Sex v lidském milování

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha je založena na autorových přednáškách, které měl v roce 1966 na Kalifornské univerzitě. Autor zde svým typickým esejistickým, humorným a místy prostořekým způsobem pojednává o sexualitě ze všech možných úhlů: o tom, jak hovořit o sexualitě, jak zacházet s obscenitou, jakým způsobem provádět sexuální výchovu, o orgasmu, o používání a zneužívání sexuálních orgánů, o vztahu sexuality k vědě, náboženství, zdraví, etice, estetice, intimitě či manželství. Velká část knihy je věnována vztahu sexuality a transakční analýzy, takže autor s pomocí schémat rozebírá analýzu sexuálních transakcí v různých typech vztahů, pojednává o sexuálních hrách a scénářích....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302861/big_sex-v-lidskem-milovani-ti5-302861.jpg 3.410
Žánr:
Erotika, Psychologie a pedagogika, Rodina

Vydáno: , Portál
Originální název:

Sex in Human Loving, 1970


více info...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Sex v lidském milování

Bruno21
03.08.2017

Jedna z nejlepších Berneho knížek pro laiky. Transakční analýza ve svých teoriích jen letmo a prakticky, o to více inspirativních úvah o vztazích, komunikaci, sexu,... Berne se k stáru úplně vykašlal na vědeckou korektnost, takže argumenty občas vycházejí z faktů dávno překonaných či již v jeho době nesmyslných, ale vůbec to nevadí; jeho způsob myšlení je prostě závidění a následování hodný.
Jo a překlad je super (třeba kapitoly o "mokrých" a "suchých" slovech jsou famózně "přebásněné" pro prostředí českého jazyka).