Slavík na zahradní brance

Slavík na zahradní brance https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187947/slavik-na-zahradni-brance-187947.jpg 2 4 4

Výbor z filozofickolyrických črt, povídek a deníků o přírodě a člověku ruského venkova v době autorova mládí i v době válečné a poválečné (Roční doby, Zrcadlo člověka, Neoděné jaro, Na dálku, Honba za štěstím, Od maminky k mamince, Z deníků posledních let).

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Mladá fronta

Sobranije sočinenij a Doroga k drugu

honajz
27.06.2019 3 z 5

Asi jsem čekal něco víc. Ano, jde skutečně o črty, a to mnohdy tak narychlo načrtnuté, že přemýšlím, co autor chtěl říci. Třeba jedna črta je o tom, že něco leží na poli. Možná je to kámen. Autor se ale nepodívá. Závěr zní, že na poli by každopádně nic ležet nemělo. A tak to jde dál, stovky drobných „kreseb“, u nichž si však často nedokážu vybavit náladu, pocit, sdělení. Jsou zde i krátké povídky nebo příběhy, a také ty trpí nedořečeností, chybějící pointou, soustředěním. Moje očekávání byla, že ony črty budou o přírodě s předáním nějakého pocitu, výjimečného okamžiku, zajímavosti, minipříběhem, s jistou náladou. Ale dostal jsem narychlo sepsané drobnosti, které sem tam se mírně blíží mému očekávání, ale musím přiznat, že mne moc nezaujaly a kolikrát jsem si spíš říkal, a co vlastně chtěl autor říci?