Sinuhet

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Přenesme se přes tisícileté a tisícikilometrové dálky do starověkého Egypta. Do doby, kdy začínalo v pořadí už druhé slavné období jeho dějin, jemuž se říká Střední říše, a sledujme Sinuhetovy osudy. Sinuhet, dědičný velmož a králův skutečný přítel, správce královských držav v zemi Asijců, představený králova harému, králem milovaný společník a průvodce, vypravuje.. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23141/sinuhet-23141.jpg 4.343
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Sinuhet

braunerova
21.12.2019

Autor toto dílko sice nazývá životopisem a dobrodružným románem, porovnání s Homérem nebo eposem o Gilgamešovi ale pokulhává na obě nohy. Jedná se o pohřební chvalozpěv na sebe sama a faraona Senvosreta. Děj je prostinký. Sinuhet někam přijde, stane se rádcem náčelníka a obdrží jeho přízeň a dary, pořád dokola.

Radous
06.03.2019

Na titul jsem narazil v domácí knihovně vlastně docela náhodou. Když jsem zjistil, o co se jedná, hned mě to zaujalo. Popravdě mě hned ze začátku docela vykolejilo vyvrácení (lépe řečeno – uvedení na pravou míru) některých skutečností Waltariho románu (který jsem sice nečetl, ale měl jsem to v budoucnu v plánu). No tak nějak už se mi ta fikce bude číst jinak, že jo. No ale zpátky k Zamarovského vydání – je to moc pěkné, včetně ilustrací. Je to vlastně faktografická literatura. Přes čtyři tisíce let stará. Neuvěřitelná věc. Čte se jedním dechem.


EllieK.
27.01.2016

Velmi zajímavé...nejzábavnější povinná četba (pokud nepočítám dobrodružnou literaturu atd.)...

dva.v.1
07.03.2014

toto je onen Sinuhet,na jehož příběh se občas dělaly narážky v jiném díle....

Blue
02.03.2012

Tento ediční počin je sám o sobě velmi záslužný. Zajímavý text spolu s úvodem a závěrem, které osvětlují jeho vznik a další okolnosti, tvoří dohromady úžasnou knihu, která, byť je určena primárně mládeži, přinese velké poučení a radost i dospělému.

WEIL
03.09.2011

Egypťan Sinuhet je oblíbené téma historiků a beletristů. I V. Zamarovského zaujal a přispěl svou troškou do mlýnice názorů.