Skrytá

Skrytá https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156155/bmid_skola-noci-skryta-CUn-156155.jpg 4 631 56

Škola noci série

Neferet konečně ztratila důvěru upíří rady a byla sesazena z pozice velekněžky tulské Školy noci. Její moc to však téměř neoslabilo, a svými kouzly a krásou navíc dokáže snadno oklamat lidské obyvatele města a strhnout je na svou stranu. Zoey a její přátelé proti tomu bojují všemi možnými prostředky, ale v jejich vlastních řadách se objeví trhliny a kruh moci, na nějž spoléhají, není úplný. Další Neferetiny intriky, které ohrožují Zoeyinu nejbližší rodinu, by mohl překazit záhadný býčí chlapec Aurox, velekněžčin zdánlivě poslušný nástroj – pokud dokáže odolat Temnotě, která ho proti jeho vůli stále ovládá. Dostane šanci zvolit si správnou stranu?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

Hidden , 2012

Dandulka
10.09.2013 5 z 5

Krásný konec, každý dostal, co si zasloužil, včetně Neferet, i když.... kdo ví? Necháme se překvapit. Osobně bych jedenáctým dílem nepohrdla!

KateCullen
20.08.2013 4 z 5

Vypadá to, že autorky už melou z posledního. Všude samá Neferet a problémy s kluky, ale nic nového. Zřejmě budeme muset přetrpět ještě jeden díl a pak přijde (doufám) grandiózní závěrečná bitva, kterou očekáváme už od prvního dílu.

Anet933
08.08.2013

Knihu jsem zatím nečetla a nevím jestli si ji vůbec přečtu. Zprvu jsem byla Školou noci nadšená a zhltla jsem prvních šest dílů. Líbilo se mi celkové uspořádání děje. Zamilovala jsem si většinu postav.

Když kniha začala být psána z více pohledů, radovala jsem se, že se dozvím jak celkovou situaci vnímají i jiné postavy než jen Zoey. Bohužel, nevím jestli chtěly autorky knihu tak moc zpestřit, nebo jestli nevěděli jak protáhnout děj, ale skoro každá kapitola z pohledu někoho jiného je už prostě moc. Přitom by stačilo ubrat počet knih a vše psát nanejvýš z pohledu tří osob. Čtenář přeci nepotřebuje vědět, co se děje u každé postavy. Zoey se objevuje krátce což občas vyvolává pocit, že její účast vlastně není důležitá. Vždyť její situaci popíše dalších deset osob!!!

I přesto mám Zoey ráda a vím, že děj knih je promyšlený. Kdyby se autorky více zaměřily na pár hlavních postav a nedělaly hlavní postavou každého, byly by všechny knihy dokonalé.

jana1603
30.07.2013

Má někdo v elektronické podobě?

trynitrix
29.07.2013 4 z 5

Pořád to stejné honba za Neferet jak ji zničit a jak ona se mstít nic nového :-D I když tento 10 díl měl své kouzlo líbil se mi tak jsem zvědavá na další pokračování a opět ne určitě poslední :-D

Tulenik
28.07.2013 1 z 5

je to čím dál tím stejná nuda - osobnostní vývoj puberťáků nulový, jazyk zbytečně parodující, hrdinové předvídatelní.
Nevím, jak působí Lenobiin zvrat na čtenáře, který nečetl "Lenobiin slib". Jediné, co mne asi do dalších dílů zajímá je, proč do toho najednou začal zasahovat Erebus... ale v podstatě to čtu už jen ze setrvačnosti.

Kačka K273
15.07.2013

Moc se mi všechny díly ŠKOLY NOCI líbily.Akorát mi v nich chybí to typický upírství-touha to krvi,nějaká ta vražda rukou Zoey například... nebo tak. Chce to víc... Ale jinak se mi fakt líbí,akorát,že si občas připadám jako mezi čarodějkama než upírama :)

Catherine
14.07.2013 4 z 5

No musím říct že jestli někdo nelhal chybí už jen pět dílů do konce tak doufám že spisovatelkám dojde že pak to maj zabalit. Nebyl to až tak hroznej díl ale je to nekonečně dlouhý . A v podstatě je to už desátej díl v kterým je banda nerozhodných školáků co se umí akorát hádat. Občas někdo přeběhne na druhou stranu a jinak v podstatě nic a ještě než otevřete knihu už víte co můžete očekávat. Žádné napětí ani zajímavá zápletka.

