Sestřičky

Sestřičky
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365046/bmid_sestricky-Ten-365046.jpg 4 478 478

Nemocnice Nightingale série

Nemocnice Nightingale je v 30. letech 20. století proslulým ústavem, kde se mladé dívky mohou vyučit váženému povolání zdravotní sestry. Osud sem svede tři mladé ženy, každou velmi odlišnou. Pro chudou Doru je práce v nemocnici vysněným únikem z domova, kde ji týrá nenáviděný otčím. Aristokratická Millie si studium vyvzdorovala, aby u..... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Nightingale girls , 2012

katallinka
21.07.2021 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, přečetla jsem ji jedním dechem. Podobné knihy jsem už v minulosti četla, ale tahle byla nejlepší. Postavy jsou neskutečně sympatické a jejich životní osudy zajímavé. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

LenkaKa
20.07.2021 3 z 5

Odpočinkové prázdninové čtení.

hzd
17.07.2021 4 z 5

Milé čtení hned se pustím do dalšího dílu

daza.dt
23.06.2021 5 z 5

Velmi čtivě psaná kniha, rozhodně vás nezahltí lékařské pojmy. Je to taková "Nemocnice na kraji města" z 30 let v Londýně. Milé, čte se rychle a ani to není typická červená knihovna.

Ivanule
22.06.2021 5 z 5

Anglie 30.let, nemocnice, životy tří odlišně žijících děvčat a jejich protloukání se životem.

4xbabča
15.06.2021 5 z 5

Příběh tří děvčat Dory, Millie a Helen, odehrávající se ve 30. letech v Londýně, budoucích zdravotních sestřiček. Každá je jiná a také pochází z jiného prostředí, ale všechny chtějí opravdu vystudovat a zároveň si přejí žít svůj život dle svých vlastních představ a své cíle si prosadit. I když v době, kdy se příběh odehrává to nebylo vůbec snadné.

EmokeII.
14.06.2021 4 z 5

Pohová a zajímavá knížka z doby minulé, kterou moc neznám. Dostala jsem ji jako dárek. Podle popisu mě moc nezaujala, ale při čtení mě hodně příjemně překvapila.

Charlotta30
30.05.2021 4 z 5

Velmi příjemné čtení. Nenáročná knížka a oddechovka. Přečetla jsem jí hodně rychle, za pár dní. Hodně mi tedy pomohla zdravotní indispozice, ale i tak si myslím, že bych jí měla během několika dní přečtenou.
Příběh zdravotních sestřiček je zajímavý a každá postava má svůj jedinečný charakter. Všem jsem fandila. Ovšem sama jsem byla překvapená přísným režimem na internátu, ale to asi patří k té době a všeobecně k anglickému internátnímu vzdělávaní.
Když jsem dočetla, hned jsem další den zaběhla do knihovny pro druhý díl. Takže jsem na další příběhy zdravotních sestřiček sestřiček zvědavá.

ANDY28
22.05.2021 3 z 5

pohodové čtení, holkám moc fandím, již jsem jako první přečetla druhý díl, kvalita série ale neklesá

NannyOgg24
01.05.2021 5 z 5

Zajímavě vykreslené postavy, kniha má spád a dobře se čte. Těším se na další díly.

pinkstrom
28.04.2021 3 z 5

Milá a nenáročná kniha. Jen mě mrzel ukvapený závěr. Škoda poněkud laciné obálky a pár chyb a překlepů v překladu. Jinak to ale bylo příjemné čtení.

Booky84
22.04.2021 5 z 5

Skvělá a čtivá kniha, děj mne hned chytil a už se těším, až si přečtu další díl. Jsem zvědavá, co dalšího hlavní hrdinky zažijí.

Coco3
22.04.2021 4 z 5

Tohle je tak fajn oddechovka, perfektně mi sedla, čte se úplně sama. Osudy budoucích sestřiček jsou moc fajn a pro mě představují v aktuální době skvělý relax. Už se těším na další díly.

LeHor
21.04.2021 3 z 5

Pohodové, odpočinkové čtení. Čekala jsem asi trochu víc. Uvidíme v příštím díle.

anezur33
16.04.2021 5 z 5

Super kniha,dala bych i více ohodnocení.Mám už přečteny tři díly,objednávám další.

sandratea
15.04.2021

Pohodové čtení, jehož nejvyšší přidanou hodnotou je popis prostředí a vztahů v něm.

janqa410
06.04.2021 4 z 5

(SPOILER) do četby jsem se dala se zaváháním, ale nakonec jsem ráda, že jsem knihu do rukou vzala. Příběh úhlavní trojice, naprosto různých osobností se krásně celou knihu prolínal a postupně gradoval. Millie jsem si zamilovala hned, Doru jsem dokonce i litovala a na druhou stranu obdivovala její sílu vše zvládnout s takovým dalo by se říci nadhledem, a že je Helen taková, jak ji líčily ostatní žákyně, tak tomu jsem nevěřila ani na chvilku. Kniha se čte téměř sama, prostředí nemocnice je příjemná změna a já byla velice zvědavá, jak to všechno dopadne a otevřený konec mě nedává na vybranou, musím začít číst další díly a těším se na ně.

Mateo67
02.04.2021 4 z 5

Milý a pohodový román, který se mi náhodou dostal do rukou a zaujal mě prostředím a především obdobím a místem, kde se odehrává. Ta kombinace pro mě byla zatím velkou neznámou a toto lehce romantické a přitom příjemně střízlivé čtení tím jen získalo na zajímavosti. Myslím, že přijde čas, kdy dostanu chuť na další díl.

1bublina
29.03.2021 5 z 5

Kniha se mi opravdu hodně líbila. Takové milé vyprávění o sestřičkách ze 30. let minulého století. V množství postav jsem se neztrácela a naopak mi vyhovovalo vyprávění o různých postavách. Hezký náhled na to, jak to dříve bylo jiné, co se týče práce zdravotní sestry. Překvapilo mě, že v té době musely sestry pro pacienty i vařit. Už mám objednaný druhý díl.
ČV 2021 - 1. Kniha z lékařského prostředí.

zdenaR
18.03.2021 4 z 5

První díl nezklamal, už se těším na další pokračování příběhu jednotlivých postav :-)))