Bajkal - Sibiřská výzva

Bajkal - Sibiřská výzva https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211818/bmid_bajkal-sibirska-vyzva-211818.jpg 4 4 3

Mirka2778
30.11.2021 4 z 5

V této knize je míň akce než bych ve vyprávění o sibiřské výpravě čekala. V popisech se mísí to co autor vidí, co cítí, co si domýšlí i jak to hodnotí. Tím se text stává nepřehledným. Střídání kapitol o letní a zimní výpravě je také matoucí.
Nicméně Petr Hanzlík je určitě romantik i dobrodruh a věřím že tak jak se on dal zlákat knihami Londona nebo Eskymo Welzla, jeho výpravy by dokázaly zlákat nové dobrodruhy.

milan3144
01.06.2021 4 z 5

Drsné prostředí v zimních měsících u nejobjemnějšího sladkovodního jezera, u tajemstvím opředeného a úžasně čistého Bajkalu. Zkouška českého plemena psů a svým způsobem i lidské odolnosti. V knize se prolínají dvě návštěvy, zimní a letní a to na mě působilo trochu zmatečně. Jednu chvíli popisuje autor třiceti stupňové mrazy a v další kapitole se jdou s koňmi vykoupat do Bajkalu. Jinak i zajímavý pohled na fungování, nebo spíš lépe řečeno nefungování Sovětského svazu v dobách jeho blížícího se zániku, kdy věci co do té doby měli nějakou špatnou, ale přeci jen úroveň a pro obyčejné lidi i jistotu, se naprosto hroutí a nechávají je tak ve většině případů bezbranné bezradné a naprosto nepřipravené, pro nově rodící se dobu.
Zajímavé je i srovnání proměn a vývoje, při autorových cestách do Sovětského svazu potažmo Ruska, zachycených postupně v knihách Sibiřským trailem, Bajkal a Kolyma.
Čtyři zajímavé hvězdy.

Rita55
31.07.2015 5 z 5

Pro dobrodruhy, mushery a chovatele plemene Český horský pes skoro povinná četba :-)
Psáno vtipně a zajímavě.

Bajkal