Si ako slnko

Si ako slnko https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309565/si-ako-slnko-XSR-309565.jpg 3 121 44

„Tento príbeh nie je o mne a o mojom ockovi, a zároveň aj trochu je. No predovšetkým je to príbeh všetkých dcér, ktoré tragicky prišli o svojich otcov a nevedeli sa s tým vyrovnať, zmieriť, prijať smrť milovaného človeka. Je smutný, pretože som ho – po dlhšej prestávke – písala ako prvý po tom, čo ocko od nás odišiel. Vpísala som doň svoj žiaľ, smútok, bolesť. Súčasne však ide o príbeh plný zvratov, prekvapení... a lásky.“ Táňa Keleová-Vasilková... celý text

Knižní střípky
18.04.2018 5 z 5

Nemohu jinak, než dát pět hvězd a poděkovat paní autorce za to, že se rozhodla svou bolest vepsat do tohoto příběhu. Mám autorčiny všechny knihy, vždy se těším na každou další novinku. Když jsem si přečetla anotaci této knihy, bylo mi jasné, že se nebude jednat o jednoduché a odpočinkové čtení, ale věděla jsem, že si ji musím přečíst. Sama jsem také přišla tragicky ze dne na den o otce, také jsem dcera, která si s otcem byla bližší než se svou matkou a také mi dělalo a v podstatě do dnes dělá problém přijmout to, co se stalo. Kniha mi v mnoha odstavcích mluvila z duše, rozhodně doporučuji k přečtení.

Adiee19
19.12.2017 4 z 5

Po kriminalkach a hororocb ktore som doteraz citala som potrebovala nejaku oddychovku..a tato kniha splnila svoj ucel..asi ako kazda kniha od Vasilkovej..sice bolo v knihe vela smutku a bolesti stale mi to prislo taka ta klasika od spisovatelky..nakoniec vsetko dobre dopadne :) pr citani vzdy viete ako sa dej bude vyvyjat do buducna a to mam na tychto knihach rada..take odpocinkove citanie :)

desdemona
23.12.2016 3 z 5

Toľko smútku, bolesti v jednej knihe. Viem, bola písaná vo veľmi ťažkom spisovateľkinom období a v obdobne ťažkom období bola čítaná mnou :) . Je ale písaná veľmi pekne a citlivo. Vydržala som až po koniec a následne som vyplakala asi všetko, čo sa dalo :)

jitvav
27.10.2016 5 z 5

Osnovou celého příběhu je smutná událost v rodině - náhlá smrt milovaného tatínka. jednotliví členové rodiny reagují každý po svém a naplno se ukazují jejich povahy. Současně se rozvíjejí jejich osudy, lásky i prohry. Autorka je velmi dobrý psycholog a v jejích románech každý vždy pozná sebe nebo někoho ze svého okolí. Je to knížka k zamyšlení a mne určitě nezklamala.

2011  82%Dva životy
2003  81%Manželky