Skoro úplně normální

Skoro úplně normální https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457383/bmid_skoro-uplne-normalni-fRh-457383.jpg 4 160 46

Okouzlující letní romance pro čtenáře Jojo Moyesové. Matildě „Effie“ Heatonové se v životě nic nedaří. Zatímco její kamarádky budují kariéru a oslavují zásnuby, Effie stále bydlí u rodičů a po večerech brečí nad lahví vína, protože další z jejích Tinderových rande skončilo katastrofou. Effie na svém životě miluje jen jedinou věc, a tou je její práce v knihkupectví. Tam se může ztratit v cizích příbězích a zapomenout na chvíli na své trable. Effie se ve všech ohledech považuje za ztroskotance... a pak potká Thea. Ani on není dokonalý, společně jim to ale docela funguje, dokud se neukáže, že Theo před Effie něco skrývá...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Very Nearly Normal , 2020

Knihomolka506
09.01.2022 3 z 5

!DOČTĚTE PROSÍM DO KONCE , NENÍ TO NEGATIVNÍ HODNOCENÍ
Ze začátku mi postavy dost splývaly a děj se mi zdál na některých místech nepochopitelný ( použití sarkasmu nebo ironie), ale asi proto, že jsem se nějak nesoustředila na čtení a knihu četla na mé poměry dlouho. Proto tak nízké hodnocení, ale příběh jako takový byl fajn: takový relax :)
O knize : Matylda je sama se sebou nespokojená, protože její život není moc šťastný. Kamarádky plánuji budoucí život, ona zahodila po katastrofě na Tinderu všechny naděje a šance. Ráda čte, pracuje v knihkupectví a svůj svět si nachází na stránkách knih (ano tady se v ní vidím️). Do té doby než najde Thea. Ten pro ni vytvoří seznam třinácti úkolů, aby trochu vystoupila ze stereotypu. Ale jak Matylda zjistí, každý něco skrýváme...
Příběh, ve kterém snad každý najde to své: Knihy, vztah, lásku, přátelství, budování sebevědomí, kluky nebo nečekané výzvy a odhalení.

Výzvy: databázeknih.cz, téma 11- kniha, která má na obálce strom

Kniholapka
27.12.2021 4 z 5

Hlavní hrdinka Effie mi v příběhu opravdu srdci nepřirostla. Snad až ke konci knihy. Jinak bych občas ráda něčím lehce bacila. Příběh se mi líbil, myslím, že je i nějakými náznaky ze života. Co se mi však líbilo nejvíc byla za mě pointa. Myslela jsem si, že je jasné, jak vše bude a skončí, ale autorce se povedlo přidat tam příměs neočekávaného a trochu příběh zamotat. To se mi líbilo. Kniha se mi nečetla tak sama, jako jiné, ale i tak jsem ráda, že jsem po ní sáhla.

martina.culik
28.11.2021 4 z 5

Hlavní hrdinka mi začala být sympatická až v druhé polovině knihy, do té doby mě víceméně rozčilovala. Ale byla tak dobře vykreslená, že jsem i přes averzi k ní, chtěla vědět, jak to s ní všechno dopadne.
V knize bylo pár narážek na Stmívání a část příběhu mi přišla hodně podobná jedné episodce z této série, ale možná je to jen tím, že už jsem toho přečetla dost a některé zápletky mi proto přijdou povědomé.
Jak naznačuje obálka, je knížka vhodná pro podzimní čtení, protože je to chvílemi i trochu depresivní četba.

Ewwe
07.11.2021 5 z 5

Kniha s krásnou obálkou, co úplně zve k podzimnímu čtení pod dekou s horkým čajem. Velmi čtivě napsáno, děj plyne a přečteno máte za jedno odpoledne. Ze začátku mi hlavní hrdinka Effie velmi lezla na nervy tím, jak každý večer hledala útěchu ve flašce vína, svojí sobeckostí a tím, že za všechno můžou ostatní. Celý svět byl černý, dokud nepotkala Thea. Dvě pochroumané duše co si najdou k sobě cestu. Za mě fajn příběh, sice konec trochu ukvapený a sladký jako med, ale jen dobře. Pesimistická ta kniha ze začátku byla až až.

barbora1364
04.09.2021 5 z 5

Kniha, která se čte jedním dechem. Ne úplně veselý příběh je velmi poutavě a vtipně napsaný a nedá vám spát, dokud ho nedočtete. Za mě skvělá oddychovka a těším se na další knihy mladé autorky.

