Skoro úplně normální

Skoro úplně normální https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457383/bmid_skoro-uplne-normalni-fRh-457383.jpg 4 160 46

Okouzlující letní romance pro čtenáře Jojo Moyesové. Matildě „Effie“ Heatonové se v životě nic nedaří. Zatímco její kamarádky budují kariéru a oslavují zásnuby, Effie stále bydlí u rodičů a po večerech brečí nad lahví vína, protože další z jejích Tinderových rande skončilo katastrofou. Effie na svém životě miluje jen jedinou věc, a tou je její práce v knihkupectví. Tam se může ztratit v cizích příbězích a zapomenout na chvíli na své trable. Effie se ve všech ohledech považuje za ztroskotance... a pak potká Thea. Ani on není dokonalý, společně jim to ale docela funguje, dokud se neukáže, že Theo před Effie něco skrývá...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Very Nearly Normal , 2020

Mikuše-Ivet
13.02.2021 4 z 5

Od knihy jsem toho moc nečekala, vzala jsem si jí spíš abych zaplnila jedno volné odpoledne. Možná proto mi přišla jako milá oddychovka. Na začátku jsem se párkrát zasmála a celkově se kniha příjemně četla.
Theodore Alwyn Morgan. Nevím, kam se odsud vydám, ale slibuju, že to nebude nuda.

pollyn
10.02.2021 4 z 5

Tyo tak jestli jsem alespoň z půlky tak nejistá a sebelítostiva jako Effie v první půlce knihy tak...mi asi nebude stačit jen víno jako jí :)
Krásný vývoj postavy a skvělý sarkastický humor :)

gabcca
02.02.2021

Krásný příběh, který se čte opravdu hezky a člověk u toho musí přemýšlet. S citem napsané.

jeny-v
30.01.2021 4 z 5

Tentokrát jsem sáhla po knize náhodně a nelituji, tato se četla velmi dobře. V prvotním stavu hlavní hrdinky jsem nacházela některé své problémy z mládí (pozor, jsem starší ročník) a líbilo se mi, jak se s tím "poprala".
Osmadvacetiletá M. Effie Heatonová žije v domě s rodiči v Birminghamu a zaobírá se přemírou negativních pocitů ze svého dosavadního života. Jejímu nulovému sebevědomí nepřidají ani ztroskotané vztahy s muži, vnitřně se užírá přístupem ke své rádoby kamarádce Kate a vše završuje hádkami s matkou Joy. Jedinou věc, kterou kladně přijímá je práce v knihkupectví a přátelství s majitelem Arturem Dalem i účetním Tobym. Jednoho dne se v kavárně setká s Theem Morganem, který její dosavadní postoj k sebelítosti změní seznamem 13 bodů, co všechno jí v životě schází. Pro oba je to výzva a společně se do splnění pustí, ale ne vše hned dojde ke šťastnému konci....

Ivuska.09
30.01.2021 3 z 5

U tohoto příběhu jsem si během čtení prošla několika fázemi: začátek byl dobrý, střed knihy mě začal trochu nudit, ale v poslední třetině se to zase zlepšilo a já jsem s napětím čekala, jak se celá situace vyvrbí. Možná to nebude úplně čtení pro každého, některé pasáže jsou zkrátka pomalejší. Ale nakonec dostanete i pořádnou dávku emocí.

Pípasek
28.01.2021 5 z 5

Jímavý, romantický příběh, se všemi problémy, které vztahy komplikují.

pro ženy romantika knihkupectví

Autorovy knížky

Hannah Sunderland
britská, 1991
2021  79%Skoro úplně normální

Kniha Skoro úplně normální je v