Šílený Měsíc

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na odvrácené straně Měsíce byl nalezen podivný útvar – labyrint, který tam v dávné minulosti zanechala neznámá mimozemská rasa. Lidé mohou teleportovat na Měsíc průzkumníky způsobem, který originál ve vysílači zničí, stvoří přesnou kopii v přijímači na Měsíci a bezpečnostní kopii v pozemské laboratoři. Dosud ani jedna mise však nebyla úspěšná. Průzkumníci hynou a jejich dvojníci na Zemi propadají absolutnímu šílenství…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28582/sileny-mesic-28582.JPG 3.714
Žánr
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno, Albatros (ČR)
Orig. název

Rogue Moon, 1960

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Šílený Měsíc

Přidat komentář
Johhanka79
19.11.2019

Rychle přečteno! Psychologie, filosofie. Zajímavý pohled muže "vědce" na ženu, jakožto inteligentní životní formu. Etika, morálka, život, smrt, pseudo - psycho sci - fi v plechovce od koly?! Pokud jste také inteligentní životní forma, budete o knize přemýšlet nejen během čtení, ale i po přečtení!

mulderka
18.01.2016

Namlsaná zkrácenou verzí, která kdysi vyšla v Ikarii, jsem se pídila po úplném znění... no a nic moc. Námět každopádně neotřelý a originální - dalo by se z něho vytřískat daleko víc než ta psychofilozofická omáčka, v níž se snaží neutopit dějová kostra. Bohužel se jí to moc nedaří. Škoda. Mohlo to být něco extra.


učtese
13.01.2013

Anotace k této knize je trošku zavádějící, protože teleportacím a průzkumu objektu na měsíci se věnuje pouze okrajově.Většina z těch 195 stran se věnuje psychologickému rozboru postav a protože jsou tam hlavní postavy dvě a asi tři čtyři vedlejší, je to rozbor důkladný a zoufale nudný. Jestliže se o bratřích Strugackých řiká, že psali vlastně sociologické romány a sci-fi prvky jim sloužili jen jako zástěrka, aby vůbec mohli vydávat, tak Algis Budrys tuto formu (v této knize) přivedl k dokonalosti. Dvě hvězdy jsou za těch dvacet sci-fi stránek.

Doporučujeme

Hostina pro vrány 1
Hostina pro vrány 1
Ledová země
Ledová země
Zlo v Sethanonu
Zlo v Sethanonu
Chocky
Chocky

Autor knihy

Algis Budrys
americká, 1931 - 2008

Kniha Šílený Měsíc je v

Přečtených24x
Knihotéce18x
Chystám se číst3x
Chci si koupit1x