Sirotek č. 8

Sirotek č. 8 https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321950/bmid_sirotek-c-8-6603dfac1037b.jpg 4 253 85

V románu Sirotek č. 8 inspirovaném skutečnými událostmi vypráví Kim van Alkemade fascinující příběh Rachel Rabinowitzové, která si musí vybrat mezi pomstou a milosrdenstvím, když jako dospělá žena znovu narazí na lékařku, která ji coby malou holčičku podrobovala nebezpečným lékařským experimentům. Jako malá se Rachel ocitla v sirotčinci, kde na ní lékařka Mildred Solomonová prováděla pokusy s ozařováním rentgenovými paprsky, jež na ní zanechaly následky. O mnoho let později, kdy Rachel věří, že dokázala bolestné vzpomínky na dětství nechat dávno za sebou, je s temnou minulostí najednou znovu konfrontována. Jako ošetřovatelka v židovském domově pro seniory se opět setkává s nyní již starou doktorkou Solomonovou, která má rakovinu. Rachel ovládne touha donutit lékařku, aby uznala špatnost toho, co kdysi spáchala, a aby za to zaplatila. Postupně si ale sama začíná stále více uvědomovat, jak tenká hranice někdy vede mezi osudem toho, kdo léčí, a toho, kdo způsobuje jiným bolest.... celý text

Literatura světová Thrillery Historické romány
Vydáno: ekniha , Baronet

Orphan Number 8 , 2015

JaKa1974
19.09.2017 3 z 5

Knihu jsem začala číst, pak jsem ji na pár dní musela odložit a nevěděla jsem, jestli ji mám dočíst. Nedalo mně to a musela jsem ji dočíst. Kniha se čte hůře, ale příběh je zajímavý tím, že je podle skutečnosti a chtěla jsem vědět, co vyhraje, zda odpuštění nebo pomsta.

Acquenta
31.07.2017 3 z 5

Když jsem četla popisek knihy, musím říct, že jsem se bála začít číst, protože bych nezvládla příběh o týraných dětech. Naštěstí tam těch hrůz nebylo tolik a přiznávám, že v polovině knihy jsem se doslova musela do čtení nutit. Rachel mi bylo líto, ale přišlo mi, že se v knize nic neděje a je to stále dokola dokola a dokola....

papajapa
28.07.2017 5 z 5

Po prvni kapitole jsem zustala zirat.
Tohle byl muj salek kavy a skoky v case mi vubec nevadi.
Doplnujici udaje na konci knihy, kde bylo uvedeno co je skutecnost a co fikce vyporne podtrhly celkovy dojem z knihy. Muzu jen doporucit

Monni
27.07.2017 4 z 5

Kniha mě chytla už od začátku. Líbilo se mi i střídání kapitol z dětsví a ze současnosti. Občas mi to přišl trošku zamotané a čekala jsem to takové víc děsivé. Ale i tak mě kniha chytla, možná i proto, že je inspirována skutečností a to mám ráda.

Mahulenka86
24.07.2017 3 z 5

Knizka nebyla spatna, ale na to, ze se v ni objevila temata opustenych deti, pokusu na nich, homosexualita, rakovina, tak mi prisla trochu nudna. Cekala jsem, ze doktorka Solomonova dostane vic prostoru at uz v sirotcinci, tak potom v nemocnici.

lenuskav
21.07.2017 3 z 5

Konec teda zvláštní a jak už se tady zmiňujou, i já jsem čekala úplně něco jiného, každopádně to nebylo zas tak špatné. proto dneska za 3 * :)

LiLinka
13.07.2017 3 z 5

Knihu jsem si pořídila s očekáváním hrůzostrašného příběhu o experimentálních pokusech na dětech. Toho jsem se sice úplně nedočkala, ale i tak mě děj knihy zaujal. Že začátku jsem se sice do čtení musela celkem nutit a poměrně dlouho kniha stála ladem rozečtená, jakmile jsem se ale začetla a dala jí šanci, pohltila mě a já četla, dokud nebyl konec. Závěr na můj vkus až příliš useknutý, ale s hezkou myšlenkou, odkazující čtenáře zpět do děje a nutící zamyslet se...

