Má to háček

Má to háček https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522972/bmid_ako-ulovit-chlapa-5T7-522972.png 4 99 99

Sestry Bellingerové série

< 2. díl

Lovec krabů Fox má pověst lehkomyslného svůdce žen. Je zárukou příjemně stráveného času v posteli, ale snídá radši o samotě. Ovšem pouze do chvíle, než pozná Hannah, která je vůči jeho šarmu imunní a chce být jeho… kamarádka! Na něco takového není zvyklý. Jenže Hannah se mu líbí a nechce o ni přijít, a tak souhlasí. Jak dlouho jim ale přátelství vydrží, když jí nezbude než se k Foxovi na nějaký čas přestěhovat?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Hook, Line, and Sinker , 2022

Marekh
08.10.2023 5 z 5

Jedná se o druhý díl ze série SESTRY BELLINGEROVÉ. Knihu MÁ TO HÁČEK lze číst samostatně bez předchozího prvního dílu HOLKA PŘES PALUBU, poněvadž se jedná o samostatný příběh. Jedná se o romantickou komedii. Kniha je určená spíše pro ženy.

Hlavní postavou je HANNA (sestra od PIPER), která je asistentkou režie. Účastní se natáčení filmu a navrhne režisérovi, že by se film mohl natáčet v rybářské vesničce, ve které bydlí její sestra Piper. Nastěhuje se po dobu práce do bytu mladého muže FOXE, který je lovec krabů a který má pověst sukničkáře. Znají se už z předešlého roku, kdy se s ní seznámil. Píšou si na messengeru a jsou kamarádi.

HANNA dokáže pomoci lidem, ale stojí jakoby v pozadí, jako vedlejší herečka, nedokáže se úplně prosadit, i když se o to snaží. Miluje hudbu a LP desky. Oblíbil jsem si také její babičku a samozřejmě její sestru PIPER, která v tomto díle hraje vedlejší roli. Oblíbil jsem si také mamku od Foxe - CHARLENE. Líbilo se mi také chatování mezi Hannou a Foxem.

FOX je mladý muž, který nemá moc dobrou pověst ohledně žen. Táhne se to s ním už od střední školy. Rád si užívá se ženami, ale nechce žádný trvalý vztah. Když se však v jeho životě objeví HANNA, začíná přehodnocovat svůj život.

V knize se vyskytují erotické scény, ale řekl bych, že jich bylo méně než v prvním díle. Líbilo se mi, že si Hanna s Foxem povídali o jejich minulosti a o svých problémech. Vzájemně si naslouchají a snaží se dodat odvahu ke změně, k udělání prvního kroku. Můžeme se zamyslet nad tím, jestli je důležité, co si o nás myslí ostatní lidé a jak nás to může omezovat v životě. Člověk během života může udělat řadu hloupostí, anebo nežije uspořádaný život, ale to neznamená, že se nemůže změnit.

Myslím si, že pokud jste četli knihu HOLKA PŘES PALUBU a líbila se vám tato kniha, bude se vám líbit také kniha MÁ TO HÁČEK, poněvadž je napsaná stejně dobře jako první díl.

V závěru knihy se nachází EPILOG, který se mi líbil. Rovněž se v závěru nachází PODĚKOVÁNÍ.

Kniha má pěknou obálku.

monika0181
04.10.2023 5 z 5

Jak moc ovlivňují naše pocity a nálady, jak knihu vnímáme? První díl za mě byla vcelku jednoduchá jednohubka bez nějakého extra smyslu. Přečetla jsem pár jiných knih, než mi došlo, že tu mám na stole druhý díl. A najednou rozpolceně koukám, že druhý díl vnímám naprosto odlišně od prvního dílu. Ne v negativním smyslu. V pozitivním, cítím z něj víc emocí, živočišnost, smyslnost, lásku, touhu. Příběh má velmi silné téma a to je vlastní sebevědomí. Bojují s ním oba, Hannah i Fox. Hannah si to uvědomuje a snaží se posunout a pomoci Foxovi, který se díky tomu, co poslouchal celý život vnitřně cítí méněcenný. Je tady důležitá myšlenka, jak děti vnímají, co jim říkáme, byť to kolikrát myslíme jako legraci. Naše duše je komplikovaná a jsem ráda, že si s ní nakonec poradil i Fox a přes všechny propady a pády se sebral a vzal život za pačesy. Knihu moc doporučuji, jen nečekejte takovou jednohubku jako byl první díl. Ale za mě je super a možná lepší i než ten první. Ale jak čtu hodnocení, je to otázka vnímání.

knihomolkaJani
01.10.2023 3 z 5

"Debilní srdce. Debilní, nesmyslný srdce, přestaň tak hloupě reagovat, prosím."