Kaja1
01.09.2021 5 z 5

Byla to moc milá knížka, bylo mi líto, že je konec. Člověk se nemá nikdy podceňovat a měl by se začít se mít rád i se svými chybami a hned bude na světě lépe.

marwinmh
18.07.2021 3 z 5

Když se "rozbitá" duše setká s "porouchaným" tělem, může z toho vzejít láska, jež překoná všechna příkoří, překážky a změní váš přístup k sobě samému i ostatním lidem.
V životě neúspěšná, se sebou a ostatními lidmi nespokojená hlavní hrdinka, díky lásce povstane jakožto Fénix z popela a přetransformuje se do dívky zcela nepodobné té, jakou bývalá tolik let a následuje happyend.
Číst se dalo, ale svým blízkým bych tuto knihu nedoporučila.

Nymfadora.T.
28.06.2021 3 z 5

No tak přečíst se to dalo, ale na 5 hvězd ani náhodou. Začátek docela ušel,ale konec byl na mě moc přeslazený...Mám ráda romantické příběhy, ale tohle mě nějak nesedlo.

LaPetja
27.06.2021 4 z 5

Effie. Co si o ní myslet? Jak by sama o sobě řekla - 28letá násoska bez špetky sebevědomí a s rodiči ve vedlejším pokoji.

Naštěstí potkala blba. Avšak díky té pohromě, chápej rande naslepo, v podobě Daze, se setkala s Theem.

Theo by zasloužil metál v trpělivosti, Effie jednu zleva i zprava, aby se probrala a přestala se tolik zaobírat svým sebevědomím, kterého by se za nehet vešlo.

Nicméně osud je osud, kterému neporučíš, ale naproti mu jít musíš. Nezbývá, než Effie držet palce.

kikoooša
13.06.2021 5 z 5

Prostě bomba! Úžasná kniha.

Evar88
26.05.2021 4 z 5

Myslím, že některé knížky musíte číst ve správný čas a ve správném duševním rozpoložení, aby se vám dostaly pod kůži. Tento příběh si mě získal už od první strany, kdy jsem si pomyslela ,,Aha, tohle asi bude něco o mně..." A taky trochu bylo! S postavou Effie jsem se (až na ten alkohol) prakticky ztotožnila a nedělalo mi problém pochopit její myšlenky a pocity. A když potkala Thea, fandila jsem jí o to víc... Rozhodně doporučuji všem, kteří mají pocit, že se jim nedaří a že je život neustále kope do zadku. Myslím, že všichni takoví prostě jen potřebují najít svého Thea, který jim otevře oči a nasměruje je tím správným směrem. Hrozně milé a pěkné čtení ze života. Hvězdičku ubírám jen za ten konec plný štěstí a nekonečného klišé. I když po něm ve skrytu duše všichni toužíme! Nenápadná knížka, ale s působivým obsahem.

MilackovaN
23.05.2021 5 z 5

Po dlouhé době zase knížka, u které jsem se zároveň smála i brečela. Velmi hezky napsané, čte se to samo a je to příjemné čtení. Thea jsem si oblíbila hned na začátku a chápu, proč udělal to, co udělal, ačkoliv jsem s Effie soucítila. Určitě doporučuji k přečtení, nebudete litovat :-)

Gabusza
30.04.2021 5 z 5

Moc pěkná romantika o poznání, lásce a přátelství…prostě příběh o životě. Nic přehnaného, četla se dobře a rychle. Dějově na mě zapůsobila.

