Sestry z Titaniku

Sestry z Titaniku https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469535/bmid_sestry-z-titaniku-1a9-469535.jpg 4 100 34

Jedna cesta jim navždy změnila život Palubní lístek na Titanic se pro nemajetné irské sestry stane životní šancí. Nora bude vychovatelkou v zámožné rodině a Delia přijme místo posluhovačky. Po osudném lodním neštěstí se však Delia ocitne osamocená v New Yorku a souhrou nedorozumění se stane tím, kým měla být její sestra – guvernantkou. Čím více se Delia sbližuje se svou malou svěřenkyní a jejím ovdovělým otcem, tím více se nedokáže odpoutat od lži o své identitě. Může opravdu žít život své sestry? Sestry Nora a Delia jsou tak rozdílné, jako by ani nebyly stejné krve. Něco je však přece spojuje, obě cítí touhu po nezávislosti a dobrodružství. Když jednoho dne drží v rukou palubní lístek na Titanik, je to pro ně nečekaná šance, jak uniknout z neutěšeného života na irské farmě a pokusit se o nový začátek v Americe. Privilegovaná Nora se má stát vychovatelkou v bohaté rodině, zatímco Delia se musí spokojit s místem posluhovačky. Po osudném lodním neštěstí se však Delia ocitne osamocená v New Yorku a souhrou nedorozumění se stane tím, kým měla být její sestra – guvernantkou. Čím více se Delia sbližuje se svou malou svěřenkyní a jejím ovdovělým otcem, tím více se nedokáže odpoutat od lži o své identitě. Je vůbec možné si vypůjčit něčí osud?... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Motto

The Titanic Sisters: A Riveting Story of Strength and Family , 2019

Szilvia1
06.09.2021 4 z 5

Knížka byla o sestrách,které chtěli odejít z domova ale každá z jiného duvodu.Jedna chtěla bohatého manžela a pohodlný život,a druhá zase chtěla být co nejdál od své matky která ji ani neměla ráda a toužila po dobrodružství,které se jí dostává hned na lodi Titaniku.Byla pěkně napsaná,ale je to klasická kniha,která končí vždy happyendem,a to už čtenář pozná,jenom když knížku otevře.

alnahu
02.09.2021 3 z 5

Příběh dívek-sester z Irska, které se vydají za prací -právě pověstnou zaoceánskou lodí Titanik do Ameriky .Nora se má stát guvernantkou a Delia služkou. Po ztroskotání lodi se Delia ocitne sama v New Yorku, kde ji očekávají vzdálení příbuzní. Delia touží se stát guvernantkou a tak ukradne své sestře identitu a vydává se za ní.Co ji čeká a co prožívá v rodině vdovce ,kde je guvernantkou malé Lily- se dočtete v tomto příběhu-mě kniha příliš nenadchla.

Micha-Él
09.08.2021 4 z 5

(SPOILER) Mně se knížka líbila moc a poslední kapitolu jsem doslova spolkla. Konec mi nijak zvlášť urychlený nepřišel, ale jednu * strhávám pouze za jakousi naivitu. Například, co se týká cest do Ameriky z Donegalu a obráceně :D Stručně řečeno, jde o úžasnou oddechovou knihu, u níž se člověk zamyslí nad sílou rodinných svazků, lásky a také, jak moc mohou naše "já" ovlivnit osoby, s nimiž žijeme. Ale jak píše uživatelka pode mnou, je to taková pohádka :) Jako velké plus vnímám neuvěřitelnou čtivost a v neposlední řadě souvislost s Titanikem a honbou za ropou v Texasu. Jen autorka při přemisťování postav asi pozapomněla, že píše o počátku 20. století :D Přesto ráda doporučím, pokud hledáte odpočinkovou literaturu, a neprahnete po ničem hlubokomyslném.

