slunce je také hvězda lepší než Všechno úplně všechno.

Jass
28.03.2019 3 z 5

Bylo to... fajn. Na knížce je vidět, že autorka do ní dala hodně ze sebe. A... popravdě ani nevím co vytknout, ale zkrátka mě to až tolik neoslovilo. Bylo to sladké, bylo to klišé... snažilo se to vyrovnat se závažnějšími tématy. Jenže už jsem asi přece jen mimo cílovou skupinu. Plusové body za kapitoly míjejících postav... Fajn oddechovka ke které už se pravděpodobně nikdy nevrátím...

klarinet02
21.03.2019 5 z 5

Bomba!

Ivka14
10.03.2019 3 z 5

Hezká knizka o tom ja se dva mladí lidé se potkají náhodně a každý má jiný osud a život. Láska na první pohled a stráví spolu celý den. Ale nakonec stejně jejich lásce není přáno.

kikizubik
10.03.2019 3 z 5

Mé první seznámení s autorkou a užila jsem si to! Bylo to přesně to, co jsem teď potřebovala. Sladký příběh, který mě pohladí na srdci a po dočtení se budu usmívat delší dobu jako idiot. Yup, postavy jsem si oblíbila a nemůžu se dočkat nadcházejcího filmu.

Veeria
06.03.2019 5 z 5

MILUJU.TU.KNIHU! :) Když jsem ji viděla poprvé v knihkupectví, váhala jsem, zda ji koupit. Nechala jsem ji tam. Po nějakém čase jsem měla vnitřní pocit, že jsem udělala chybu a napravila ji. Díky Bohu! :) Ano, tahle kniha si mě přitáhla. Jsme si souzeni. Bylo mi souzeno si ji přečíst. Název ji plně vystihuje! Slunce - zářivá, hřejivá, místy prosluněná, vyvolá úsměv na rtech, pohladí, rozzáří vám (nejen jeden) den. Hvězda. Je to opravdu knižní hvězda. Rozšiřuje právem seznam mých nejoblíbenějších knih, které jsem kdy četla. Jedinečný příběh s tak reálnými postavami, které si zamilujete. Natasha, Daniel. Miluju na ní naprosto všechno, od začátku do konce, každou stranu, každé slovo. Dotkla se mě, pobavila mě, dojala mě. Je to opravdu kouzelná kniha s ještě kouzelnějším obsahem. Jsem tak šťastná, že jsme se našly. :) Pokud váháte nad přečtením, neváhejte a nechte se okouzlit. Může vám toho hodně předat. ;)

ArraroaEnderr
01.03.2019 5 z 5

Kniha vzrůstá na pilíři Láska-na-první-pohled, kterému spousta lidí nevěří, ale příběh sám je (minimálně pro mě) nesmírně uvěřitelný. Pravda, že je to má první romantika, ale nemohu si stěžovat. Začátek se rychle posunul k jádru věci, ,edukativní' části byly příjemným obohacením při čtení a úplný konec byl jednoduše pecka.
Pozorovatelný Fakt: Každý Pozorovatelný Fakt byl boží. :D
No takže spokojenost, jako oddechovku bych určitě doporučila :D

hrabalikoval
21.02.2019 4 z 5

Občas dostanu chuť na YA tématiku. Knihu jsem objevila díky její obálce. Popravdě jsem ji koupila a ani se nezajímala o čem je. A byla to dobrá volba. Je to klasicky zamilovaný příběh a mile mě překvapil. Odpočinková knížka s příjemným příběhem. Není nad to šáhnout někdy na něco u čeho prostě vypnete a blbě se culíte. A tohle je přesně ono

sola_lupa
18.02.2019 5 z 5

Knížka mi pojetím příběhu připomněla jeden trošku starší film - Before Sunrise, který mě celkem nadchl. Kniha se mi líbila jednou tolik. Příběh samotný je velmi originální, navíc aby se kniha zabývala tak krátkým časovým úsekem, to se také hned tak nevidí. A ten konec... Kdo z vás čekal, že to dopadne takhle?!

New York zfilmováno pro dívky romantika pro dospívající mládež (young adult) osud

Nicola Yoon
americká, 1972