Kalonův pád

Kalonův pád https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218428/bmid_skola-noci-kalonuv-pad-5kk-218428.jpg 4 226 27

Škola noci – novely série

< 4. díl

Kdysi oddaný a láskyplný, poté nepřítel a zrádce: strašlivá tajemství Kalonovy minulosti byla odhalena… Bohyně Nyx je věrná, milující a spravedlivá, ale také osamělá. Z moci slunce a měsíce se proto zrodí dva bratři – zlatokřídlý Erebus, zábavný společník a dobrý přítel, a stříbrokřídlý Kalona, odvážný bojovník a vášnivý milenec. Kalona miluje svou bohyni z celého srdce, tíží ho však nejistota a užírá se žárlivostí. Stále více touží být pro Nyx tím jediným a jeho nenávist k bratrovi den ze dne sílí. Netuší, že jeho hněv může ohrozit nejen bohynino štěstí, ale i rovnováhu celého vesmíru. Na svou příležitost totiž číhá Temnota…... celý text

Romány Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Knižní klub

Kalona's Fall , 2015

Chensie
29.07.2015 5 z 5

Ano, z této knihy můžete zažít zklamání, ale jen v případě, že nejste fanoušek série Školy noci, protože pro milovníka této série je kniha vzácným pokladem, který zodpovídá většinu důležitých otázek. Poukazuje na vznik upírů, dává důraz na to, proč bylo upíří lidstvo stvořeno! A to je naprosto dokonalé. Spousty odpovědí, které mě nesmírně dojaly a celý ten příběh byl úžasný. Plný emocí, hltala jsem to a přečtla za pár hodin a zpětně si teď ty odpovědi promýšlím v hlavě a... No, pokud má někdo rád spoilery, napište, jsem toho tak plná, že bych Vám to vylíčila celé, jak je to úžasné. Kniha pro mě byla jedním slovem Nádherná, i když musím uznat, že Drakova přísaha nebo Lenobiin slib byly jako romány lepší, tak Kalonův pád je pro mě cennější díky všem informacím, které tam autorky dali jen a jen pro své čtenářky, protože upřímně, kdo sérii nečetl, ten nepochopí nic a tudíž je zklamán a knihu znehodnocuje svým hodnocením. Pro mě je pokladem. :o)

Kelen30
21.07.2015 5 z 5

Tak už tedy vím,jak to tedy s Kalonou bylo.Nyx je mi opravdu líto.Muselo to být těžké.

trynitrix
28.04.2015 3 z 5

Těšila jsem se na tuto knihu ale měla jsem asi velká očekávání takže mě zklamala, byla svým způsobem zajímavá ale předchozí díly byli daleko lepší :-)

charlizee
24.03.2015 1 z 5

Přečetla jsem to jen kvůli kompletnosti série. Děj je zcela bez nápadu, čtenář se nedozví nic nového (nic, co by již nebylo řečeno v hlavní sérii, nebo nic, co by se nedalo odtušit). Navíc se nikam nevyvíjí ani styl psaní autorek.

lucmat
04.03.2015 5 z 5

Další skvělá novela k sérii, líbila se mi, taky pěkná obálka a ilustrace. Teď se vrhám na díly 10 a 11, no jsem hooodně zvědavá, jak to bude dál s okřídleným nesmrtelným... ;-)

maca5449
03.03.2015 3 z 5

Přišlo mi to trochu nudnější než ostatní novely a tak nějak o ničem. Děj mi začal připadat zajímavý až za první polovinou knížečky a v nejlepším v podstatě skončil. Mimochodem pěkné ilustrace.

1259
17.02.2015 4 z 5

Zase velmi dobrá kniha. Děj byl dobrý, ale smutný. Je mi líto, jak to dopadlo s Kalonem a Nyx, ale co se dá dělat.