Sladký život

Sladký život https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341572/bmid_sladky-zivot-ruR-341572.jpg 4 8 4

Autorka charakterizuje svoj text: Poviedky, v ktorých sa nájde každý, kto si ešte ani po tridsiatke nedokázal nastaviť normálny životný biorytmus. Poviedky pre tých, čo majú minimálne jednu vysokú školu, a nedokážu sa uplatniť ani ako copywriteri, ani ako bloggeri a ani ako account manažéri, alebo pre tie, ktoré ešte stále dúfajú, že z nudnej svadby ich unesie Tom Hardy. Poviedky pre všetkých, ktorí ešte nepochopili, že inak to už asi nebude a že najlepšie je robiť si zo všetkého prču.... celý text

čika
22.07.2022

Nedočítané...zaklapla som to pred polovicou. Nebavilo, plytké, schématické a ten štýl...na túto "prču" asi nie som celkom naladená.

erik385
08.07.2018 5 z 5

Skvelá kniha! Už dlho som sa tak dobre nezabával. Autorka presne triafa po hlavičke, nebojí sa ísť proti prúdu, nevyhýba sa tabu. Vtipný, ironický, divoký, ale zároveň dosť drsný pohľad na svet v ktorom žijeme... Zrelý debut a teším sa na ďalšiu knihu!

freejazz
19.06.2018 odpad!

hm, hlboké, hlboké sklamanie.
vzal som knihu do ruky, pretože sa prebojovala do finále tohtoročnej Anasoft Litera. ak je toto jedna z najlepších 10 kníh, ktoré boli vlani na Slovensku napísané a vydané, potom amen, tma.
príšerne bezcenné. akoby sa chystala ďalšia módna vlna - čím väčšie ľapotanie, tým väčšia adorácia.
venujte čas niečomu užitočnejšiemu. trebárs vysávaniu.
neviem, čo je na tom humorné a čo poučné?! jediné, čo z toho trčí je snaha autorky za každú cenu šokovať.
a čo je najsmutnejšie, nie je to prvý sporný počin vydavateľstva, ktoré bolo kedysi šťukou na slovenskom knižnom trhu. pomaly sa stáva synonymom nevkusu a pochybnej kvality.

Gracian1964
02.05.2018 5 z 5

Opäť a znova dávam prvý koment, ako dobre, hm... Skvelá kniha, úžasne som sa bavil, zábavné a trefné poviedky, správne uletené, s vulgarizmami použitými na tých správnych miestach, presne a počuteľne... Presne podľa môjho gusta. Len občas unikli redaktorke výrazy ako "spiknutie", po slovensky by malo byť správne sprisahanie, hm...a raz sa tam objavil výraz "zatopiť" vo význame zakúriť, tak to je dosť vážny prehrešok... a nebolo to použité v priamej reči... Inak výborné.

Jana Micenková
slovenská, 1980