Má to háček je druhý díl ze série sestry Bellingerové.

Jedná se o příběh dvou přátel, kteří v sobě potlačují vzájemnou touhu. V hlavní roli je zde Hannah (sestra Piper) a Fox (kamarád Brendona).
Hannah je tichá dívka, která se každému snaží pomoci. Nejraději má hudbu a proto jí zde najdete opravdu mnoho. Hudba jí dává svobodu a probouzí v ní kreativitu.
Na druhou stranu je tu volnomyšlenkářský Fox s nálepkou nenapravitelného holkaře.. "Hannah mu dala víru, ona byla jeho vírou."

Není to ale jen obyčejný příběh o lásce dvou přátel, jsou zde i vážnější témata jako předsudky.. A to, jak moc předsudky a domýšlení dokáže lidi ovlivnit, jak působí na jejich psychické zdraví. "Zadupal jsem do země jakoukoli šanci na čistý štít. Stal jsem se tím, čím všichni chtěli, abych byl."

Příběh to byl opravdu hezký, na můj vkus ale příliš mnoho popisný a postavy se dlouho hledají.. Chyběla mi tam nějaká ta jiskra, která pořádně vzplála až na konci.
První díl (Holka přes palubu) se mi líbil trochu více.
Příběh doporučuji jako nenáročné čtení.
Příběh je psaný er-formou, stejně jako první díl, trochu mi trvalo se do autorčina stylu začíst.

"Může to být jen tajemství dvou přátel pod rouškou tmy."

Knihu jsem četa v rámci spolupráce.

Paja1709
26.09.2023 4 z 5

Příjemná oddechovka, ale první díl se mi líbil více.

kristy.books
24.09.2023 4 z 5

Obe sestry Bellingerové som si obľúbila už v It Happened One Summer, takže som si nemohla nechať ujsť ani samostatný príbeh Hannah. Hook, Line, and Sinker bola opäť príjemná romantická oddychovka, hoci musím povedať, že jednotka sa mi páčila o niečo viac.

Hannah bola priateľská a dobrosrdečná mladá žena, ktorá všade, kam prišla, doniesla dobrú náladu, vďaka čomu si ju takmer každý okamžite obľúbil. Jej veľkou vášňou bola hudba, dokázala vybrať vhodnú pieseň pre takmer každú situáciu. Bola veľmi šikovná, len jej chýbala určitá priebojnosť, aby ostatným ukázala, čo sa v nej naozaj skrýva.

Fox mal v okolí povesť sukničkára, ktorý strieda jednu ženu za druhou, nič neberie vážne, je za každú srandu a užíva si život plnými dúškami. Pod maskou playboya sa však skrýval citlivý muž, ktorého trápilo, akú mienku o ňom všetci majú. Na jeho správaní sa podpísalo mnoho faktorov, predovšetkým rodinná situácia, povesť jeho otca a predsudky, ktoré kvôli tomu voči nemu mnohí mali. Niektorí ľudia sa k nemu správali naozaj otrasne, vtedy mi bolo Foxa fakt ľúto.

Romantická linka bola milá, povedala by som až rozkošná. Fox a Hannah si od prvého stretnutia sadli, mali spoločné záujmy, dokázali spolu prekecať niekoľko hodín a dobre sa dopĺňali. Obaja mali pošramotené ego, a tak boli jeden pre druhého oporou. Spoločná chémia bola tiež super, neskutočne to medzi nimi iskrilo, tvorili pekný pár. Páčilo sa mi, že Hannah bola trpezlivá, a hoci sa Fox z rôznych dôvodov bál pustiť do vzťahu, nenechala sa tým odradiť, snažila sa mu pomôcť s jeho problémami a nevzdávala to s ním.

Knihomolka97
18.09.2023 4 z 5

(SPOILER) Hannah jsem si oblíbila už v předchozím díle, má úžasnou povahu. Oproti její sestře Piper není tak výrazná, ale umí zabojovat a je odhodlaná splnit si svůj sen.
Fox má pověst a nálepku svůdníka, který střídá ženy jako ponožky. Jaký je ale Fox doopravdy? Spoiler: skrývá se v něm mnohem víc. :D

Líbilo se mi, jaké se mezi nimi vytvořilo přátelství, jak se i tak hezky dorozumívali pomocí písní. Hannah byla delší dobu zamilovaná do jisteho režiséra a žárlivá stránka Foxe byla vtipná.

