Slovník spisovatelů

Slovník spisovatelů https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126261/slovnik-spisovatelu-126261.jpg 4 3 1

Anglická literatura, africké literatury v angličtině, australská literatura, indická literatura v angličtině, irská literatura, kanadská litaratura v angličtině, karibská literatura v angličtině, novozélandská literatura, skotská literatura, waleská literatura

reader.007
08.02.2023 3 z 5

Od chvíle kdy jsem si jeho první vydání pořídila, jsem ho považovala za vynikající odrazový můstek pro svůj účel - hromadění knih "chci si přečíst" a musím říct, že jsem s jeho pomocí odvedla pořádný kus práce v době, kdy (a teď bacha, následuje cesta do pravěku) neexistovala žádná DK, internetový obsah byl v plenkách, knihbudky neexistovaly, internetové obchody veškeré žádné, staré knihy leda v kamenných antikvariátech a většina knihovnic byla stejně ochotná jako dnes...
Ztížené podmínky je tedy pořádný eufemismus a není divu, že jsem tento slovník považovala za dar z nebes.

Co mne dodatečně mrzí je zjištění, že už pro jeho první vydání autoři neodvedli zdaleka bezchybnou práci, protože jsem nyní třeba zjistila, že u některých (mnoha) autorů schází data o úmrtí. Jistě, každá encyklopedie stárne, jenže to o čem mluvím jsou chybějící údaje dokonce i z roku 1981(!), přičemž kniha vyšla v roce 1996.

slovníky spisovatelů

Autoři knihy