Slib svatojánské noci ekniha

Tři venkovské děti z Moravského Slovácka se ocitnou v císařském městě Vídni. Mají štěstí, start do nového života se jim zdaří. Shodou náhod, ale i vlastním přičiněním se jejich vzletné dětské sny postupně mění ve skutečnost. Život se s nimi přesto nemazlí, prožívají jak přátelství, tak lásku a úspěchy, ale i nenaplněná očekávání, okusí i zradu a bolestná zklamání. Jsou svědky tragických událostí, které těžce poznamenají jejich osudy. Slib, který si daly o svatojánské noci, své první noci ve Vídni, se přesto snaží dodržet, i když podmínky, za kterých ho uzavřely, se během let v mnohém změní....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/376988/slib-svatojanske-noci-nmZ-376988.jpg 4.324
Pro ženy, Literatura česká, Historie
Vydáno (ekniha) · MOBA (Moravská bastei)

Kniha Slib svatojánské noci

Ivana11

To bylo tááák pěkné, milé, příjemné, je mi líto, že příběh skončil, na konci mi mi slza ukápla.

Renatecka

Vcelku příjemný příběh. Po literární stránce nelze autorce upřít, že jazykový talent má. Chyběl mi ale v knize určitý spád, byla to taková rozvláčná pohádka. Na můj vkus se často opakovaly různé myšlenky, například i stálé přepočítávání, před kolika lety přišli hlavní hrdinové do Vídně .. apod.

orinka3

Vídeň - to je město, ve kterém našlo práci hodně lidí od nás. To nebyla žádná vzdálená cizina, ale každý tam měl někoho z rodiny. Teda skoro:) I moje prababička tam sloužila. Kniha nás poklidným tempem provádí životními osudy trojice chudých dětí z Moravy. Ani se nechce věřit jejich odvaze, se kterou se pustily do světa. Ale strach před trestem za jejich nedbalost na pastvě asi přehlušil obavy z nebezpečí na cestě. Štěstí jim přálo, cestou narazili na samé dobré lidi, dostali se do Vídně pod ochranné křídlo tety, která se postarala o jejich uplatnění a poskytla jim i rodinné zázemí. Trojice odrůstá dětským střevíčkům, sbírá dovednosti, ale stále dodržuje tradici. Na Svatého Jana si Johanka, Mařka i Jura připomínají slib, který si na začátku svého dobrodružství dali. I když je pracovní povinnosti nenechají pospolu, jejich téměř sourozenecký vztah pevně trvá. Až v dospělosti zasáhnou různé problémy, válka v Bosně, těhotenství jedné z dívek... Co se románu týče, jde o četbu dnes už docela vzácnou. Nečekala bych, že se někdo pustí do takových vzpomínek. Já se ráda vracím k autobiografické knize Rodiče a děti od Pavly Kytlicové, která život v tehdejší Vídni popsala podle mě živěji, vášnivěji, ta to u mě má za plný počet hvězd. Ale ani paní Klimečková se nemusí stydět, nepsala z vlastní zkušenosti a má to opravdu pěkné!

lapagerie
27.12.2018

Příběh tří vesnických dětí, které nepříznivý osud odvál společně do císařské Vídně. Postupně sledujeme jejich další život. Kniha se hezky čte, děj pěkně ubíhá.
Co se mi moc nelíbilo, bylo příliš pozitivní ladění. hrdinům se téměř vše daří, okolí je vstřícné a vše je zalité sluncem. A ani tragický zvrat v osudu jedné z hrdinek tuto linii jaksi nenarušuje. Trochu mi to připomínalo pohádky a trochu mě to zklamalo.

ivulka15
28.10.2018

Takový milý příběh.

Len2očka
20.09.2018

Kniha mě bavila,byla na pohodu,prostě trošku pohádková,proč ale ne?

a.k
17.08.2018

Román nás zanese do poloviny 19. století. Hlavní postavy jsou tři děti, sirotci. Okolnosti je donutily opustit rodnou Moravu a utéct do císařské Vídně. Zde chtějí najít nový domov a zapomenout na svou minulost. Sledujeme jejich životní osudy, se všemi zdary i zklamáním. Ne všem se splní jejich sen.
Velmi pěkně zachycená atmosféra tehdejší Vídně, život obyčejných lidí, vztahů poddaných a panstva.

porcelainswan
29.07.2018

Za mě trochu zklamání, tolik hvězd dávám jen za téma a čtivost. Samotný příběh je zajímavý, ale celou dobu čekáte,"až se něco stane", ale ono se pořádně nic zásadního nestane, až ke konci románu je více zásadních zvratů. Jinak v podstatě od začátku do konce happy end :-) Také mě zaráželo, že na některých stranách se opakoval neustále text z předchozích stran, možná tím chtěla autorka něco zdůraznit, ale za mě zbytečně a matoucí. Ale určitě dávám hodně bodů za obrovskou čtivost, ideální román na dovolenou :-)

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Kniha Slib svatojánské noci je v

Právě čtených2x