Šest let

Šest let https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194006/bmid_sest-let-Lvc-194006.jpg 4 856 856

Šest let uplynulo od chvíle, kdy Jake Fisher viděl, jak si Natalie, jeho jediná, osudová láska, bere jiného muže. Šest let dodržel slib, že ji nechá na pokoji, a trápil se mučivými představami, jak Natalie žije se svým manželem Toddem. Po šesti letech náhodou narazí na oznámení o Toddově úmrtí, neodolá a vydá se na pohřeb. Doufá, že tam uvidí jeho manželku – ale vdova po Toddovi není Natalie… Jakákoli snaha najít tu, co mu kdysi zlomila srdce, pro Jake znamená odhalit krutá tajemství i bolestivé lži, ale především riskovat vlastní život. Více než 60 milionů prodaných výtisků, 25 publikovaných thrillerů, 41 jazyků, v nichž vycházejí – Harlan Coben je stálicí na celosvětovém knižním bestsellerovém nebi. Společnost Paramount Pictures chystá filmovou adaptaci Šesti let s Hughem Jackmanem v titulní roli.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Six Years , 2013

aja0661
23.04.2017 5 z 5

Teda...ze zacatku jsem se nemohla zacist, ale pak jsem zas nemohla prestat! Moc pekna kniha, miluju tyhle zvraty ;-)

biki
03.04.2017 4 z 5

Nebylo to špatné, ale k úplné spokojenosti leccos chybělo. První polovina knihy byla vynikající, napínavá, mělo to spád. Přestože postupně začala fakta dávat smysl a jednotlivé události na sebe logicky navazovaly, situace v knize se stávaly občas až absurdně překombinované. Nemůžu se ubránit pocitu, že zvláště v poslední čtvrtině knihy to už autor trochu přehnal, kniha mě v této fázi už tak moc nebavila. Ale rozhodně pořád patří k tomu lepšímu v žánru.

Liduka
23.03.2017 4 z 5

Kniha se dobře četla a měla spád. Bylo tam ale moc otazníků ohledně všech zůčastněných postav, které musel hlavní hrdina rozluštit a i když mám ráda knihy, kde se něco děje a nejsou tam hluchá místa, tak tady se toho dělo až moc a bylo to na škodu. Podle mě mohl autor úplně vynechat například Benediktovo tajemství. Každopádně všechno do sebe nakonec pěkně zapadlo a kniha stojí za přečtení.

Hvězdinka
13.03.2017 4 z 5

Tak jak je u Cobena zvykem - velmi ctive, napinave, zajimave. Jsem opet velmi spokojena!

Shinky
07.03.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem četla!

SimonaP
04.03.2017 4 z 5

Určitě hezký příběh, ale nějak záhadně mě to, jak je to všechno doopravdy, napadlo hned asi po první třetině. Samozřejmě jsem nevěděla, jestli je to tak , a byla jsem překvapená, že ano. Doporučuji.

akdar72
25.02.2017 5 z 5

Moje první kniha od Cobena. Souhlasím s Paja1974, nutí vás to přemýšlet od začátku do konce. Těším se na další.

Metroušek
18.02.2017 1 z 5

Zbytečná kniha. Překombinované až falešné. Myslím, že to nebavilo ani autora.

Paja1709
16.02.2017 5 z 5

Moje druhá kniha od Cobena a vím že určitě není poslední. Opět má kniha dej a zapletku.Miluji knihy kde od začátku musí člověk přemýšlet a úplne rozuzlení přijde nakonec.Doporučuji přečíst.

Mia76
15.02.2017 4 z 5

Přečteno za dva večery, napínavý příběh, který vás nutí část dál a dál, abyste se dozvěděli, jak to nakonec dopadne. Doporučuji, kniha se mi líbila, pro mě první kniha od tohoto autora, hned se chystám na další.

popeluška
22.01.2017 4 z 5

Právě jsem dočetla a kniha se mi líbila.Četla se velmi svižně ani jsem se nenadála a byla jsem na poslední stránce :-)

konicekbily
22.01.2017 2 z 5

Únavné čtení příběhu s překomplikovanou zapletkou s mnoha odbočkami a svéráznými postavami mně odpočinku moc nepřineslo, spíše vyčerpalo. Je vidět, že i Mistr se občas sekne a napíše slátaninu.

natkaf
21.01.2017 4 z 5

Super kniha. Velmi poutavý, napínavý a překvapivý příběh. Autor má neskutečně čtivý styl psaní a dokáže skvěle vykreslit postavy, hlavně hlavního hrdinu. Moc jsem si čtení užívala a na konci jsem byla velmi překvapená. Neskutečné, čeho jsou někteří lidé schopni kvůli lásce. Musím ale přiznat, že občas se v ději objevilo několik chvil, které mi nedávaly úplně smysl. Určitě se kouknu po dalších knihách od autora.