Basta1912
06.08.2021 1 z 5

(SPOILER) Nelíbilo. Vůbec. Čtu všechny knihy, které jsou jakkoli spojené s Titanikem, ale tady byl opravdu jen pro to, aby přilákal pozornost. Což bych odpustila, kdyby byl děj alespoň z 50% čtivý. Nestalo se. Hlavní hrdinky byly nesympatické, nevděčné husy na motivy pohádky o Popelce oblíbená/neoblíbená dcera. Jejich otec dřevorubec byl zřejmě pořádně v balíku, protože nejprve mladší dceři zasponzoruje část jízdenky na Titanik (což i pro cestující třetí třídy byla pěkná pálka), pak starší dceři vykoupí vzacný medailon... Jedna ze sester pendluje tam a zpátky přes Atlantik, jako by to byla místní lokálka, okamžitě nachází své známé, přesto že dojede do neznámé země (svět je malý)... Děj celkově byl nezáživný a romance mezi jednou ze sester a jejím zaměstnavatelem absolutně nebyla romantická. Závěr nijaký, jen aby se to celé nějak uzavřelo. Tuhle knihu bych doporučila leda ze msty. Za mě hvězdička jen za pěknou obálku.

alexis818
01.08.2021 5 z 5

S radostí dávám plný počet, protože byla radost tuto knihu číst. Krásný příběh ze zajímavých míst a moc hezky, čtivé napsaný.

zaba335
30.07.2021 5 z 5

Kniha o dvou sestrách a jejich životech poznamenaný tragédií Titaniku. Příběh je napsán s jiskrou, čtivě a napínavě, takže nemůžete přestat číst. Autorka si velmi pohrála a charaktery postav tak, že mě bavily i vedlejší postavy, které se tam občas jen tak mihly, např. Kathleen či paní Shawová.
Osud obou sester mě velmi bavil a autorka je pro mě novým objevem.

KlarisK
16.07.2021 5 z 5

Čtivá kniha, více na instagramu: klara.booklover

Kessy1990
11.07.2021 4 z 5

Kniha je čtivá a je u toho krásná obálka. Příběh dvou sester byl zajímaví. Delii a Noru jsem měla ráda. Dávám o jednu hvězdičku míň z důvodu rychlého konce. Bohužel autorka na konci spěchala přitom nechápu proč.

Arsi
20.06.2021 4 z 5

Pěkná romantika se zajímavým námětem.

Pípasek
19.06.2021 5 z 5

Vše napsáno, nádherná romantika i tragický osud Titaniku

jeny-v
14.06.2021 5 z 5

Poslední dobou mě přitahují ke čtení i obálky knih. Tato k nim bezesporu patří a splnila moji literární chuť i obsahově. Moc milé čtení. Příběh dvou sester Sweeneyových - Deliie a Nory, které se nalodily na Titanik, aby pracovaly za mořem - jedna jako guvernantka, druhá jako služka. Osud si s nimi pohrál a ony samostatně prožily nejedno dobrodružství. "Vzpomněla jsem si při tom, jak jsme kdysi společně nastupovaly v Donegalu do vlaku a vydávaly se na cestu do Ameriky. Kdo tehdy mohl tušit, co nás čeká - že přijde smutek, zklamání i pochybnosti, které nás málem zahubí? My jsme v sobě však sebraly odvahu i sílu naplnit svůj osud a našly konečně jedna druhou."

Nikola_
10.06.2021 5 z 5

Moc milé čtení, zajímavý námět. Doporučuji

ivousekk
08.06.2021 4 z 5

Pohodova historicka romantarna, co vas bude bavit, pokud vyhledavate tento zanr. Skoda jen, ze zaver knihy v Texasu byl zbytecne prekombinovany a zrychleny. Jak kdyby si autorka uvedomila, ze ma uz dost stran a chtela to rychle uzavrit.

Knižní střípky
03.06.2021 4 z 5

Co vám budu povídat? Já jsem spokojená až na půdu. Očekávala jsem pěkný historický příběh dvou irských sester ozvláštněný o kulisy jedné z největších námořních katastrof, nu, a přesně to jsem dostala. Navíc je příběh hodně spjatý s mým milovaným Irskem a to byl další bonus navíc. Romantiky tam bylo tak akorát, není to žádná uvzdychaná a bezduchá lovestory. Dostala jsem se mezi newyorskou smetánku, ale i mezi obyčejné irské přistěhovalce, kteří živořili v okrajových čtvrtích. A děj mě zavál i do horkého a vyprahlého Texasu, kde právě začínala honba za nalezením ropy... Byla to pro mě moc milá oddechová četba, která barvitě líčila na pozadí reálných dějinných událostí osudy nejen přistěhovalců do Ameriky, ale i místních obyvatel. Delii jsem si oblíbila od samého začátku a strašně moc jsem jí přála, aby konečně mohla vystoupit ze svého stínu. A Nora byla prostě Nora, ale to pochopíte, až si knihu přečtete.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Titanic (loď) romantika sestry nová identita rok 1912

Autorovy knížky