Dračí posel

Pokračování mezinárodního bestselleru ověnčeného mnoha cenami! Rachel Hartman a její Serafína vzaly knižní svět útokem a se silou draka ovládly žebříčky prodejnosti v několika zemích. Netrpělivě očekávaný 2. díl je konečně tady! Království Gored: země, ve které po dlouhá desetiletí žili lidé a draci v křehkém míru. Rovnováha ale byla narušena, a hrozí válka. Draci po čtyřiceti letech vycházejí z ústraní a jsou připraveni převzít vládu nad světem. Serafína – napůl člověk, napůl drak– je jednou z mála, kdo rozumí uvažování draků i lidí a kdo by mohl pomoci válku zastavit. Vydává se proto na cestu do sousedních zemí, aby našla další polodraky. Věří, že jejich společné úsilí dokáže vyvolat mocnou magii, s jejíž pomocí bude možné nemilosrdné draky porazit. Dokáže ale Serafína vzdorovat všem nástrahám, které ji na cestě čekají? Ubrání se tajemnému polodrakovi, který dokáže vstupovat do lidských myslí a ovládat je? Vzdá se svých jedinečných schopností a zachrání si život, nebo přijme výzvu osudu a postaví se nebezpečné budoucnosti čelem?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/266440/serafina-serafina-draci-posel-Gv5-266440.jpg 3.5137

Serafína (R. Hartmanová) (2.)

Shadow Scale (2015)

Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Misa25
08. listopadu

Druhý díl série navazuje těsně na první, tudíž se člověk neztrácí v postavách. Hlavní hrdinka je stále svá, ale ke konci knihy začíná být lehce ukňouraná, ale povede se jí, z toho dostat dřív, než to celé pokazí. Jsem ráda, že jsem oba díly četla, bylo příjemné strávit nějaký čas s draky :)

zazvorka

První díl se mi líbil, četla jsem s lehkostí a potěšením. Druhý díl - do čtení jsem se nutila, bylo to nudné. Třeba to autorka měla stejně - první díl v pohodě, druhý díl velká dřina, je to takový kolovrátkový děj, ale určitě to byla makačka. Měla smlouvu a termín, tak prostě každý den vypotila předepsaný počet stran - a tady to máme. Děkuji, nechci.

Fortuna

Po dlouhé době jsem se vrátila do děje mého vysněného světa. První díl je pro mě srdeční záležitostí, příběhem, který mě poznamenal.
U druhého dílu tomu není jinak, děkuji.
Jediné, co mě velmi zklamalo, je bod, na kterém se zasekl Serafínin a Lucianův vztah..

jesterka.as

Po přečtení některých komentářů, jsem se do druhého dílu pouštěla s trochou obav, ale nezklamala mne. Příběh pěkně pokračoval, zajímavě vyústil a ještě zajímavěji dopadl. Chybí mi tam sice doladění pár drobností, ale knížka byla čtivá a já jsem spokojená.

Veramark

Na tuhle knížku jsem se strašně těšila. První díl byl dlouhou dobu mou nejoblíbenější knížkou, a proto jsem měla vysoká očekávání i pro tento druhý díl. Je pravda, že jsem první díl četla již před několika lety a trochu jsem pozapomněla, co se dělo, ale po několika stranách jsem si rychle vzpomněla. Ostatní tu píšou, jak jim vadil zdlouhavý začátek, což mě třeba vůbec nevadilo. Kniha mě bavila úplně od začátku. Asi do tří čtvrtin jsem ji přečetla jedním dechem, ale ten konec mě ani nelákal, abych četla dál. Knížku jsem dočetla vlastně jen, abych zjistila, jak to dopadne. Konec byl dost odfláknutý a divný. Vůbec se mi nelíbilo řešení závěrečné bitvy, kde se autorka vyhnula jakémukoliv popisování, přestože celou knihu popisovala dopodrobna. Nebo závěrečné řešení milostného trojúhelníku, to mě naštvalo možná i víc. Proto mě tedy konec zklamal a kniha si kvůli němu nezaslouží víc než 3* a to jsem ještě málo přísná, protože na tuto sérii mám (měla jsem?) slabost. Jinak ještě dodám, že se mi strašně líbí pojetí draků, politika a využívání myslí, je to originální pojetí fantasy.

