Vyvolená

Vyvolená obálka knihy
Mé hodnocení:

Učednice velekněžky Zoey Redbirdová má spoustu problémů. Zaprvé si myslí, že narozeniny a Vánoce by se neměly míchat dohromady, i když se oslavenec narodil čtyřiadvacátého prosince. Zadruhé se zapletla se třemi kluky naráz. Zatřetí si začíná až podezřele rozumět s nejotravnější holkou na škole, kterou její ostatní kamarádi nemůžou ani cítit. Nejvíc ji však trápí, co se děje s její nejlepší přítelkyní. Stevie Rae možná vstala z mrtvých, ale změnila se – tak moc, že už pro ni nejspíš neexistuje cesta zpět. Jenomže tomu Zoey prostě nechce věřit, a tak začíná zoufale spřádat plány na její záchranu. Všechno ovšem musí stranou, když Školou noci otřese hrůzná vražda......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211715/vyvolena-211715.jpg 3.81140

Škola noci 3.

Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Knižní klub

Chosen, 2008

Kniha Vyvolená

vlkove
07.11.2020

Slabší než předchozí díly. Nejvíce mě chytl konec a jsem zvědavá jak se bude děj dále vyvíjet.

CiaKawlone
20.10.2020

Takhle puberťácká série nabírá na obrátkách. Rozhodně je potřeba ur
znat, že se přiostřuje a už to není jen ta nevinná zábava.

ydnac
07.09.2020

Dobrá série o upíří ŠKOLE NOCI :-) Hlavní hrdinka Zoey prožívá slasti a strasti dospívání (což určuje i věkovou skupinu čtenářů a z toho pohledu jsem na celou sérii nahlížela, nicméně mně se to líbilo) a k tomu ještě je upír :-) starostí nad hlavu a když se přidá pár nepřátel co vám jdou po krku...je dobré mít takové přátele jako Zoey :-)

Luccinda
24.08.2020

Zoey Redbirdová se pomalu, ale jistě dostává na pomyslný vrchol mého imaginárního žebříčku nejotravnějších knižních hrdinek všech dob. Celý třetí díl této série se točí v podstatě pouze kolem jejího zdánlivě neřešitelného problému s kluky. Ale pozor, téhle holce nestačí kluk jeden, nebo snad dva. Zoey je přece výjimečná, nejnadanější mládě v upířích dějinách, takže si nabrnkne rovnou tři kluky naráz! A přestože v průběhu celé knížky v jednom kuse přemýšlí, jak jednoho či druhého pustit k vodě, stále si hledá důvody, proč s tím či oním zůstat. To všechno vyústí až k velkolepému závěru, kdy se konečně stane nevyhnutelné a Zoey dostane lekci, kterou si upřímně řečeno opravdu zaslouží.

Teď už ale k příběhu. "Příběhu". Ono totiž není moc o čem psát, protože si nejsem vědoma toho, že by se příběh od druhého dílu někam výrazně posunul. Vyvolená je spíše jakási předzvěst něčeho velkého a temného, to něco ale budeme muset objevit až v dalších dílech. I přes to všechno byl ale tento díl zatím nejlepší z celé série, a to hlavně pro jeho čtivost. Celou knížku jsem zhltla během jednoho odpoledne a navzdory všem nedokonalostem jsem si její čtení opravdu užívala.

CarolineAn
02.08.2020

(+ SPOILER) Třetí díl byl o něco horší než ostatní a to z dvou důvodů- Zoey neustále lítala za klukama( měla 3) a pak se divila, když se to pokazilo. A pak to co se dělo ke konci knihy, neříkám že je Zoey bez viny, ale bohužel jim nemůže říct všechno.
Ale na druhou stranu jsem ráda, že Stevie Rae je zase "normální". Doufám, že v dalším díle se to zlepší.

meibi67
19.06.2020

Krásná a napínavá... hltám každé slovo.... určitě bude číst další a další .... :)
Sice tu slečny (paní) píší, že to je pro náctileté, ale i pro ...cítky jako jsem já, je to pěkný únik z reality ...

Ivet1990
06.02.2020

Tak tento díl trochu pokulhával za ostatními. V tomto díle se svým způsobem nedělo nic víc než jen řešila své problémy s klukama a běhala od jednoho k druhému, trochu mě to přišlo, že neví co chce

verunka93
03.12.2019

Knihu jsem četla jedním dechem. Jen mě Zoey trochu zklamala, když si začala se třemi kluky najednou. Do dalšího dílu se určitě postím :)