Slovenské dejiny

Slovenské dejiny https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293111/bmid_slovenske-dejiny-XrM-293111.jpg 3 1 2

zipporah
18.11.2018 3 z 5

"Mladý šuhaj Ľudovít Štúr":) Zo srandičky som si túto knihu prečítala, no predpokladám, že ak chceme o našich dejinách čítať, asi toto nie je najpresnejšia verzia. A existuje taká? Občasne, hlavne po roku1800 mám pocit, že sa pán doktor nechal uniesť. Tak pozitívnu jednu dve vety o Hitlerovi som ešte doteraz neprečítala:D ale rok vydania je odpoveďou prečo. Ako päsť do oka je čítanie o bratoch českých, Hrušovský píše o čssr vzťahoch medzi 1918 a 1939 tak, že menej zainteresovaný človek by nechápal, prečo oslavujeme sto rokov slobodnejšieho manželstva, rozvodu, manželstva a znovu rozvodu.. Celkom negatívne popisuje vzťahy s Maďarmi, ďalší mínus v kvalite:/ Prvá polka knihy je na 5 hviezdičiek, je to ako rozprávka, veľmi sa mi to páčilo až po Jozefa II., už po ňom to má osobnejšieho ducha, ale to je proste častý jav v dejepisných zdrojoch. Darmo, kvalitný historik so schopnosťou dialógu je veľká vzácnosť, luxusná predstava, a spoločne s Ľ. Kostroňom v jeho publikácii Psychologie architektury či M. Foucaultom vieme prečo to tak je.. Viacero kníh mi potvrdilo, že najmenej informácií a vôbec najmenej veriť sa dá historikom. Ale dobre, ako voľné čítanie o mladých šuhajoch, chúďa Slovensku a ták je to dobré čítanie, pripomenulo mi to niekoľkoročný priebeh slovenského hokeja:D. Inak chýba v knihe zmienka o hymne od Janka Matúška.

dr.jacoby
06.11.2018

Ja mám 2.vydanie, rok 1939 a kniha má pevnú väzbu.