Atropa

Nezapírám, první díl mě vcelku nadchl, zajímavý a rozmanitý svět, hlavní hrdinka, která byla sympatická a uvěřitelná, a zápletka, která se jevila jako začátek něčeho velkého. Líbilo se mi, že autorka předestírá politickou a občanskou situaci ještě před začátkem velkého konfliktu. Vzhledem k tomu jak popisovala svět kolem Serafíny do nejmenších detailů, se zdálo, že má vše promyšlené na dlouhou dobu dopředu a že se můžeme těšit na epickou událost, která se zapíše do dějin. Jaké zklamání na mě čekalo v podobě druhého dílu, ve kterém dokonale pohřbila všechno, co v první knížce autorka nastínila a rozpracovala...Vleklý začátek bych bezevšeho odpustila, ale ten odfláknutý konec nikdy. Ještě jsem nečetla knížku, která měla takový potenciál a autor se rozhodl ji poslat do kopru. Nemohla jsem tomu do poslední stránky uvěřit, pořád jsem doufala, že přijde na poslední chvíli zvrat a když už nebudeme číst o napínavých intrikách a dobrodružstvích Serafíny na diplomatických cestách, tak aspoň vypukne ta epická válka o všechno. Takhle se ale autorka elegantně vyhnula všemu, co bylo jen trochu zajímavé a na sílu to celé během kapitoly ukončila. Škoda.

ela2710

Mám rada fantasy, a mám rada, keď autor ten fantasy svet v svojej knižke tak postupne jemne odkrýva, tu sa autorka snažila všetky pojmy a výrazy o tom, čo to a to znamená, natisnúť hneď na prvých stranách. Takže som mala nielen chaos v postavách, ale aj v pojmoch a celkovo som sa v tom strašne strácala, na konci knižky sú síce vysvetlivky, v prvej časti pojmov, v druhej tuším len o postavách, ale fakt ma nebavilo listovať celú knihu po každom druhom riadku. Prvých cca. 150 strán ma k tomu všetkému ešte aj nudilo, takže som chcela knižku nechať ako nedočítanú. Ale potom sa to už začalo rozbiehať, keď sa už čitateľ ako tak začne vyznať v tom prostredí, ide to čítanie už ľahšie. Prvú časť by som hodnotila na 2*z 5, najmä kvôli tomu kostrbatému začiatku, druhá časť ma bavila podstatne viac a dám jej 4* z 5. Nápad to bol dobrý, asi som ani nič s podobným motívom nečítala, záver som čakala trochu iný, niektoré postavy som si dosť obľúbila, a hoci tam bolo minimum romantiky, celkom ma to bavilo, a bola som zvedavá ako to dopadne, ale nevtiahlo ma to do deja tak, ako iné fantasy, ktoré som čítala, také tie, že ich čítate jedným dychom a nakoniec je vám ľúto, že to už skončilo :-) .
Keď si to celé zhrniem, neľutujem, že som knižky prečítala, ale čítala som aj podstatne lepšie :-)

simi28
30.12.2017

Opravdu nerada dávám tak slabé hodnocení, ale nemůžu jinak. Již prvním dílem jsem se stěží prokousávala, ale tohle? Šíleně zdlouhavé, nudné a poměrně zbytečné popisy zařídily, že jsem knihu četla s nechutí. V textu jsem často přeskakovala, a proto se sama divím, že jsem knihu dočetla. Jediné, co knihu zachránilo od mé touhy dát knize odpad byl konec. Byl sice divný, ale alespoň se něco dělo. Za mě teda hodně slabé dvě hvězdy.

Jeanine186
07.11.2017

S knihou jsem ze začátku bojovala stejně, jako s prvním dílem, ale konec mě mile překvapil.

Kate_Hall
01.10.2017

Od knihy jsem čekala mnohem víc...
Za mě příliš mnoho postav, moc zapletený děj, v knížce se nic neděje. No, děje se tam něco ale nedokáže tě to strhnout do čtení, párkrát jsem se sice začetla ale to jedině na 2-3 stránky možná i na celou kapitolu. Za mě veliké zklamání. Autorka měla moc skvělých nápadů ale snažila se je vtěsnit do jedné knihy a to se jí vymstilo - takto na mě kniha působí. Pokud vyjde další díl, nevím jestli si ho přečtu.