inkatenysek
29.04.2021 5 z 5

Musím se vám přiznat, že příběh Effie a Thea mě naprosto emočně rozsekal. Jak mi Effie nebyla ze začátku moc sympatická, tak si nakonec získala mé srdce a já jí pak už jen držela palce, aby si dokázala najít to své místo v životě a být šťastná. Hrozně se mi líbilo její psychologické vykreslení a trochu mě děsila její částečná podobnost s mým já v 28 letech a dřív. Tolik jsem jí chápala a rozuměla jejím myšlenkovým pochodům ohledně vztahů s rodiči, hlavně matkou, vztahů s muži a nakonec i vztahu k sobě sama...
Celý příběh je napsaný čtivým stylem a je takový, neváhám napsat, ze života a mohl by se stát komukoliv z nás. Místy jsem se musela smát, místy se mi chtělo plakat. Existuje určitě dost lidí, kteří neví, co se sebou, utápí se v sebelítosti, mají nízké sebevědomí a třeba až v trochu pozdějším věku dojdou při troše štěstí k prozření, že tak ale vůbec žít nemusí a začnou se sebou něco dělat. Ačkoliv je Skoro úplně normální "jen" románem, nebojím se ho doporučit ani jako takové motivační čtení. Už jen podle vlastní zkušenosti mohu říct, že určitě každý se v něm tak trochu najde, protože to není příběh jen o Effie, ale i o dalších postavách s nelehkými osudy...

klarinka9974
19.04.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila, je příjemnou oddechovkou s velkým tajemstvím. Od začátku sice byla Effie na ránu ale její životní postoj se začínal měnil a tím víc byla kniha lepší. S mužem po boku bylo všechno veselejší a šťastnější, jenže vždycky je v knize a i v životě nějaké ale..... Určitě mohu doporučit tuto knihu pro milovníky vína, romantiky a hlavně těm, kteří mají rádi šťastné konce.

Renike
14.04.2021 5 z 5

Tak to bylo JEN SKORO UPLNE NORMALNI..ale nakonec se z toho vyklubal hezky pribeh..na zacatku me stvalo to zoufalstvi a zivot Effie, ale dokazala to :)

Kristy.Seb
14.04.2021 4 z 5

Když cítíte, že vás čeká opravu tvrdý pád, začnete to podvědomě sabotovat a přesvědčovat sebe sama k útěku, jen abyste si ušetřila trápení, až se to celé nevyhnutelně podělá.

Omluvit se znamená uznat, žes udělala chybu a přijmout zodpovědnost.

Cesta je prý důležitější než cíl.

Ze začátku knihy jsem byla rozpačitá. Effie neměla žádné sebevědomí a to pití k tomu... Ale téma knihy se mi moc líbil. V hodně věcech jsem se v Effie viděla. Líbilo se mi, že jí Theo donutil vylézt ze své ulity.

Katynka01
25.03.2021 5 z 5

Této knize musím dát 5 hvězd ⭐ Kniha se mi moc libyla a ten příběh... No bájo ❤️ určitě bych to doporučila někomu jako oddechovku nebo někomu kdo má trápení protože v tomhle se určitě najdete a pomůže vám to překonat chmury. Já sama jsem se v tom příběhu docela našla. Ikdyž jsem se tentokrát se čtením loudala, jelikož jsem nestihala.. Ale pokud váháte tak určitě směle do toho. Doporučuju ❤️

bookcase
22.03.2021 5 z 5

Tohle se povedlo! Vtipná romantika laděná trochu do moll.

Mikuše-Ivet
14.02.2021 4 z 5

Od knihy jsem toho moc nečekala, vzala jsem si jí spíš abych zaplnila jedno volné odpoledne. Možná proto mi přišla jako milá oddychovka, která se mi nakonec líbila.
Theodore Alwyn Morgan. Nevím, kam se odsud vydám, ale slibuju, že to nebude nuda.

pro ženy romantika knihkupectví

Autorovy knížky

Hannah Sunderland
britská, 1991
2021  79%Skoro úplně normální

Kniha Skoro úplně normální je v