Skleněný ostrov

Skleněný ostrov https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492485/bmid_skleneny-ostrov-UjN-492485.jpeg 4 55 15

Strážci (Nora Roberts) série

< 3. díl

Šest strážců musí putovat do Irska, kde je čeká pátrání po Ledové hvězdě. Nesmrtelný bojovník Doyle zde musí navíc čelit své tragické minulosti. Po boku má archeoložku Riley, která si chtě nechtě musí přiznat, že k Doylovi cítí něco víc. Výprava samotná je ovšem nejmenší starostí strážců, mají totiž v patách temnou bohyni toužící nejen po Ledové hvězdě, ale i jejich krvi.... celý text

Literatura světová Pro ženy Fantasy
Vydáno: ekniha , Alpress

Island of Glass , 2016

Danafantom
03.01.2024 4 z 5

Svět je zachráněn. Jupí :)
Chyběla mi ta středomořská atmosféra předchozích dvou dílů.

biki
31.12.2023 5 z 5

Opravdu vydařené vyvrcholení celé série, když v závěrečném dílu byla hlavní pozornost upřena na Doylea, který zde musel zápasit se svou pohnutou minulostí, a samozřejmě Riley. Je fakt, že závěrečné boje jsem si také představovala poněkud krutější a víc spektakulární, ale i tak byly vydařené. Závěr byl sice trochu předvídatelný, ale hrdinové si jej přece zasloužili.

Evkaha
27.12.2023 4 z 5

Autorka nezklamala. Sice předvídatelné, ale fajn. Možná by ten konec mohl být víc akčnější.

Kudík
13.09.2023 4 z 5

(SPOILER) Shrnu to v kostce, a to, že se žádné překvapení nekonalo. Ani není spoiler uvést, že došlo i na poslední dva z této šestice strážců a ledová hvězda byla nalezena. Trošku polevily vtipy na lykantropku Riley, ale s pár přišel i Doyle. Epilog vyřešil dvě záležitosti, a to ohledně druhého a třetího páru, které jsem očekávala, jen jsem stejně jako strážci netušila, že stačí pouze požádat. Celkově to nebyla špatná parta, jen jsem čekala více zla a akčnější konce u Malmona a Nerezzy.

petulik330
29.12.2022

Nemá prosím někdo tento díl jako e- knihu? Děkuji mo.

Ulrika
27.09.2022 4 z 5

pěkné i když nepřekvapivé vyústění této fantasy trilogie.

Maky806
13.07.2022 5 z 5

Nádhera! Krásně se to četlo, budou mi všichni chybět :-) krásné zakončení pohádky.

MirrorIsis
18.06.2022 5 z 5

Nádherné zakončení trilogie...

kolacky
27.05.2022 5 z 5

Slaďoučký, lehce očekávatelný konec. Nora tyhle fantasy trilogie umí na jedničku s hvězdičkou!

pip11
20.05.2022 5 z 5

Závěrečný díl, ve kterém se celá šestice strážců opět přesouvá a usídlí v domě Brana na Irském pobřeží Clare. Moc pěkný a povedený závěr této magické trilogie, který krásně celý příběh uzavřel.

cherubinka
13.05.2022 5 z 5

Netrpělivě očekávaný konec. Chvíli to vypadalo, že snad bude i čtvrtý díl, naštěstí to dopadlo jak to dopadlo. Dobře, tak jak to u pohádek bývá. Možná fantasy, ale pěkně napsané a člověka to nutí k zamyšlení, co kdyby to náhodou bylo všechno pravda? ;-)

petulkapeta
26.03.2022 5 z 5

,,Člověk, který žije tak dlouho jako ty, by neměl být tak zabedněný. Ale takoví jsou asi zkrátka všichni muži, ať jim je dvacet nebo dvě stě dvacet."

,,Jsem dost chytrá, abych věděla, že logika a rozum neznamenají vůbec nic, pokud jde o to, do koho se zamiluješ.“

Konečně k sobě nasel cestu i poslední par. Riley a Doyl bojovnici srdcem i duší. Krasne zakončení serie s úžasným epilogem

Kešu1981
25.03.2022 5 z 5

A závěr v Irsku se pohádkově vydařil :o)

hana1039
23.03.2022 5 z 5

Ano, konec pohádky pro dospělé, ale moc krásná,hlavně v dnešní hektické době je potřeba takových nenaročných knih... Já jsem si celou trilogii moc užila a klidně bych brala další pokračování, třeba jejich potomků... Nora Roberts je pro mě prostě jedna z nejlepších autorek, ještě mě nezklamala, děkuji...

PetraN17
21.03.2022 4 z 5

Pohádkové zakončení pohádkové série, ono by to jinak ani nedávalo smysl :)
Ale moc ráda jsem četla, postavy mi byly sympatické a příběh jako takový vlastně taky

Nora Roberts
americká, 1950