Zapomenutá závěť

Zapomenutá závěť https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392211/mid_zapomenuta-zavet-41S-392211.jpg 4 10 2

Sestry naděje série

< 4. díl

Osud celého sirotčince je ohrožen zpochybněním Élisabethiny závěti, díky níž v něm žijí řeholnice a opuštěné děti. Podaří se najít ztracený dokument? Zůstanou Emílie s Konstancií v tomto posledním dobrodružství věrné sestrám z Naděje?

Literatura světová , Pro děti a mládež , Historické romány

Vydáno: , Paulínky

Le Testament Oublié , 2013

Ann.e
Ann.e
03.07.2023 5 z 5

Moje oblíbená série je u konce. Emilie, Konstancie, Charlotte a Élisabeth mě provázely mými léty (prázdninovými). Miluji takovéto romány - trocha historie, detektivní zápletky, romantiky a zajímavých postav. Zapomenutá závěť je přesně tím ukončením, které si série zaslouží - nadějné.

Matematicka
Matematicka
30.07.2021 4 z 5

Poslední díl dobře uzavřel celou sérii této francouzské autorky. Nepřipadal mi tak kompozičně propracovaný jako předchozí díly (tentokrát tu nejsou jako druhá rovina souvislé dopisy nebo deníkové zápisy, jak to bylo v předchozích dílech, ale jen jednotlivé písemnosti, které postupně nachází sestra Marie Anežka) a odehrává se v podstatě už především v přítomnosti kamarádek Konstancie a Emílie, ale napětí (opět i trochu detektivní) v něm zase nechybí. Navíc tu jsou opět i úvahové pasáže - tentokrát především o prožívání manželství, o přípravě na něj i o zasvěceném životě. Dobře se tu uzavřely všechny dějové linie z předchozích dílů i osudy všech postav.

Sophie De Mullenheim
francouzská, 1974
2013  89%Podepsána Charlotte
2015  90%Kde jsi, Élisabeth?
2017  94%Na dvoře Alexandrově
2018  88%Zapomenutá závěť