Phorbo
11.01.2017 5 z 5

I přes to, že jsem si anotaci četl, mě vývoj situace stejně překvapuje. Hodně se mi líbí, jak Coben píše. Text působí spolu s hlavním hrdinou hrozně přátelsky, příjemně.
Po dlouhé době kniha, kterou jsem přečetl extrémně rychle. Taky, že jsem ji ohromně hltal. Komplikovaný příběh mě z těch tříset dvaceti stran nudil snad jen na dvou.
Promyšlený příběh s velice poutavou zápletkou, skvělými postavami se čte prostě sám. Sice je nízká pravděpodobnost, že by se Jake nechtěně obklopil (či byl obklopen?) lidmi z Nové naděje, ale budiž. Knihy jsou o extrémech.

Terry11
10.01.2017 2 z 5

"Naděje je ta nejkrutější věc na světě. Smrt je lepší. Když jste mrtví, necítíte bolest. Ale naděje vás vynese tak vysoko jen proto, aby vás tím tvrději pustila na zem. Naděje vaše srdce hýčká v dlaních a pak je tvrdou pěstí rozdrtí. A pořád dokola. Nikdy s tím nepřestane. Tohle dělá naděje."

Vykonstruované, překombinované a melodramatické. Ten happyend na konci už snad ani nebudu komentovat. Hrdina byl několikrát na pokraji smrti a ejhle! vždy se z toho zázrakem dostal. Takže dvě hvězdičky za nadějný úvod a sem tam vtipné dialogy.

wiana82
03.01.2017 5 z 5

Za poslední dobu první kniha, která mě okamžitě vtáhla do děje a nepustila až do poslední stránky, proto 5*. Napínavé, čtivé, akční i trochu zamilované. Moje první kniha od Harlana, mám teď chuť přečíst všechny jeho knihy!

babsi66
24.12.2016 4 z 5

Tváří se to jako hrozně tajemnej thriller, což by asi byl, za předpokladu, že se čtenář nebude logicky zamýšlet nad pravděpodobností jednání hlavních postav. Má to spád, děj utíká v podstatě sám od sebe, ale nesmíte zapojovat hlavu. Protože pak se celá dějová konstrukce bortí na tom, že je divný, aby dospělej chlap po tříměsíční známosti truchlil 6 let a jeho Natalie se na tutéž dobu zašila kamsi do ústraní, aby své tříměsíční lásce zachránila život. To samé platí o tom, že téměř každý v knize je buď mafián nebo členem podivné neziskovky a každej něco tají.

1v8na
24.11.2016 3 z 5

Příběh byl velmi napínavý. Rozjezd byl na můj vkus velmi pomalý a natáhnutý - samotná akce začínala pro mě až od 111 stránky. Co se mi na knize moc nelíbilo, je neuvěřitelnost - nesedí mi to do reality a přijde mi to v určitých pasážích až příliš překombinované.
Nicméně i přesto se na knize dají najít pozitiva - celý příběh je detailně promyšlený, plný akce a napětí a mafie. Oceňuji to, že byl příběh proložen i částmi z minulosti, abychom si jako čtenáři mohli udělat celkový obrázek a aby nám skládačka zapadala do sebe.
určitě tohle není poslední kniha od autora, kterou čtu.

mulder
24.11.2016 5 z 5

Moje první zkušenost s tímto autorem. Knížka se čte lehce, zvládl jsem ji za jeden den. Hezky strávená dovolená s knížkou, která měla vše, co očekávám. A děvčata, takhle může milovat jen správný chlap:-)

bookmania
17.11.2016 4 z 5

Coben mě opět nezklamal. Kniha byla velmi čtivá. Celkový děj byl zajímavý ale né nějak moc originální.. Ale jinak určitě super!!!!!!