Sidonie Česká

Sidonie Česká https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396227/sidonie-ceska-naH-396227.jpg 4 21 10

Sidonii, dceru Jiřího z Poděbrad, proti její vůli provdali za saského vévodu, ve kterém později nalezne velkou oporu. To by mezi ně ovšem nesměly vstoupit boje o další území, které se Sidonii, na rozdíl od manžela, velmi příčí. Vzepřít se manželovi je ovšem v období středověku pro ženu téměř nemyslitelné.

malýčtenář
29.02.2024 5 z 5

Tentokrát nás autorka seznamuje s meně známou historii o dětech Jiřího z Poděbrad, hlavně o dceři Sidonii - Zdeňce. Jak byl nelehký osud děti panovníků. Opět úžasný zážitek jako vždy od této autorky. Dokáže nám přiblížit dobu a osudy lidí, o kterých moc neznáme.

Carol1122
26.07.2022 5 z 5

Velmi pěkný historický román. Hana Whitton je již řadu let mou oblíbenou autorkou. Její romány jsou velmi krátké, ale naučné a čtivé. Příběh o Sidonii jsem neznala, proto jsem ráda, že jsem se naučila opět další kus z historie :)

ZNellyZ
20.06.2022 5 z 5

Hana Whitton psát umí. Už několik let jsem její věrná čtenářka a musím říct, že se mi velmi líbí, jak píše především o české historii. Sice se v jejich knihách vyskytují opakující se vzorce jako roztržky v manželství a osoby, které se snaží sňatek překazit, ale stejně je to zaručená oddechovka, která dokáže čtenáře vtáhnout.

Le Chat
28.09.2021 5 z 5

Čtivé, romantické, o málo známé dceři krále Jiřího z Poděbrad a také o jejím poněkud známějším nevlastním bratrovi. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, a proto nakonec přidávám pátou hvězdičku.

alnahu
24.04.2019 5 z 5

Další čtivý příběh z historie podle skutečných událostí.Tentokrát o dceři Jiřího z Poděbrad ,který vládl na českém trůně v roce 1458. Jiřímu z Poděbrad a jeho manželce Kunhutě ze Šternberka se narodila Sidonie (o které je tento příběh) ,ještě se svým dvojčetem Kateřinou,Kunhuta krátce po porodu zemřela a zanechala Jiřímu šest dětí.Jiří z Poděbrad se po roce ožení s Johanou ,se kterou si dívky moc nerozuměli.Když dospějí je Sidonie proti své vůli provdána za Saského vévodu Albrechta ,ale nakonec najde v něm oporu .Její dvojče Kateřina zemře velmi mladá-nebylo jí ještě ani patnáct let,když porodila již druhé dítě.V knize si také přečteme zajímavý příběh o jejich nevlastním bratru Hynkovi.

ivulka15
17.04.2019 4 z 5

Tyto knihy jsou psány s romantickým nádechem. Nicméně i tak je velmi zajímavé,přečíst si něco o téměř zapomenutých osudech žen naší historie.

ritz
01.04.2019 4 z 5

Zatím ně žádná knížka od této autorky nezklamala, toto byla pro mě úplně neznámá historická postava.

Márinka
27.01.2019 4 z 5

Román velmi čtivou formou seznamuje čtenáře, vzhledem k „červenoknihovnímu“ zabarvení zejména ženy, s českou historií patnáctého století. Oceňuji zejména epilog, ve kterém autorka uvádí na pravou míru skutečnosti, které v zájmu plynulosti vyprávění upravila.

milunka21
11.01.2019 5 z 5

Další skvělá kniha od autorky. Má to cenu vůbec komentovat? :-D Mě prostě nikdy nezklame.

jahlina
10.12.2018 5 z 5

Knížka se mi líbila moc. Další zajímavá ženská osobnost v naší historii.