Sibiřským trailem - z Evropy do Asie psím spřežením přes polární Ural

Sibiřským trailem - z Evropy do Asie psím spřežením přes polární Ural https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154767/bmid_sibirskym-trailem-z-evropy-do-asie--uIW-154767.jpg 4 8 3

Reportáž o průběhu česko-sovětské polární expedice v evropské a asijské části sovětské Sibiře, uskutečněné v březnu-dubnu 1989.

Horal123
21.01.2020 5 z 5

Autor je velký dobrodruh a propagátor mushingu u nás.

Mirka2778
10.06.2019 5 z 5

Kdybych byla mladým nadšencem polárních dobrodružství, zřejmě bych příští zimu trénovala se psem na běžkách, nocovala na zahradě ve sněhovém záhrabu a další rok bych kupovala letenku na Ural.
Kdybych se zajímala o kmeny žijící v souladu s přírodou, začala bych pátrat po tom, jak je to dnes s těmi Něnci, jejichž postupné rozmělnění v ostatní populaci Petr Hanzlík naznačuje.
Taky bych mohla zapátrat, kolik vědců, dobrodruhů a objevitelů naše země zrodila a za pár let na ně zapomněla,. Tak jako na Václava Vojtěcha, (seznámíme se s ním v doslovu), který zřejmě jako první zatoužil vyšlechtit psa pro české hory. To se povedlo až o mnoho let později partě nadšenců. Ti, na začátku roku 1989 sebrali psy, saně, zásoby, odvahu a vydali se na testovací trail a kam jinam v té době? Na Ural. O tom, že největší překážkou může být chamtivý byrokrat a největším pomocníkem člověk kterého ani neznáte se ve svém životě přesvědčil téměř každý.
Nejsem dobrodruh, ale vlastním českého horského psa, proto jsou a budou dvounozí i čtyřnozí aktéři této knížky mými hrdiny.

svobodeda
17.03.2013 2 z 5

Knížka vypráví o vzniku nového českého plemene horských psů pro práci v náročných horských podmínkách a o dramatické cestě pětičlenné skupiny se psím spřežením.

Rusko Sibiř psí spřežení Ural (pohoří)

1991  75%Mush go
1998  70%Bajkal - Sibiřská výzva
1994  73%Sibiřským trailem - z Evropy do Asie psím spřežením přes polární Ural
2004  88%Po Yukonu na Aljašku
2018  87%Kolyma

Kniha Sibiřským trailem - z Evropy do Asie psím spřežením přes polární Ural je v