Příběh draků

Příběh draků https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170187/mid_pribeh-draku-UjX-170187.jpg 4 504 132

Serafína (R. Hartmanová) série

V království Gored žijí lidé s draky v míru už čtyřicet let, vzájemná nedůvěra však přetrvává. Draci jsou schopni brát na sebe lidskou podobu, ale přestože mají neobyčejně pronikavý rozum, lidské emoce jim zůstávají záhadou. Dívka Serafína, nadaná hudebnice, nechová důvěru ani k jedné z obou stran. Když je zavražděn příslušník královské rodiny a podezření padá na draky, v ohrožení se ocitá i její vlastní tajemství, které by ji mohlo stát život… Existuje hodně knih o dracích. Debut spisovatelky Rachel Hartmanové nad nimi ale vyniká. Trnitá cesta Serafíny za poznáním a přijetím sebe sama se vám vryje pod kůži.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Seraphina , 2012

Šílený.Knihomol
23.01.2016 5 z 5

Ze začátku nebavilo. Později to začalo být úplně super!!

Ebony
17.01.2016 5 z 5

Kniha byla velmi hezky a zajímavě napsaná. Popis draků byl úžasný a Serafína mi přirostla k srdci s Lucianem. Dokonce jsem ani netušila kdo je zrádce. Autorka si s touhle knihou dala opravdu záležet ale hlavně si dala práci vymyslet svět, který jsem ještě před tím nečetla. Takže za mě plný počet hvězdiček

Lucik38
14.01.2016 4 z 5

kniha se mi moc líbila,už jen proto že ji Ch.Paolini popsal jako jednu z nejlepších knih o dracích jakou kdy četl

Juki-RoseMary
01.01.2016

Knihu čtu asi už půl roku a skoro jsem nepokročila... Nic se tam neděje, složitá jména, politika a já nevím co. Přijde mi to divné a stále lituji koupě. No, snad se někdy dostanu dál a změním názor :/

Terča.K
13.12.2015 5 z 5

Pro mě osobně byla kniha naprosto - úžasná?, krásná?, složitá?, nepochopitelná? - ne to nejsou ta správná slova vystihující tuto knihu. Myslím, že to slovo je zajímavá. Se stylem psaní jakým byla kniha napsaná jsem se nikdy nesetkala, byl prostě osobitý po autorce ( a že autorka je osobnost s velkým "O", o tom není pochyb). Ze začátku knihy jsem byla celkem zmatená, je to takové vtáhnutí do děje a Fína se zrovna moc nezdržuje s vysvětlováním, potom si ale zvyknete a ponoříte se naplno do světa draků, polodraků, lidí a bohů. Kniha má v sobě to, co vás nutí číst dál a dál, a ty postavy... Uznávám, že charakteristika jednotlivých postav je někdy složitá, ale to je to, co se mi na tom líbí. Není to jako v některých knihách, kde vám autor milostivě sdělí, že hrdinka má blonďaté vlasy a zbytek - domysli si sám. Myslím, že tahle kniha stojí za přečtení a už se moc těším na druhý díl.

antonio22
03.12.2015 1 z 5

Kniha asi nebyla napsána pro muže třicátníky. To bych pochopil, ale za mě opravdu velmi špatné.
Celá kniha, krom posledních 40 stran, úplně bez napětí, akce...čehokoliv co by bylo přidanou hodnotou. Spousta složitých jmen, názvů, ras, států, politiky...ufff.

LilianaFalcon
28.11.2015 4 z 5

Tak tohle je z těch lepších a méně okoukaných dračích příběhu. Fantasy, ve kterém je láska odsunutá na druhou kolej kvůli vyšším prioritám. Detektivní zápletka, priority, láska... hodně zajímavé a jsem vážně zvědavá na pokračování. Spíš to řadím k "vyššímu fantasy", jak si to pro sebe nazývám :-D v něm je prostě hodně názvů, které člověku dají zabrat, než se v nich zorientuje.
Působilo to na mě neotřele a svěže.

Svatojánek
12.11.2015 5 z 5

Knihu jsem přečetla za dva dny, i když musím uznat že to pro mne není nic nového. Tak jinak: Kniha se mi moc líbila, hlavně to napětí mezi Serafínou a tím princem (nemohu si vzpomenout na jméno) Hrozně jsem si oblíbila ostatní polodraky a hrozitáncky moc se těším na další díl, ale hlavně mě moc zajímá Janoula nebo jak se to píše:)

markulka
16.10.2015 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Doporučila mi ji kamarádka a já jsem moc ráda za to, že jsem si ji přečetla. Musím říct, že mě kniha bavila hned od začátku (což se většinou nestává). Autorka knihy musí být velmi osobitá žena, protože tato kniha mi přišla velmi odlišná od těch, které jsem kdy přečetla - byla zvláštní! Konec byl pro mne naprosto nečekaný, ani se nepřibližoval mým odhadům, což mi přijde jako další velké plus knihy... Christopher Paolini se určitě ve svém komentáři ke knize nemýlil, protože i pro mne se stala Serafína jednou z nejlepších fantasy o dracích, jakou jsem kdy četla! Nemohu se dočkat dalšího dílu!