Elen telemna
10.08.2017

Knížka mě bavila, ale rozhodně horší než 1.díl.
Až do poloviny jsem měla pocit, že se nic neděje. Nudily mě některé popisy a hlavně to bylo hrozně zdlouhavé. Ale kolem druhé poloviny nabral děj konečně nějaký spád a já už jsem jen četla a čekala, jak to dopadne.
Co se týče samotného konce, tak ten na mě působil zase moc urychleně...
Trochu mi vadí epilog. Čekala jsem, že si Orma třeba vzpomene nebo tak něco. Tohle měl být šťastný konec?
Mojí nejoblíbenější postavou je rozhodně Abdo. Líbí se mi jeho čiperné chování, jednoduchost jeho myšlení, jeho silná vůle a dobrá duše.
Vím, že to je jen můj názor a respektuji, že někdo to vidí jinak, ale mně se z nějakého důvodu více líbilo, když byl Serafínin původ neodhalený. V té době jsem ji více rozuměla a měla jsem ji radši, přestože v jednom kuse lhala...
Celkově, knížka byla originální a zajímavá, bavila mě, doporučuji ji, ale není dokonalá... Ale koneckonců, co dokonalé je?

PapayaD
17.07.2017

Kniha mě bavila méně než první díl, ale za přečtení rozhodně stojí.

Tebby
10.05.2017

Nekonečné cestování na začátku. Nudné zdlouhavé pasáže. Serafíně se pořád nedařilo a vůbec jsem nechápala onu "Osvícenou". Taky jsem moc nepochopila postavu Rosoláče. Bylo skvělé, že Serafína už nemusí skrývat kým je, ale rozhodně jsem jí přála jiný konec.

NightShade
09.05.2017

Prvních 240 stran jsem se vyloženě jenom nudila a prokousávala jsem se tím 10 měsíců. Ano skutečně 10 měsíců. Pak se to už začalo rozjíždět a rozjíždět a nemohla jsem se dočkat konce. Bohužel jsem věděla až na zápletku Luciana a Serafiny, jak celá kniha dopadne, jelikož si někdo dal práci s tím, že dozadu k seznamu postav a názvů vypsal celou hlavní zápletku včetně toho, komu se co stane. Četla jsem seznam postav a najednou ejhle. Jestli se někdo chystá na druhý díl tak rozhodně nekoukat dozadu. Oproti prvnímu dílu, byl tenhle zřetelně slabší, ale třeba až mě omrzí zloba na tenhle spoiler tak si to přečtu znovu a nebude to tak zlé.

any333
24.04.2017

Tak jsem se konečně dostala k tomuto druhému dílu se Serafínou, která je mi v některých ohledech dosti podobná. Sice musím uznat, že se tady nic moc jako krvavé souboje nedělo, ale mě bavilo vnímat tu vnitřní myšlenku, v jejíž duhu se celá kniha nesla.
Docela mě překvapilo originální podání Jannoulina příběhu o dětství se Serafínou a možná ji i chápu, proč a co dělala. Ale, když se objevila v Samsamu u hraběte z Apsigu, docela mě tam její hraní na city vytočilo.
Abdovo uzdravení mi přišlo trochu zdlouhavé, ale je možné, že tak autorka zamýšlela čtenáře napínat, kdy se zas něco pokazí. Já jsem v některých částech i nadávala, proč tam zase někdo musel vlézt a zkazit to.
V téhle duologii jsem si kromě Serafíny oblíbila i Luciana a jeho absence skoro po celou knihu mě mrzela. Ale nakonec se přeci jen objevil, i když jeho budoucnost se stočila trochu jiným směrem, než by čtenář očekávající láskyplný konec uhodl.
Konec samotný mě velmi zaujal. Sice, jak už jsem zmiňovala, žádný strhující souboj, ale já si v tom našla to svoje. Myšlenka o tom, že svého nepřítele nemusíš hned zabíjet, je neskutečně hluboká.
A co se týče epilogu, téměř mi vehnal slzy do očí. Cítit naději, že si na vás znovu vzpomene milovaná osoba, je nezaměnitelné.

Baru1236
28.02.2017

Tahle kniha mě vyloženě zklamala :(
První díl jsem si koupila díky hezké obálce a protože naprosto zbožňuji serii Eragon, tak proč si nepřečíst něco dalšího o dracích, že? A tady nastal problém...
Už první díl byl pro mě nic moc, ale tenhle tomu teda nasadil korunu. Začátek naprosto nudný, do čtení jsem se musela nutit. Když se Serafína konečně vydala na tu očekávanou cestu, čekala jsem trochu více vzrušení a dobrodružství, ale to prostě nepřišlo.
Ke konci už jsem tak spěchala, abych to konečně měla z krku, že jsem ani nepochopila konec. Pro mě naprosto zmatený. A to ani nepočítám epilog. To byla poslední kapka.
Já, jakožto velká milovnice fantasy knih, nejsem zrovna vybíravá, co se námětů týče a tady oceňuji originalitu příběhu, ale to je tak to jediné co můžu ocenit.
Pro mě bohužel jedna z nejhorších knih, co jsem kdy četla. :(

