Dům hedvábí

Dům hedvábí https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138545/bmid_dum-hedvabi-LoC-138545.PNG 4 165 46

Sherlock Holmes, nejslavnější soukromý detektiv, se vrací v novém příběhu z pera renomovaného autora thrillerů, detektivek i předloh k detektivním seriálům (Vraždy v Midsomeru, Foylova válka, ad.). Píše se rok 1890 a u dveří bytu číslo 221B v ulici Baker Street zvoní vyděšený obchodník s obrazy - v mrazivých londýnských ulicích ho sleduje záhadný cizinec s čerstvou jizvou v obličeji. Zdánlivě triviální případ, který Sherlocka Holmese zavede z Londýna až do přistěhovaleckých čtvrtí amerického Bostonu, se však záhy mění v drtivou noční můru. Dvojice vyšetřovatelů postupně odhaluje tajemné spiknutí, jehož odhalení hrozí otřást samotnými základy Britského impéria. Anthony Horowitz je renomovaný autor předloh k detektivním seriálům (Vraždy v Midsomeru, Foylova válka a Hercule Poirot) a příběhů pro děti i dospělé z oblasti hororu a fantasy. Ve svém novém románu kongeniálně navazuje na dnes již klasické dílo Arthura Conana Doyla líčící dobrodružství brilantního detektiva Sherlocka Holmese. Anthony Horowitz jako první po mnoha letech získal oficiální svolení od dědiců práv na dílo A. C. Doyla, aby v Domu hedvábí nezapomenutelnou postavu legendárního detektiva opět oživil. Román tak doplňuje slavný kánon případů Sherlocka Holmese a je neocenitelným přírůstkem do knihovničky všech milovníků detektivní literatury.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Argo

The House of Silk , 2010

Majdule
04.03.2017 5 z 5

Nový příběh Sherlocka Holmese? Skoro se chce vykřiknout: Svatokrádež! Nebo děkuji, raději ne, známe ta pokračování … A přeci se svět zbláznil a Horowitz tohoto prvního z Velkých detektivů oživil, a to věrohodně. Vyvstává před námi viktoriánský Londýn, Holmes i Watson v nejlepší formě a zapeklitý případ, který vede až do nejvyšších společenských pater. A řešení je, zdá se daleko, neboť je tak hrozné, že si ho detektiv ani nechce představit. Úchvatná atmosféra, strhující tempo, doponění několika bílých míst v životě hrdinů a hlavně neskutečný pocit, že Holmes skutečně ožil. Klobouk dolů, pane Horowitzi.
90 % A těch deset procent dolů si nechávám, protože jsem už dlouho nečetla žádného doylovského Holmese, tak abych měla rezervu :-)

rodak
10.02.2017 5 z 5

Nečetl jsem od Doyla žádného Holmese . K této knize jsem přistupoval jako k jiné detektivce.Veliké a milé překvapení to bylo.Tak vystavěná zápletka a celkové rozuzlení příběhu mne posadilo na zadek .Super.

ThomasRuhe
28.12.2016 3 z 5

Můj první Holmes, kterého nenapsal Doyle. A jak se mi to od Horowitze líbilo ? Hned na začátku je potěšující, že Horowitz napodobuje styl jakým jsou příběhy Holmese a Watsona vyprávěny, takže jsem vklouznul do starých známých kolejí.
Samotný případ, jeho zápletka, pátrání a rozuzlení jsou dobré, sice nejsou úplně skvělé, ale potěšila mě možnost přečíst si zcela nový příběh s Holmesem.
Hodnotím tedy za tři, s tím, že si chci přečíst i další Horowitzovu knihu s Holmesem, a to s názvem Moriarty.

mekkejla
25.01.2016 4 z 5

Moje první kniha s legendárním Holmesem. A můžu říct, že mé očekávání naplnila a navnadila mě na to, abych se začetla i do "originálů" od A.C.Doyla. Jednu hvězdičku strhávám za pro mě nudnější část knihy, kdy se Holmes a Watson oddělí - vyprávění bez SH jaksi nemá tu jiskru...

TomK
05.12.2015 5 z 5

Musím panu Horowitzovi smeknout, protože tohle je opravdu skvělý Holmes jak má být. Opravdu si nedokáži představit lepší poklonu. Pro fanoušky Sherlocka povinnost :)

VEROXYL
24.10.2015 4 z 5

Doyle podľa moderných čitateľských nárokov.veľmi čtivé. a na rozdiel od grahama moorea, neprepletené zbytočnou ďalšou líniou,ale naozaj len čistá holmesovka

zuzana13
06.10.2015 5 z 5

Dobře se četla. Doporučuji.