Rozhodně jsem ale čekala více žhavých momentů a naopak jsem nečekala, že ve mně kniha vyvolá tolik emocí. Nešlo tu totiž jen o romantiku, ale také o to, co můžou člověku způsobit předsudky, blbé narážky a podobně.
Autorčin styl vypravění je výborný, ani nevadí er-forma.
Holka přes palubu se mi líbila o maličko víc, ale Má to háček jí těsně šlape na paty. Hodnotím 4*/5* a obě tyto romanťárny určitě doporučuji.

Kudík
17.09.2023 4 z 5

Krásný návrat do Westportu, a to tentokráte společně s ml. Bellingerovic. Hannah se po těch pár měsících, kdy se dočasně vrací k sestře, budoucímu švagrovi a babičce do malého rybářského městečka nijak nezměnila. Její láska k hudbě a deskám přetrvala, laskavá a nápomocná povaha zůstala. Fox měl namále již minule, ale dá se odolat takové dočasné spolubydlící? Hádejte. :) U Foxe mě mrzelo, že od dětství slýchal, co slýchal a jak snadné bylo okolí nezklamat a podlehnout, i když tím ublížil nejvíce sobě. Opět se jedná o příjemné čtení, kde je pár kouzelných scén. Věnování autorky se vysvětlí v jejím poděkování a jsem ráda, že to "dobře" dopadlo a cením si, když spisovatelé uvedou něco o sobě, anebo co je k napsání daného díla vedlo.

Aleš.R
14.09.2023 3 z 5

Jak to dopadne, samozřejmě víte, ještě než se do toho pustíte. Ale je to zábavný... Jen o chlup míň než první díl.

lena.o.knihach
14.09.2023 4 z 5

Má to háček je volně navazující díl na Holku před palubu. Postavy, které v této novince hrají hlavní roli, jsme měli šanci poznat už v předchozí knize Tessy Bailey a já si Foxe a Hannu neskutečně oblíbila. Jsem moc ráda, že se ti dva dočkali svého vlastního příběhu.

Když Fox vejde do místnosti, každá se za ním otočí. Lovec krabů si moc dobře uvědomuje, jak na ženy působí, ale od žádné ještě neslyšel slovo "ne".
Hannah žije hudbou, má slabost pro vinyly, a když tentokrát přijede do Westportu, ubytuje se ve volném pokoji u největšího svůdníka, kterého zná.

Tuhle romantiku jsem si moc užila. Už od začátku je mezi nimi cítit to správné napětí, které postupně graduje díky vzájemným provokacím, pohledům a nevinným dotekům, až to konečně nevydrží.

Bylo tam pár míst, kdy se na můj vkus zbytečně opakovaly myšlenky a pocity postav, ale vynahrazovaly mi to vtipné scény, úžasná chemie mezi hlavní dvojicí a to vše se odehrává na nádherném místě se skvělou atmosférou.

#spoluprace @grada_cz

Vorlovar
13.09.2023 5 z 5

Bylo to milý. První díl jsem nečetla, ale souvislosti jsem pochopila i bez toho.

Danago
12.09.2023 5 z 5

Knížka se opět velmi povedla. Autorka si drží stále laťku stejně vysoko.
Je to velmi příjemná romantika odehrávající se v malé rybářské vesničce.
Věřím, že se knížka dá přečíst i samostatně, autorka nám velmi citlivě připomene důležité postavy a události z předchozí knihy.
Můžu jen doporučit.

Zomy
10.09.2023 4 z 5

Opět suprová knížka, doufám, že se od autorky dočkáme ještě mnoha knih.
Jednu hvězdu strhávám za zápletku, Foxova nejistota se opakovala příliš často, až to pak trochu ztratilo ten náboj, co byl na začátku. Ale jinak jsem si to užila, líbilo se mi, jak Hannah naučila Foxe, aby k sobě byli neustále upřímní, nejsou tam žádné kličky ani intriky, zahřálo mě to u srdce.

Lexie321
05.09.2023 5 z 5

Knihu som čítala v angličtine. Podľa mňa to bola dobrá kniha. Veľmi som si obľúbila postavu Hannah už v It Happened One Summer a aj v tejto knihe bola skvelá a veľmi reálna a zábavná. Samotný príbeh mi nepriniesol až také nadšenia ako pri Piper ale celkovo nemôžem knihe nič vytknúť. Vrelo odporúčam!

Tessa Bailey
americká