Neohlížej se

Neohlížej se https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485131/bmid_neohlizej-se-qjk-485131.png 3 165 45

Sídlo Fenton série

OPRAVDU V SÍDLE FENTON STRAŠÍ? Po tragické smrti jedenáctiletého syna Adam a Ella usilují o to, aby se jim nerozpadla rodina. Pak se ale naskytne příležitost, která se zdá být příliš dobrá na to, aby to byla pravda. Vyhrají soutěž a mohou zdarma bydlet v úchvatně krásném sídle na poloostrově Cornish. Je v tom jen jeden háček - v sídle údajně straší. Sídlo Fenton bylo vždy zahaleno tajemstvím. V roce 1920 se původní majitel domu, samotářský průmyslník Walter Lewarne, v nejvyšší věži oběsil. V roce 1996 zmizeli beze stopy tehdejší obyvatelé George Trehearne, jeho manželka Sofia a jejich mladičká dcera Heloise. Ani jedna záhada nebyla nikdy vyřešena. Adam není typ člověka, který by věřil v existenci duchů. Podle něj jsou duchové prostě vzpomínky. Kamkoli v jejich stísněném domě v Londýně pohlédne, vidí svého zesnulého syna. I přes jisté pochybnosti je šance na nový začátek příliš lákavá, než aby ji nechal bez povšimnutí. Adam, Ella a jejich přeživší syn Henry se do sídla Fenton přestěhují. Zpočátku všem změna scenérie dodá novou chuť do života. Ale jak dům začíná prozrazovat svá tajemství, začnou mít podezření, že v něm nejspíš nebudou sami...... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

Don't Look Back , 2018

skeyne641
27.06.2022

Knihu sem si koupila jelikož miluju duchařiny a už podle obalu a některých recenzí to vypadalo na luxusní příběh který Vám nedá spát bohužel nestalo se pořád jsem čekala nějaké napětí sem tam se objevilo co mě zaujalo ale po pár stránkách to vymizelo.Celá kniha se neskutečně táhla a až nějakých 20 stránek před koncem se něco málo událo a pak rychle skončilo ,moc sem se na knihu těšila ale celkem mě zklamala

Zmitko.m
17.06.2022 3 z 5

Jelikož mám rád staršidelné domy, neodolal jsem ani tomuto příběhu. Rodina se nastěhuje do rodiného domu opředeného tajemstvím a zvláštními pravidly a nařízení. Kniha byla zajímavá, příběh se četl snadno a rychle, ale přesto mi přišlo, že tam stále něco postrádám. Jako by tomu chyběla pověstná třešnička na dortu. Konec byl docela zvláštní. Možná jsem na něm čekal víc odhalení zápletky a důvodů, co se tam dělo.

Tereziee
24.05.2022 3 z 5

Čím dál víc začínám přicházet na chuť hororům s tématikou děsivých domů. Kniha nabízela sídlo Fenton opředené tajemstvím, dům sice opředený určitým tajemstvím je, ale ne takovým jakým bych čekala. Příběh se čte sám, sem tam se objeví nějaká napínavá chvíle, ale celý příběh mi přišel nedotažený do konce. Žádné pořádné vysvětlení a rozuzlení se nekonalo a to mě mrzelo asi nejvíc. Chtěla jsem vysvětlení, chtěla jsem vědět proč... škoda, že nás autor nenechal nahlédnout trochu víc pod pokličku.

ChiaraDeLuca
24.05.2022 2 z 5

(SPOILER) Tahle kniha mi absolutně nesedla. Těšila jsem se na pořádný duchařský horor, při kterém bude tuhnout krev v žilách, ale nestalo se tak. Začátek se hrozně táhl a k něčemu zajímavějšímu došlo až zhruba v půlce. Poté, co autor do díla zařadil démonický rituál, jsem čekala konečně nějaký zvrat a napětí, ovšem tento potenciál zůstal nevyužit. Konec mě zklamal, přišel mi strašně uspěchaný, vše bylo vyřešeno na několika stranách. Suma sumárum - duchařina v knize vlastně nebyla a děj ve mně zanechal spoustu otázek (podivné chování Rozen, jak to bylo se smrtí Jacoba aj.). Dvě hvězdičky za povedenou obálku (která mě navnadila) a za snadné čtení, jinak bohužel zklamání.

veronika4001
08.05.2022 5 z 5

Na začátku příběh zvláštně dýchne starobou. Je moderně napsán, pro horory příznivě krátkými větami, přesto je zde něco, co mě zmátlo. Moje očekávání? Moje navnadění se na staré nejlépe viktoriánské domy a černou gotiku? Možná. Očekávala jsem tenké protáhlé linie starobylého písma, rozkodrcaný text nebo ďábelské symboly jako předzvěst zla. Tyto příkrasy hororu v příběhu použity nejsou. Je to typ hororu na přelomu thrilleru, který má příznačnou vlastnost vpíjet se do vás a otáčet vaší myslí a vy přitom hltáte stránku po stránce. Ta staroba, vůně hororu, ono tajemné přídeští, tajemné děsivo. Temnota. Napětí s přídechem magie. Horor je blízký stylu Darcy Coates. Je to příběh s velkým nasazením a různou úrovní nebezpečí a očekáváním démonismu. Líbilo se mi reálné uvažování Adama, i když ne vždy souznělo se situací. Příběh se svými zákoutími se četl hladce a udržoval neustále v pozornosti. Za zpříjemnění chvíle dávám plný počet *.

horory strašidelné domy strašidelné příběhy

Ben Cheetham
britská, 1976