Šľachtická rošáda

Lady Miranda Hawthorne je lady,ako sa patrí,hoci v kútiku duše by veľmi chcela byť odvážna a bezstarostná.Vo svojich dvadsiatich rokoch je v očiach spoločnosti už beznádejne starou dievkou.Svoje najvnútornejšie pocity nevylieva do denníku,ale píše listy starému priateľovi svojho brata-vojvodovi,ktorého nikdy nestretla,len o ňom počula a nemá v úmysle mu ich nikdy poslať....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/329960/slachticka-rosada-bKi-329960.jpg 4.416

Sága rodu Hawthornovcov (1.)

A Noble Masquerade (2015)

Vydáno:, i527.net

Tohru-

Osobne sa mi kniha veľmi páčila, bolo to trochu detektívne, čo ma udržiavalo v napätí, kniha ma trochu prestala baviť po oficiálnom zoznámení hl. hrdinov, bolo to akési... zvláštne. Neskôr ma to však zase vtiahlo do deja. Bolo tam síce pár neobjasnených/nedotiahnutých vecí, ale vcelku som s knihou spokojná a určite si ju prečítam znova.

modranka

Nuž, tak toto nebolo ani presladené, ani humorné, niektoré scény neprepracované až trápne. Je pravda, že mladšej generácii sa príbeh môže páčiť. Ja som knihu odložila asi 3x, aby som ju nakoniec dočítala. Dôvodom však neboli ani tak scény, tie by som autorke odpustila, keďže sú to jej prvé knihy, ale odrádzal ma preklad a najmä gramatika. Hromada čechizmov (prevlek, žviakala a pod.) a potom už u tohto vydavateľstva známa gramatická chyba osobného zámena Vy).
Ďalšiu vec, ktorú asi treba pripomenúť vydavateľovi je skutočnosť, že sériu vydali od druhej časti. Prvá časť série sa nazýva A Lady of Esteem (aj keď sa netýka rodiny Hawthornovcov - týka sa Amélie a Anthonyho Pendletona, markýza z Raebourne, ktorí sú do rodiny zahrnutí). V tomto príbehu sa totiž nachádza základná charakteristika postáv, ktorá sa rozvíja v Šľachtickej rošáde.
Obálka pochádza z pôvodného vydania a je rozkošná.

lusila
04.10.2017

Taká romanca ... možno očarí dievčatá v pubertálnom veku, ja som sa však strašne nudila. Jedine tá obálka je pekná.

Zusaninka
23.05.2017

Výborná! Dávno som sa pri historickom románe toľko nenasmiala, hlavní hrdinovia sú úžasní, hneď som si ich obľúbila. Dúfam že vydajú aj ďalšie diely tejto ságy.

lenka5535
28.04.2017

Veľmi pekná historická romanca, nie je veľmi presladená, nechýba akčnosť v príbehu, vtipné momenty. Odporúčam.

historické romance

Kristi Ann Hunter