Skvosty Európy

Skvosty Európy https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449478/bmid_skvosty-europy-eQ1-449478.jpg 5 17 2

Obrazová publikácia Skvosty Európy je podrobným sprievodcom po kultúrnych a prírodných pamiatkach starého kontinentu zaradených do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO k 1. januáru 2014. Európa je v nej vymedzená geograficky, nie politicky, preto do knihy neboli zahrnuté lokality nachádzajúce sa v ázijskej časti Ruska, Turecka či v zámorských územiach európskych krajín (napríklad Grónska), ani z krajín geograficky prináležiacich napríklad k Blízkemu východu (Cyprus). Jednotlivé štáty sú zoradené abecedne. Každý z nich obsahuje úvodnú tabuľku so základnými údajmi, orientačnú mapu vyznačujúcu polohu štátu v rámci svetadielu s rozložením pamiatok zaradených do Zoznamu UNESCO, štátnu vlajku a znak. Všeobecný text o európskych štátoch obsahuje ucelené informácie o geografickej charakteristike, histórii a pamiatkach. Nasledujúce strany sú venované podrobne jednotlivým pamiatkam danej krajiny.... celý text

ZuK1
11.10.2018 5 z 5

Tato kniha se panu Holečkovi s kolektivem opravdu moc povedla!
Evropské země jsou v ní abecedně uspořádané, o každé najdeme základní údaje a potom informace o všech jejích památkách UNESCO do roku 2010, včetně podrobností a dat jejich zapsání, to vše velmi přehledně zpracované a doplněné fotografiemi.
Kniha je velmi inspirující, má krásnou grafickou úpravu a moc ráda se k ní vracím.

mariva
21.03.2013 5 z 5

Velká obrazková kniha pro ty, kdo rádi cestují a poznávají historické i současné památky evropských zemí. Mám tyto knihy ráda, ráda si prohlížím místa, která jsem už mohla poznat a vybírám si další, které bychom mohli navštívit příště.