Škatuľka

Škatuľka https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523500/bmid_skatulka-65173afdd5389.jpg 5 62 19

Jedného rána sa v lese objaví tajomná škatuľka s dvoma dierkami, cez ktoré dve vystrašené očká pozorne sledujú, čo robia lesné zvieratká. Nikto nevie, ako sa škatuľka do lesa dostala. Odkiaľ prišla? Počuť z nej zvláštne zvuky. Kto sa v nej ukrýva? A prečo? Jedno je isté: ten niekto odtiaľ nechce vyjsť. A tak sa zvieratká o škatuľku starajú, hoci o jej obyvateľovi vôbec nič netušia. Raz sa však spustí búrka… Podarí sa im škatuľku zachrániť? A dozvedia sa konečne, kto je vnútri? Krásny príbeh s posolstvom o sile láskavosti, trpezlivosti a priateľstva sa vkradne do srdca každému, kto si ho prečíta.... celý text

potesenicist
02.04.2024 5 z 5

Krásný, klidný příběh, neteř je dost plachá a velmi se s knihou ztotožnila.

Knihomolka506
20.03.2024 3 z 5

Trochu škoda času ... příběh o pár stranách s poučením na konci, jaký se vyplácí být. A co obsahuje podivná krabice nebo, co vůbec dělá v lese.

Akvabela
16.01.2024 3 z 5

Úplně mě kniha nenadchla.

KlérTomson
05.01.2024 3 z 5

Ilustrace jsou víc než DOKONALÉ, nicméně jediné poselství, které tato kniha má je, že se vyplácí být trpělivý.

Josh
31.12.2023 5 z 5

Vypadá to jen jako kniha pro nejmenší, ALE svým posláním je i pro starší děti, přes rodiče až po prarodiče. Nádherná!

Knihomura
14.11.2023 4 z 5

Jednoduché, povedené, krásné ilustrace.

Kulča
08.11.2023 5 z 5

Nádherný příběh a krásné ilustrace k tomu.

Domca1
29.09.2023 5 z 5

Nemôžem inak, než súhlasiť s komentármi predošlých diskutujúcich :-). Krabička (resp. v slovenskom preklade Škatuľka) je krásne dojemná, citlivá, láskyplná a pri srdiečku hrejivá knižočka, ktorá plynie nežne ako vánok, pohladí vás na duši a vyčarí vám na tvári nefalšovaný úsmev. V detských knihách už toľkokrát pertraktovaný motív priateľstva odieva do nového šatu, okoreňuje ho štipkou jemného napätia a ústrednou mikrozáhadou celého príbehu. Páči sa mi práve táto sviežosť, neotrelosť a hravá originalita, ktorá v jednoduchom príbehu lesných zvieratiek tak silne necháva zaznieť posolstvo lásky a priateľstva voči ustráchenému stvoreniu žijúcemu vnútri malej krabičky. A práve to je zrejme dôvod, prečo ma kniha natoľko očarila - sála z nej láska na sto honov! Viac takýchto knižiek, prosím.

bibi.r
08.09.2023 4 z 5

Pro děti 4+

Nádherné ilustrace a příběh, se kterým se dá dobře pracovat. Máte v kolektivu stydlivé dítě, pak s ním i s ostatnímu pracujte s touto knihou.
Zvířátka objeví v lese záhadnou krabici. Neví kdo v ní je, ale někdo tam je. Zvířátkům nevadí, že to neví. Trpělivě čekají až ten uvnitř najde odvahu, až se zklidní a pocítí jistotu.
Skvělý příběh.

Petra1323
30.08.2023 5 z 5

Medvěd, Liška, Zajíc, Veverka, Sova a tajemný tvor v krabičce.
Jednoduchý příběh o nezištném přátelství bez podmínek, dávání radosti, péči, starostlivosti a soucitu. Děti se vcítí do pocitů zvířátek i tajemného tvora v krabičce a úplně jim propadnou. A my dospělí, díky společnému čtení s dětmi, taky.

"To nejcennější, co můžeme mít, to nejlepší, čím můžeme být... KAMARÁD",

Nádherný příběh a překrásné obrázky dělají z této knížky poklad.

broskev28
23.08.2023 5 z 5

Krabička je další skvělá dětská knížka, která se ke mně dostala díky seminářům sdíleným ochotnými knihovnicemi a knihkupkyněmi. Další z dětských knih, nad nimiž zůstáváme v úžasu stát i my dospělí - jak krásně, jednoduše a přitom srozumitelně se dají vyjádřit ty základní životní pravdy.
A zdejší komentáře jen potvrzují, že knížka se opravdu povedla, skvělé je doporučení právě od malé čtenářky. Jsem moc ráda, že máme Krabičku i v naší malé vesnické knihovně; už se těším, jak si ji třeba s prvňáčky budeme číst a hádat, které zvířátko se schovává uvnitř . . .

Zuzvil
10.07.2023 4 z 5

Velmi milá a příjemná knížka pro nejmenší čtenáře včetně velmi zdařilých ilustrací. Knížka má krásný přesah, která je důležitý pro děti, ale taky skvělý jako přípomenutí pro dospělé. S dcerou jsme hádaly co za zvířátko je v krabičce ukryté (neuhodly jsme) a celkově jsme si čtení užily. Příběh je velmi stručný, ale výstižný a dostačující, pointa je předána a každý si z toho vezme už to své. K přečtení určitě můžu doporučit.

TerJac
08.06.2023 5 z 5

Vřele doporučuji! Kniha v krásném provedení a s nádherným poselstvím o lásce, přátelství a trpělivosti!

lucakuca
26.05.2023 5 z 5

32 stran a mně vyhrkly slzy.
Doják s nádhernými obrázky.

magnolia
14.04.2023 4 z 5

Obrázky: 5* je málo, jsou překrásné.

muchomurka
02.04.2023 5 z 5

Krásná knížka s úžasným poselstvím. Jednoduše, ale tak jemně napsáno. A ty ilustrace. Tahle knížka se moc povedla.

JanaDor
27.03.2023 5 z 5

Úplně vidím, jak se dobře čte kniha malým dětem před spaním. Jak ukazují na obrázky, co všechno zvířátka dělají pro kamaráda, kterého neznají. Jak medvěd hraje na saxofón, liška na klavír, veverka na bubínek a zajíc na kytaru. Jak děti řeknou, co kdo má oblečeného na sobě. Prostě ilustrace krásně doplňují příběh. Jsou jemné, milé a jednoduché. Lehce lze poznat, co se děje.

aydam
21.03.2023 5 z 5

Dojemný příběh o síle kamarádství s překrásnými ilustracemi.

foxi_ii
05.03.2023 5 z 5

Kniha, která je nejen krásná na povrchu, ale i uvnitř.
Příběh má krásné poselství a k tomu, aby bylo vše pochopeno a dostatečně vysvětleno stačilo opravdu těch pár stran a trochu textu!

Četla jsem ji se 4letou dcerou a byla z ní nadšená. Nejen z obrázků a zvířátek, ale z objevování a hádání tajemství oné tajuplné KRABIČKY :)

Večer knihu chtěla číst ještě i s tátou, protože MAMI on přece neví co je v krabičce.
Večer jsem jen z ložnice slyšela jak tátovi říká: To je krásná pohádka, viď? :)
Co je víc než doporučení od dítěte pro kterého je kniha určená :)
*DOPORUČUJEME*

pro děti od 5 let