Daecius

29.07.2015 3 z 5

zdařilé, ovšem styl Sira Arthura Conana Doyla je nenapodobitelný, přesto slušné

vnimat_Krasu
05.07.2015 3 z 5

Není to tam. Ale skoro jo. Anthony Horowitz píše výborně a v soutěži o nejlepšího falzifikátora raného Doylova slohu, bych mu v mžiku uštědřil jednotku. Jenomže tam, kde Doyle prokazoval nadhled a svými pointami bavil, se Horowitz vrhá do uměle šroubovaných skandálů a rozuzlení jak z filmů se Seagalem. Za pointu postavenou na anglické slovní hříčce ho navíc překladatelé všech zemí musí nesnášet. Když už brutálního postdoylovského pohrobka, hrábněte radši po Závěti Sherlocka Holmese od Garcii. Ten je totiž kompaktnější, uvěřitelnější a hlavně baví.

sharikk
16.06.2015 5 z 5

Geniální Sherlock je zase zpět ve výborné formě. Kdybych nevěděla, že to napsal Horowitz, ani bych nepoznala, že to není od Doyla. Napsáno zajímavou a čtivou formou, prostě Sherlock jak má být.

ddomikk
27.02.2015 5 z 5

Můžu jen doporučit! Je to parádní kniha a musím přiznat, že kdybych nevěděla kdo je autor stěží bych poznala:) Paráda od začátku do konce!

SuperFrankie
27.10.2014 3 z 5

Dům hedvábí je dobrá detektivka, ale není to pravověrný Sherlock Holmes. Chybí tomu osobité kouzlo Doylova stylu a lepší stavba příběhu.

Horowitz sice dokáže příběh skvěle vygradovat a čtenáře napínat až do poslední chvíle, ale potom to vypadá, že už neví jak dál. Poslední třetina knihy je jednoduše strašná. Odhalení Domu hedvábí mě ani tolik nešokovalo a jednoduše řečeno to není ten nečekaný konec perfektně vysvětlený Sherlockem Holmesem, jenž dokázal Doyle vykouzlit i v té nejposlednější povídce. Je to zdařilá napodobenina, ale to je bohužel všechno. Všem vřele doporučuji raději sáhnout po originálním Sherlocku Holmesovi.

Marthas
14.08.2014 3 z 5

Už jsem asi odvykla tomuto stylu psaní knih, obzvláště mě málem od dočtení knihy odradil prolog, ač je to pár stránek, četbu jsem po něm málem ukončila!!
Myslím si, že z knihy je opravdu poznat, že autor věnoval spoustu času studii reálií tehdejší doby a stylu psaní Arthura Conana Doyla!!
Jak se mu to však povedlo, bych raději doporučila posoudit každému čtenáři samému, tak že si knihu sám přečte!!
Zdá se mi, že mi nepřísluší ji soudit....

K.M.
27.03.2014 4 z 5

I když byla tato kniha opravdu mistrovsky napsána téměř k nerozeznání od děl s. A. Doyla tak některé pasáže mi přišly poněkud méně komplikované než jak by to napsal s. Doyle

Alma-Nacida
21.01.2014 3 z 5

Jako mnoho pokračování úspěšných knih, i toto působí poněkud vystydle.

Eevina
04.01.2014 5 z 5

Nejsem si jistá, jestli by to Doyle nenapsal lépe, ale i tak je to skvělá knížka a pro milovníky Sherlocka povinná četba. Jsem spokojená na 100%.

Firefox4
02.06.2013 5 z 5

Je to Sherlock a není to Sherlock... v téhle knize ho hraje Robert Downey jr. a místy je to znát, prostě cítíte, že takhle by to asi A.C. Doyle nenapsal... jenže já nejsem znalec, ale milovník Sherlocka Holmese a Anthony Horowitz mi ho zase na chvíli poslal do života ve velmi, velmi dobré formě...u mě za pět :-)

Melanka
16.03.2013 3 z 5

Klasický Sherlock. Pochvala za styl a jazyk, od sira Conana k nerozeznání.

Sherlock Holmes

Anthony Horowitz