Šípková Ruženka

Bolo, nebolo. Kedysi veľmi dávno vládol v jednej ďalekej krajine kráľ s kráľovnou. Jedného dňa sa im narodilo dievčatko. " Keď vyrastie, pichne sa o vreteno a naveky zaspí " vyriekla kliatbu zlá víla sudička. Kráľ vyslal vojakov, aby v celom kráľovstve pozbierali všetky vretená. Uplynulo osemnásť rokov a z dievčatka vyrástlo prekrásne dievča. Zdalo sa, že zlé proroctvo sa predsa len nevyplní. Až raz... Krásne ilustrácie v trojrozmernom stvárnení českého výtvarníka Vojtecha Kubaštu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380943/sipkova-ruzenka-tmF-380943.JPG 4.89
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, B4U Publishing

Kniha Šípková Ruženka

Ruxandra
02.05.2020

Jako dítě jsem pohyblivé obrázky v knize milovala. Snad jí na půdě najdu pro další generaci.

Petja
12.01.2020

Krásné leporelo, které je nejen prostorové (tzv. pop-up kniha), ale i hýbací! Např. zatažením za záložku se otevřou dveře do tajemné věže nebo se princ přiblíží k princezně a políbí ji. Dcera miluje stránku, kde kuchařka míchá těsto v míse a kuchař se rozmachuje na kuchtíka, který upustil talíř. Nadčasová klasika pro všechny věkové kategorie!

jitka7
08.01.2020

Tak tohle je prostě klasika. Krásná pohádka, provedená v prostorovém leporelu. Děti mají tato leporela oblíbená.