rosalee3974
01.07.2017 4 z 5

V prvé řadě musím říct, že kompozičně to u mě tato kniha opravdu vyhrála. Střídání kapitol z dětství a z dospělého života by mi nejspíš přišlo trošku chaotické, nicméně autorka si s tím poradila velmi dobře. Co se děje týče, také jsem očekávala něco trochu jiného - děsivý sirotčinec, hrůzostrašné pokusy, nicméně mi byla podána realita, která mě nakonec ale zaujala.

relam
23.06.2017 5 z 5

Za mě fajn čtení, ale chápu, že každému se líbí něco jiného. Já jsem ráda, že jsem si knihu přečetla !!!

Luciáš55
18.06.2017 1 z 5

Od knihy podle anotace, jsem čekala něco jiného, hlavní hrdinka mne zklamala a zprotivila. Knihu jsem v polovině odložila, nemohla jsem jí dočíst.

NADEI
09.06.2017 4 z 5

Čekala jsem rozhodně víc, ale i tak se mi kniha celkem líbila.

michaela7087
08.06.2017 2 z 5

No nevím, strašně zle se mi tahle knížka četla, spousta zbytečných hloupých vět. Vůbec to nemělo spád.

GiaMarie
05.06.2017 3 z 5

Ujde to..

yetti74
05.06.2017 2 z 5

Téma super, ale jinak kniha neměla žádný spád a musela jsem se nutit, abych vůbec dočetla. Jen jsem si při čtení pomyslela, co by s takovým námětem vykouzlila třeba taková Kateřina Tučková. Takže pro mě zpracováním autorky Kim Alkemade zahozené pěkné téma. Škoda.

Jirinamac
25.05.2017 3 z 5

Začátek knížky se četl dobře, ale některé části nemuseli být popisovány tak podrobně a zdlouhavě, ale ani to knížce neubralo na zajímavém čtení. Konec mně přišel naopak dost rychlý a hodně nepravděpodobných náhod. Z tématu se dalo vytěžit více.

LaCoccinelle
08.05.2017 5 z 5

Zajímavá knížka psaná čtivou formou. Doporučuji k přečtení.

Čičolina
07.05.2017 3 z 5

knížka se četla dobře, téma sirotčince ze začátku minulého století, postoj k dětem, charitě, to všechno mě bavilo, taktéž doslov mi osvětlil proč kniha vznikla, jen ty kýčovité náhody a happy end.....dočetla jsem knížku a cítila zklamání

Vladísek
03.05.2017 3 z 5

Tak nějak nevím... Nápad asi dobrý, téma bezesporu zajímavé, ale čekala jsem více. Přinejmenším více o prováděných experimentech. Rachel mi byla od začátku nesympatická, nevím proč, ale prostě je to tak. Z anotace ke knize mám osobní dojem, že slibuje od příběhu více než čtenář dostane.

oolinkaa
02.05.2017 4 z 5

na knížku jsem se moc těšila, a jsem ráda, že jsem si ji přečetla.. začátek byl úplně super, následně děj v sirotčinci a prováděné pokusy byl trochu pro mě horor. Bylo to děsné, co se v té době dělo. Nicméně i tak se kniha četla dobře, chvílema jsem měla problém od ní odtrhnout. Nicméně přehoupla se půlka, a nadšení ze mě opadávalo, nebylo to už tak záživné, jako ze začátku... Nicméně i tak skvělé dechberoucí počtení a dávám za 4.. na prvotinu skvělé..

Cocina
27.04.2017 3 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem se do knihy začetla, nejdriv mě vubec nelakala, ale cim dal jsem četla, tim se stala lepsi a ja ji prostě musela pak dočíst :D takze radím, vytrvejte ;)

Židé děti sirotci sirotčince

Autorovy knížky