Sestřičky

Sestřičky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365046/bmid_sestricky-Ten-365046.jpg 4 478 478

Nemocnice Nightingale série

Nemocnice Nightingale je v 30. letech 20. století proslulým ústavem, kde se mladé dívky mohou vyučit váženému povolání zdravotní sestry. Osud sem svede tři mladé ženy, každou velmi odlišnou. Pro chudou Doru je práce v nemocnici vysněným únikem z domova, kde ji týrá nenáviděný otčím. Aristokratická Millie si studium vyvzdorovala, aby u..... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Nightingale girls , 2012

mrazovagabina
01.07.2017 5 z 5

Příběh se mi velice líbil, četl se moc dobře. Těším se na další díly. Výtku mám ale k řadě překlepů, chybějících písmen a záměn jmen, které působily rušivě.

Sablu
27.06.2017 5 z 5

Nemocnice a problémy v ní jsou stejné, to se nemění, ať je to 20 nebo 21 století (pořád chybí prádlo:) Fandila jsem všem hrdinkám, aby se statečně popraly se svým osudem i praxí. Kniha se mi líbila, četla se lehce.

JanaDor
18.06.2017 4 z 5

Je to jednoduchá oddechovka, která neurazí, ani z ní nejsem úplně na větvi. Z ženských románu patří k těm lepším. Příběh ctí základní hodnoty jako pracovitost, pokora, soucit, láska v rodině i k bližnímu svému. Romantická linka není přeslazená a hezky doplňuje děj. Líbí se mi, jaká důležitost se klade na povolání sestřičky. S přirozeností ukazuje, s jakými úkony se musí potýkat a časem se to bere jako rutina. Ať je to mytí nemocných či oblíkání mrtvých. Pokud jsem vás knihou zaujala a máte rádi romány z prostředí nemocnice, určitě si knihu přečtete.

modranka
12.06.2017 4 z 5

Začiatok zaujímavej ságy... dúfam, že ju vydavateľ vydá celú. Z pohľadu románu pre mládež veľmi pekná literárna práca, ale z pohľadu literatúry pre dospelých v príbehu chýba viac napätia.
Obálka je nádherná, elegantná - škoda, že už čas takto pekne oblečených sestričiek skončil.

peko
31.05.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila, odpočinková, příjemná, čtivá. Doporučuji.

bábuška
31.05.2017 2 z 5

Poklidné vyprávění o dívkách z doby začátku minulého století je napsáno přesně tím stylem jakým se psaly dívčí románky o chovankách v penzionátech. I v těch možná bylo více živelnosti. Nijak mě tato knížka nenadchla.

evonra
29.05.2017 4 z 5

Milý odpočinkový román o životě a přátelství dívek, zdravotních sestřiček .
Vnímavému čtenáři jistě neunikne i ta přirozená obětavost, laskavost a víra, které toto povolání, či spíše poslání, přináší...
Ráda čtu knihy z tohoto prostředí, pěkné.