Slavkov 1805 - Osud císařství

Slavkov 1805 - Osud císařství https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196939/bmid_slavkov-1805-osud-cisarstvi-zfn-196939.jpg 3 6 6

Podrobný popis příprav a průběhu historické bitvy u Slavkova, jejíž výsledek předznamenal rozpad třetí protinapoleonské koalice. Autor zasazuje bitvu do kontextu strategických cílů spojenecké koalice. Popisuje složení, organizaci, úroveň výcviku a bojové připravenosti francouzské, rakouské a ruské armády i strategické schopnosti jejich velitelů. Jednotlivé fáze bitvy dokumentují klasické i trojrozměrné mapy a působivé ilustrace. Závěr tvoří stručné hodnocení výsledků tohoto střetnutí a popis současného stavu historického bojiště.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Grada

Austerlitz 1805: The fate of empires , 2002

tartan
12.12.2017 4 z 5

Typická ospreyovka, bohato ilustrovaná, s množstvom plánikov a mapiek, so štandardne obmedzeným rozsahom. Pre základný prehľad úplne postačujúce, pre detailnejšie informácie a hlbšie rozbory treba siahnuť po Uhlířovi alebo Kovaříkovi.

AndreasG.
02.01.2016 1 z 5

Jeden z dnes již typických "výplodů" zahraničního autora, který nemá ani potřebné dobové zdroje informací, ani znalostí, ani přirozeného zájmu o dané téma. Čeho se mu rozhodně dostává, je snaha šokovat polopravdami a nesmysly. Již tradiční zmínka o korsických tiralleurech v Bažantici mne opět pobavila. Občas se jakoby náhodou objeví relativně kvalitní plánek či Ordre de bataille, to však nestačí.

A. G.

napoleonské války bitva u Slavkova (1805)

Autorovy knížky

Ian Castle