Slavkov 1805 - O osud impérií

Slavkov 1805 - O osud impérií https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406972/bmid_slavkov-1805-5gm-406972.jpg 3 6 2

Většina rozborů tohoto tažení byla až dodnes založena především na francouzských pramenech, Ian Castle nám však nyní na základě svého důkladného průzkumu rakouských archivů konečně poskytuje vyvážený popis slavkovského tažení. Ve zcela novém svazku naší série nám tak přibližuje události, jež vyvrcholily na pláni mezi Brnem a Slavkovem v prosinci 1805.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Amercom S.A.

Austerlitz 1805: The fate of empires , 2002

tartan
12.12.2017 4 z 5

Typická ospreyovka, bohato ilustrovaná, s množstvom plánikov a mapiek, so štandardne obmedzeným rozsahom. Pre základný prehľad úplne postačujúce, pre detailnejšie informácie a hlbšie rozbory treba siahnuť po Uhlířovi alebo Kovaříkovi.

AndreasG.
02.01.2016 1 z 5

Jeden z dnes již typických "výplodů" zahraničního autora, který nemá ani potřebné dobové zdroje informací, ani znalostí, ani přirozeného zájmu o dané téma. Čeho se mu rozhodně dostává, je snaha šokovat polopravdami a nesmysly. Již tradiční zmínka o korsických tiralleurech v Bažantici mne opět pobavila. Občas se jakoby náhodou objeví relativně kvalitní plánek či Ordre de bataille, to však nestačí.

A. G.

napoleonské války bitva u Slavkova (1805)

Autorovy knížky

Ian Castle