Skotsko - země dávných tajemství

Skotsko - země dávných tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148050/skotsko-zeme-davnych-tajemstvi-148050.jpg 4 17 4

Autor na základě tří výprav do Skotska, jejichž výsledky byly podpořeny a doplněny studiem pramenů a literatury, mapuje v jedenácti kapitolách nejasné, pozoruhodné či prakticky neznámé momenty skotských dějin od doby kamenné až po 19. století. Zároveň však kniha přibližuje i mnohé z významných okamžiků a osobností. Kromě historie a archeologie se kniha dotýká také skotských tradic, legend a literatury a je doplněna unikátním obrazovým materiálem.... celý text

pichova.veru
30.07.2019 5 z 5

Miluji tuto knihu,moje fantazie plesa při jejím čtení. Pan Hrdina píše moc hezky

kralika
05.12.2018 4 z 5

Velmi hezky zabalená skotská tajemství a příběhy dávnověku. Ovšem občas se autor poněkud nechává unést na vlně divokých spekulací, což mírně snižuje jinak fundovaný výklad. Mám na mysli především Zenovu mapu ověnčenou příběhem o objevení Ameriky Benátčany (a Skoty), která je přesvědčivě vyvráceným podvrhem.

bejan
18.06.2018 4 z 5

Ideální kniha k přečtení před cestou do Skotska. Je plná historických zajímavostí a cestování po skotských památkách bude po jejím přečtení mnohem zajímavější.

Nedostatkem této knihy je však neobratná autorova stylistika a časté opakování už jednou sděleného. Jakoby autor psal knihu po samostatných částech. Zkrátka - redaktor knihy ubral autorovi jednu hvězdičku.

martinus1828
20.06.2016 4 z 5

Obsahove je kniha velice zajimava, nebot autor poodhaluje radu tajemstvi nejen skotske historie. Na druhou stranu je patrno, ze kniha je psana autorem a nikoli spisovatelem. V kratsich a jednodussich kapitolach se to da zvladat, ale pozdeji se jiz clovek zamotava v nahlych zmenach a musi se vracet o par odstavcu zpet, aby se ujistil, jak to vlastne je. Osobne me malinko deptaly take pocetne chyby v i/y. Celkove ale musim ocenit informacni hodnotu knihy, byt provedeni mohlo byt zdarilejsi...

Skotsko Artušovské legendy fakta a mýty

Jan Hrdina
česká, 1980