Šílená touha tančit

Šílená touha tančit https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8332/silena-touha-tancit-8332.jpg 4 16 3

Román známého spisovatele, nositele Nobelovy ceny, se odehrává z velké části v současném New Yorku v ordinaci psychoanalytičky, i když zasahuje do minulosti a je v určitém slova smyslu i dílem historickým.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Portál

Désir fou de danser

LucieT.
04.04.2021 4 z 5

"Je blázen, který ví, že je blázen, opravdu blázen? Anebo jinak: Není v tomto šíleném světě blázen, který si je vědom svého šílenství, jediný duševně zdravý člověk?"

Divoký tanec samozvaného šílence Doriela, který vypráví svůj příběh terapeutce Tereze a vlastně i nám čtenářům. Můžeme vstoupit do jeho mysli, ocitnout se doslova uvnitř jeho hlavy. Na terapeutických sezeních podává náhodné příběhy svého života, prochází hlubinami židovské víry, chvástá se, hraje slovní a duševní hry. Šílenství je tu způsob vyrovnání se s životem. Životem člověka, který nemůže milovat, protože má pocit, že si to nezaslouží.
Mám ráda styl Elieho Wiesela, jeho úvahy o holocaustu a škodách, které způsobil. Prostřednictvím psaní příběhů hledá uzdravení a vyrovnání se s minulostí i v této knize.

Eva2424
11.10.2015 4 z 5

Autor bravurně vykresluje duševní rozpoložení hlavního hrdiny, po počátečních zdlouhavých popisech "šílenství" dostává kniha spád a historie se začíná zamotávat. Smutné, ale napínavé čtení s překvapivým koncem. Krásně napsaná kniha s psychologicko-filozofickým podtextem. Dala jsem čtyři hvězdičky snad jen za to, že závěr se na můj vkus hodně vymykal celé dějové linii.

Lole
05.02.2014 2 z 5

Je to zvláštní kniha ke které mě poutala asi jenom židovství, které se mě silně dotýká, každopádně stojí za přečtení.

New York psychoterapie psychoanalýza psychologické romány duševní poruchy, duševní nemoci romány

Elie Wiesel
americká, 1928 - 2016