Sestup a pád rodu Windsorů

Sestup a pád rodu Windsorů https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87707/bmid_sestup-a-pad-rodu-windsoru-oTy-87707.jpg 2 3 2

Uvádí čtenáře do dramaticky barvité, hluboce intimní, někdy pikantní a často šokující historie britské královské rodiny.

Literatura faktu Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Decline and Fall of the House of Windsor , 1995

4444913
21.05.2019 1 z 5

Já nějak nevím..Spousta informací,kniha velice obsažná(414stran!)ale-spousta faktografických chyb u informací kde to jsem schopna s určitostí posoudit(řekněme od 70.let minulého století),velmi tendenční(Dianoidní až do bezvědomí),opakující tradiční nesmysly a klišé(př.jak princ Charles zahálí,lenoší,nic nedělá a jen čeká až královna natáhne perka-přitom tak někde od 80.let pracovali oba přibližně stejně,nyní už jednoznačně Charles vede když absolvuje cca2,5xakjcí více-dáno samozřejmě věkem královny ale nikdy vlastně nebyl jen čekající na matčinu smrt)charitativní činnost přiznává jen "nejvznešenějším ženám jako byly princezna Alexandra dánská a samozřejmě Diana(tady platí alespoň to že Alexandra byla v podstatě první kdo přišel na to spojit své postavení s charitou což od té doby vlastně dodržují všichni členové královské rodiny mezi které se samozřejmě zařadila i princezna z Walesu ale nijak mimořádně v porovnání s kýmkoli jiným),opakovaně vyvracené ale stále zářící klišé o lidové Di co nenosila rukavičky...Cituji objev:Anna je lépe viditelná než Charles,měří totiž 170cm.Konec objevu-Charles měří 174-co z toho proboha plyne z hlediska viditelnosti?!Dál nechápu jen tak nahozená a nijak nedoložená prohlášeníPro Diana -jako že princezna Marina po smrti manžela(vévody z Kentu který zahynul tuším v roce 1942 určitě při leteckém neštěstí)"žila život,jenž se vyznačoval až překvapivou marnotratností a prudkou smyslností"když vesměs všechny ostatní prameny ji označují za důstojnou okouzlující dámu která dobře vychovala tři děti na které zůstala sama.Asi snaha po skandálnosti za každou cenu.Pro Dianamaniaky dobré,já bych aspoň ráda věděla na které informace ze starší doby se lze spolehnout.

maryzka
06.05.2012 3 z 5

je to opravdu zajímavá kniha podle českého hesla muž je hlavou rodiny i (tady země) a žena krkem.

Anglie panovníci Velká Británie panovnické dynastie Windsorové (šlechtický rod)

Donald Spoto
americká, 1941