ShiYuAkai
17.09.2015 5 z 5

Nedávno jsem Serafinu dočetla a moc se mi líbila. V posledních pár kapitolách už jsem nechtěla čist, protože jsem se bála té prázdnoty po dočtení. Ze začátku to sice bylo vysvětlování a žádná akce, ale to mi nevadilo. Lákalo mě, jak spisovatelka píše ojediněle- s takovým druhem psaní jsem se dosud nesetkala a rozhodne jsem si knížku zařadila do oblibených. Moc se těším až si přečtu druhý díl.:-D

PetraMe
03.09.2015 5 z 5

Kniha dobrá, má výborný podhled na draky z jiného úhlu. Akorát mě začala bavit až tak v polovině, pak už se to nádherně rozjelo.

spaceblood
08.08.2015 4 z 5

Knížka má opravdu originální pohled na draky, což oceňuji. Ale začátek nebyl nic moc , takže se u mě čtení protáhlo na pár dní.Až ke konci mě poměrně zaujala.Ale těším se na další díl . Doufám že se bude spisovatelka postupně víc a víc zlepšovat. Každopádně to vypadá na docela slibný začátek nějaké nové knižní série .

EllenQa
01.08.2015 5 z 5

Řekla jsem si, že bych taky něco o tom, jak na mě zapůsobila mohla napsat. Dočetla jsem ji asi tak před rokem, sama jsem si ji vyžádala od rodičů k narozeninám a jakmile jsem ji měla v rukách, dala jsem se do čtení. Začátek mi zase tak veliké problémy nedělal, na různá jména a názvy jsem si brzy zvykla a kniha se stala mojí knihou číslo jedna! Když jsem ji dočetla, pořád jsem o ní musela přemítat a myslet na ni. Na ten děj a tak vůbec. Nyní už sice není mojí knihou číslo jedna, ale stále patří do pětice nejoblíbenějších knih. Dokonce i po roce si na ni občas vzpomenu. Krásná kniha.

morpyth
21.07.2015 4 z 5

Po dočtení této knihy, nevím, co říct. Možná by se hodilo něco jako: skvělý nápad, kniha byla pěkně napsaná a další a další.... Ani jedno popřít nemůžu, kniha měla poutavý příběh, jen na můj vkus tam bylo vše tak nějak na dlouho. Začátek mě upřímě moc nebavil, Serafínina zahrada mě nudila, některé postavy mi byly protivné, jediné co mě zaujalo a upřímně pobavilo bylo přirovnávání lidí ke švábům. Ovšem, ve 3/4 knihy , vše jakoby se najednou obrátilo, kniha konečně měla to, co mi tam celou dobu chybělo, nějaký spád, akci, konečně se něco dělo.
Jestli mám z toho všeho vyloudit nějaký jednotný závěr, jsem na rozpacích. Pokud kniha bude mít nějaké pokračování, určitě si ho přečtu a budu doufat, že těch 200 stran vysvětlování, nudných rozhovorů a popisů tady na začátku nebylo úplně k ničemu. Pokud ovšem tohle bude jediný příběh, kterého se dočkáme, budu litovat utracené paníze.

Shira27
17.07.2015 5 z 5

Četla jsem Serafínu na doporučení kamarádky. Byla to úžasná kniha, ale čekala jsem od ní trochu víc. Postavy se mi míchaly celou dobu a konec byl pěkný a skončil krásně otevřeně. Doufám, že brzy vyjde pokračování, jsem na to zvědavá :)

JirkaDitt
04.07.2015 3 z 5

Zajímavý nápad, hodně zajímavý. Celkově se mi kniha líbila, ale bohužel její velkou částí byla jen nudná vata, přes kterou se čtenář musí prokousat. Jsem zvědavý na druhý díl :)

NikiMedy
12.06.2015 4 z 5

Od knihy jsem toho očekávala více. Ze začátku byla kniha docela těžká na čtení, abych se zorientovala a napínavá a taková jakou jsem ji před čtením očekávala začala být až ke konci, kterým si mě získala a doufám, že bude další díl.

martina7754
31.05.2015 5 z 5

Tato kniha je fascinující. Je pravda, že mě ze začátku moc nezaujala. Příliš mnoho postav a různé názvy a jména mě vcelku dělaly potíže, ale nakonec jsem si řekla, že když už ji mám tak ji dočtu. Asi ve čtvrtině mě teprve vtáhla do děje a musím přiznat, že jsem ji četla celou Sobotu a nemohla jsem se od ní odtrhnout dokud ji nedočtu. Takže u mě palec nahoru :)

Jolanka
18.05.2015 5 z 5

Knížku jsem koupila jako dárek pro svoji 12 letou dceru - ovšem nejprve sama přečetla .... No popravdě si myslím, že to dcera zatím "nedá" .... Je to ze začátku dost náročné se v tom zorientovat - v množství postav, v originálních názvech/výraz pro postavy ... co co znamená... Takže minimálně první půlka fakt dost náročné ..... ale jak to začalo mít kolem půlky nějaký děj, tak mě to bavilo víc a víc a jak jsem se blížila ke konci knihy, litovala jsem, že už bude konec ... četla bych dál .... takže věřím, že bude pokračování a těším se a určitě si další díl koupím!!! - já doporučuji, ale můj názor je, že je to vhodné tak pro mládež od 15 let. ( samozřejmě i pro dospělé, kteří mají rádi dračí příběhy!!)

Samira
08.05.2015 2 z 5

Knížku nechci hanit jistě si najde věrné čtenáře, ale já jsem ráda, že už ji mám za sebou. Autorka má nepochybně dar slova a kniha jí musela dát hodně práce. Ale mě si způsob vyprávění, postavy a hlavně jejich množství, ani děj za celou dobu nezískal.

draci

Rachel Hartman