VeronikaK85
13.07.2013 2 z 5

První díly školy noci se mi rozhodně líbily, ale musím říct, že kvalita upadá. Série je uměle natahovaná a poslední díly, včetně Skryté, už jsem rozhodně nečetla s velkým nadšením, spíš proto, že jsem doufala v nějaký závěr. V tomto díle jsem se snad konečně dočkala, tentokrát byl díl jakž takž uzavřen, i když autorky si nechaly zadní vrátka. Shrnuto, série potřebovala závěr, ale nejsem jistá, jestli byl tento díl důstojným závěrem.

Eryl
12.07.2013 3 z 5

Musím se přiznat, že jsem od knížky moc neočekávala, když vezmu v potaz vývoj děje z předešlých dílů. Ale s úlevou můžu říct, že to ještě (snad) není úplně ztracený případ. Docela příjemně mě překvapily změny postujů některých postav, ale co mě naprosto a neuvěřitelně vytáčí jsou ty nekonečné a skoro na každé stránce přitomné hádky v Zoeyně partě. Stála ale naivně dál doufám, že autorky jim konečně dovolí dospět, stejně tak jako Zoey a jejímu tak trochu "uzoufanému" chování.

Ell Amaterasu
12.07.2013 3 z 5

No... Tento díl mě.. dalo by se říct, celkem zklamal. Všechno se děsně táhlo a v podstatě se tam ani nic nedělo. Pouze na konci byla "nějaká" akce. Moc mě překvapila náhlá změna u Erin a hlavně u Nicole.
Školu noci mám ráda, ale připadá mi, že asi od sedmého dílu jsou ty další horší a horší. Zoey mě začíná štvát, jak pořád fňuká, že je moc mladá na zachraňování světa, jak spoléhá na ostatní a další. Ale hlavně mi připadá už trochu moc, že pomalu každý Zoeyin kamarád (přítel apod.) má nějaké nadání. V nějakém prvním, druhém díle bylo, že je to velmi vzácné. Jasně, Nyx patří k dobru a snaží se jim pomoct, ale aby měl každý dvě až tři nadání?
Jsem zvědavá, s čím přijdou autorky příště.

barborelka
08.07.2013 3 z 5

Nevím co říci na začátek, snad jen, že budu ráda až vyjde poslední díl.....:-) Přijde mi, že autorky se hodně detailně věnují popisu nedůležitých věcí...např. jak Stark vyznává lásku Zo, jak jí teče z nosu když brečí, Neferetino vzývání temnoty- jak se jí zaříznou šlahouny do rukou...atd. přijde mi, že se tyto obrazy až moc často opakují a to na úkor hlavní dějové linky....Zajímalo by mne co bude v dalších dílech co ještě autorky vyplodí.......jestli vůbec něco...:-)

kacaaba
04.07.2013 5 z 5

Tento díl se mi moc líbil, bylo to napínavé, nemohla jsem se od toho odtrhnout a konečně se jim povedlo aspoň na chvilku vyhrát. :D

Chensie
27.06.2013 5 z 5

Tak konecne jsem mela moznost knihu si precist a opet nezklamala! Skvele napinave cteni, vrele doporucuji. Tesim se na dalsi dil, protoze je jasne, ze takto to skoncit nemuze! Vzdy jsou ty konce tak bajecne napinave... :o)

Chensie
28.05.2013 5 z 5

Škola noci je naprosto dokonalá série. Každá kniha má své kouzlo a každá je skvělá. Neskutečně se těším na tento díl, protože včetně novel mě ještě žádná kniha Školy noci nezklamala, ale naopak víc a víc okouzlila. :o)

LucyMontgomery
17.04.2013