Kde jsi, Élisabeth?

Kde jsi, Élisabeth? https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276874/mid_kde-jsi-elisabeth-92H-276874.jpg 5 27 6

Sestry naděje série

Dobrodružství začalo ve chvíli, kdy Emílie našla dopisy, které jistá Charlotte psala své sestře Élisabeth. Nyní napínavý příběh pokračuje pátráním po adresátce dopisu. Podaří se Emílii a její kamarádce nalézt Élisabeth? Pokračování historického románu pro dospívající čtenáře, reflektující otázky víry i lidskosti napříč staletími.... celý text

Matematicka
20.03.2021 4 z 5

Oproti předchozí knize Podepsáno Charlotte mi přišlo, že autorka píše ještě o něco lépe. Děj je plynulejší, střídání časových rovin lze také bez problémů sledovat. I tentokrát je příběh velice napínavý a s napětím sledujeme jak osudy hlavních hrdinek Emílie a Konstancie, tak osudy Élisabeth ještě o sto let dříve.
Tentokrát se s Élisabeth dostáváme do Kanady na misie mezi indiány, zápletka je teď mnohem více detektivní.
Opět nechybí řešení vztahových problémů, a to jak v rodině, tak mezi přáteli i mezi mladými lidmi, kteří se mají rádi. Kromě toho ale také postavy v příběhu reflektují svou víru, případně nevíru. Vše mi přišlo docela zajímavé a je to díky tomu víc než "oddychový dívčí románek". Přijde mi, že autorka postupně zlepšuje svůj styl psaní.

Marylaa
27.08.2018 5 z 5

Druhý díl se mi líbil víc než první, hlavně kvůli detektivní zápletce, která tady přímo souvisela s hlavním dějem.

Elen telemna
26.03.2018 5 z 5

Druhý díl mě ani zdaleka nezklamal.
Élisabeth mi byla stejně sympatická jako Charlotte a její příběh byl také stejně vzrušující.
Děj byl bohatší než v 1. díle a nabíral větší spád. Místy jsem až zatajovala dech, jak jsem byla napjatá, co se bude dít dál.
Jen jsem trochu zklamaná z Teofila. V prvním díle jsem z něho byla nadšená, avšak teď už mi není tak sympatický, jako býval. Nevím proč, ale připadá mi, jako by v něm pohasla jakási jiskra, která mě na něm v jedničce tolik zaujala...
Zato Konstancii mám den ode dne radši. Její veselá a hravá povaha, dobrota a obětavost na mě dělají velký dojem.
V knížce se opět vyskytovalo mnoho pěkných myšlenek a úvah, které mi hodně daly. Je těžké napsat knihu, je těžší napsat knihu, kterou si lidé zapamatují. Ale nejtěžší je napsat knihu, kterou si i po nějaké době opět rádi otevřete, zavzpomínáte na ni a přemýšlíte o poselství, které se v ní vyskytuje. A přesně takovou knihu se podařilo autorce napsat a za to si zaslouží uznání.

Aaginka
09.01.2018 5 z 5

Úžasné pokračování.

Vojslava
29.12.2017 4 z 5

Příběh oproti předešlému dílu trochu zrychlil v dění a posouvá se díky dalšímu pátrání spíše k detektivce, tím víc, po čem zločinci jdou... Ale příběh obou sester a obou přítelkyň tím netratí a určitě bude zajímavé přečíst si, co bude dál...

Leonor
04.06.2017 5 z 5

Skvělé pokračování.

Sophie De Mullenheim
francouzská, 1974
2013  89%Podepsána Charlotte
2015  90%Kde jsi, Élisabeth?
2017  94%Na dvoře Alexandrově
2018  88%Zapomenutá závěť