Šílený Měsíc

od:


KoupitKoupit eknihu

Na odvrácené straně Měsíce byl nalezen podivný útvar – labyrint, který tam v dávné minulosti zanechala neznámá mimozemská rasa. Lidé mohou teleportovat na Měsíc průzkumníky způsobem, který originál ve vysílači zničí, stvoří přesnou kopii v přijímači na Měsíci a bezpečnostní kopii v pozemské laboratoři. Dosud ani jedna mise však nebyla úspěšná. Průzkumníci hynou a jejich dvojníci na Zemi propadají absolutnímu šílenství…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28582/sileny-mesic-28582.JPG 3.611
Orig. název:

Rogue Moon (1960)

Žánr:
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
mulderka
18.01.2016

Namlsaná zkrácenou verzí, která kdysi vyšla v Ikarii, jsem se pídila po úplném znění... no a nic moc. Námět každopádně neotřelý a originální - dalo by se z něho vytřískat daleko víc než ta psychofilozofická omáčka, v níž se snaží neutopit dějová kostra. Bohužel se jí to moc nedaří. Škoda. Mohlo to být něco extra.

učtese
13.01.2013

Anotace k této knize je trošku zavádějící, protože teleportacím a průzkumu objektu na měsíci se věnuje pouze okrajově.Většina z těch 195 stran se věnuje psychologickému rozboru postav a protože jsou tam hlavní postavy dvě a asi tři čtyři vedlejší, je to rozbor důkladný a zoufale nudný. Jestliže se o bratřích Strugackých řiká, že psali vlastně sociologické romány a sci-fi prvky jim sloužili jen jako zástěrka, aby vůbec mohli vydávat, tak Algis Budrys tuto formu (v této knize) přivedl k dokonalosti. Dvě hvězdy jsou za těch dvacet sci-fi stránek.

Autor knihy

Algis Budrys

Algis Budrys
americká, 1931 - 2008

Uživatelé mají knihu

v Přečtených19x
v Knihotéce13x
v Chystám se číst3x
v Chci si koupit1x