Láska bez mamy

Láska bez mamy https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118417/bmid_laska-bez-mamy-Yhh-118417.jpg 3 3 1

Sestry Keyes série

Geniálna klaviristka Claire žije a pôsobí v New Yorku, ale jedného dňa jej nečakane zavolá mladšia sestra Jesse, že ich druhá sestra Nicole ide na operáciu a bude potrebovať, aby sa o ňou po návrate z nemocnice niekto postaral. Claire uvíta možnosť stretnúť sa s oboma sestrami, všetko nechá tak a sadne na lietadlo do Seattlu. Lenže jej sestra Nicole ju neprivíta s otvorenou náručou. Má na ňu ťažké srdce, že pred rokmi odišla z domu a nechala všetko na ňu – nielen starostlivosť o rodinnú pekáreň, ale aj o výchovu ich mladšej sestry. Krátko po príchode do Seattlu sa Claire zoznámi s Nicoliným švagrom a obaja od prvého okamihu cítia, že medzi nimi preskočila iskra, Claire to poteší, lebo v New Yorku žila ako mníška a venovala sa len a len hudbe, takže s mužmi takmer vôbec neprichádzala do styku, zato Wyatt sa silou-mocou bráni tejto príťažlivosti. Napriek tomu sa natoľko zblížia, že Claire si musí urobiť tehotenské testy a s potešením zistí, že čaká dieťatko. Wyatt však touto novinou vôbec nie je nadšený ako ona. Zmení Wyatt napokon názor? Alebo zostane Claire slobodnou matkou? Prvý príbeh z rozprávania o troch sestrách, ktoré vlastnia pekáreň. Slovenský preklad Tamara Chovanová.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Sweet Talk

modranka
08.10.2013 2 z 5

Príbeh troch sestier - ale takých nejakých divných sestier. Zlých, naivných, zákerných. Názov Láska bez mamy som vážne nepochopila.
SPOILER:
Clair, vytrhnutá z rodiny a odvrhnutá sestrami sa snaží nájsť cestu späť. Ale je taká naivná a neskúsená, že v knihe vyznieva ako totálna trubka. Nicole - jej dvojča je zas taká zlá, drsná a zaslepená trpkosťou a žiarlivosťou, až je odpudivá. Celý život žiarlila na to čo Clair dosiahla, a nemá záujem pochopiť, že malá Clair za nič nemôže. Nakoniec Jassie - najmladšia so sestier - ktorá sa ocitla v posteli s manželom svojej sestry je ochotná vlastnú sestru podraziť a ukradnúť jej rodinný recept. Neviem či je to prekladom, zle volenými slovnými výrazmi, ale všetci v tejto knihe na mňa pôsobili veľmi drzo a nevychovane.
Je zarážajúce, že na tomto základe dokázala autorka vytvoriť ako takú romantickú zápletku.

Susan Mallery
americká, 1970
2019  80%Rodinné pouto
2009  65%Sladké mučení
2008  85%Zatvrzelý milionář
2008  91%Kočičí štěstí
2013  90%Schůzka ve tmě

Kniha Láska bez mamy je v