Sestry z Osvětimi

Sestry z Osvětimi https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439603/bmid_sestry-z-osvetimi-CUz-439603.jpg 3 76 24

Hlavními aktéry příběhu, založeného na skutečných historických událostech, jsou dvě mladé židovské sestry Janny a Lien, které za druhé světové války žily ve vile ‘t Hooge Nest v nizozemské oblasti Het Gooi . Navzdory tomu, že byly samy v ohrožení, poskytovaly úkryt dalším Židům. Desítky uprchlíků tak žily nepříteli přímo před nosem. V komunitě panovalo přesvědčení, že válka brzy skončí, přesto byly sestry nakonec prozrazeny a odsunuty do Osvětimi. Zde se jejich příběh prolnul s rodinou Anny Frankové. Janny a Lien Brilleslijperovy i Anna a Margot Frankovy se snaží přežít, podaří se to však jen prvním dvěma.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Brána

The Sisters of Auschwitz , 2018

čef
19.06.2021 5 z 5

Drsný úděl Židů za Hitlera je asi nutné stále si připomínat. V této knize se jedná o Holandsko, ale také o Osvětim a Bergen-Belsen. Pro mnohé však nebude určitě to hlavní utrpení našich hrdinek, ale jejich odhodlání přežít v těch nejúděsnějších podmínkách. Není to lehké čtení před spaním, to vám tedy povím.

alexis818
06.06.2021 4 z 5

Krásná kniha, dobře napsaná i kdyztsm bylo hodně dokumentárních věci a hůře se to četlo. Kniha je autentická a ta nesmírná odvaha a obětavost je neskutečná. Ta doba musela být opravdu hrozná. Mám nacteno hodně na toto téma a tato kniha patří mezi ty kvalitnější.

chrudas
16.05.2021 5 z 5

Jsem moc ráda, že jsem si tuto knihu přečetla.... Velmi dobrý příběh o strachu, utrpení, ale i o odvaze, odhodlání a naději.

Surikata369
09.05.2021 5 z 5

Velmi dobrá kniha. Nejdřív se mi do ní nechtělo, protože v poslední době se roztrhl pytel s těmi tátery, fotografy, porodními sestrami, účetními, lékárníky, děvčaty z Osvětimi (ale je samozřejmě jenom dobře, že se tak hojně teď píšou tyhle knihy, kdy pamětníků zbývá pomálu...) a ne všechny tyhle vyjmenované knihy byly podle mě dobré (přesto zase upozorňuju, i tak je prostě dobře, že byly napsány - ty si zase najde jiná skupina, který nevadí jistý přeromantizování). Sestry z Osvětimi by klidně mohly mít nějaký odbojový název, protože třičtvrtě z ní je o nizozemským odboji, hledání úkrytů, ukrývání. Moc dobře napsáno, úplně jsem cítila tu hroznou atmosféru té doby. Hrozný, jak člověk u takových knih doufá v dobrý konec a ten nikdy není, nemůže být.