Elliecz
16.02.2017

První co mě napadá, když chci hodnotit: čekala jsem od toho víc...
Kniha mi ležela na nočním stolku snad měsíc, než jsem se přehoupla přes polovinu. Kolikrát jsem se dokonce přistihla, že se ke čtení nutím. Jak jsem se přehoupla přes magickou hranici poloviny, šlo čtení o něco lépe, ovšem to už mé dojmy nezachránilo. A epilog... To byla poslední kapka. Jestli někdy vyjde další díl, budu hodně dlouho přemýšlet, jestli věnují svůj drahocený čas Serafíně...
+Spousta postav, každá je jiná.
-Vyloženě nudné (obvzlášť začátek)
-Osnova hlavního děje není tak špatná, samotný děj už je ale vážně otřesný.
-Nesmyslné situace a jednání postav.

Celkově mě kniha opravdu zklamala a to jsem se na 2.díl tolik těšila.
Čekala jsem od toho víc...

Percabethka
11.01.2017

Tak jsem si říkala, že nudnější než první díl to už být nemůže... No, spletla jsem se :D O prvním dílu se dalo říct, že je originální a něco se tam děje, druhý díl...
SKORO SPOILER
Serafína se nám vydala hledat ostatní polodraky. "Dokáže ale Serafína vzdorovat všem nástrahám, které jí na cestě čekají?" Ano! A víte proč? Protože jí tam VŮBEC žádné nástrahy NEČEKAJÍ!! A když už to vypadá, že konečně přichází napínavá část, autorka to okamžitě utne a Serafíně někdo pomůže... "Ubrání se tajemnému polodrakovi, který dokáže vstupovat do lidských myslí a ovládat je?" Ne, protože zaprvé nevstupuje do myslí lidí, ale polodraků, a za druhé je to polodračice, její kamarádka z dětství - takže náhradu za Luciena nečekejte :D
Serafína mě navíc vážně štvala, postavy se chovaly nelogicky a překlepů tam bylo opět požehnaně - i když za to autorka nemůže...

Jůšo
31.12.2016

POZOR SPILER!!!
Prostě zklamání. První díl byl dost nezáživný, ale i přesto jsem dala autorce šanci a doufala jsem, že do posledního dílu vloží to, co v prvním chybělo. Ale bohužel. Čekala jsem alespoň nějaký pořádný souboj nebo vychytralou lest, kterými by Serafína porazila nepřítele, ale proč to prostě nevyřešit velkou obludou, která se najednou objeví na scéně a se záporákem zamete??

Jass
07.11.2016

Na autorce skutečně obdivuji jednu věc, rozhodně není žádná věčná optimistka, její příběhy jsou reálné, dávají smysl. Život prostě nemůže být dokonalý. Umí napsat uvěřitelný happy end. Nemůžu říct, že by mi některých událostí nebylo líto, ale takhle je to skvělé. I když musím říct, že takovýhle závěr milostné linky jsem vážně nečekala, na jednu stranu je to logické, na druhou stranu...Netvrďte mi, že tohle bude vážně fungovat, přijde mi, že tam je pár nedomyšlených detailů...
No, ale vážně se mi to líbilo. Jannouly mi bylo dost líto, z toho, co se jí stalo by hráblo každýmu.

křeček27
11.09.2016

Musím říct, že kniha mě trochu zklamala... :( Dobrý námět, ale špatně napsáno. Začátek byl hrozně zdlouhavý a nezáživný. Konec byl opravdu hodně divný a podle mě až moc otevřený, takže předpokládám, že bude další díl. Doufala jsem, že románek Serafíny a Kiggse dopadne trochu jinak a ne, že si Kiggs vezme Seldu...

markulka
11.08.2016

Popravdě řečeno, když jsem si tady pročítala ty komentáře, vůbec se mi nechtělo knihu začít číst... Souhlasím, že ze začátku se nedělo nic zajímavého a děj se táhl... Ovšem pokud jste překousli tento nudný začátek, čekal na vás vskutku zajímavý příběh, který nakonec vygradoval v ohromující konec. Nelituji proto, že jsem vydržela a dračího posla dočetla do konce. :-)

pichova.veru
05.08.2016

První díl byl vážně o dost lepší než tento. Do děje jsem se často špatně dostávala a do čtení jsem se musela nutit. Nicméně konec knihy mě asi bavil nejvíce, byla jsem zvědavá jak to dopadne s Ormou a jestli spolu zůstanou princ Lucian a Serafina.

LilianaFalcon
11.04.2016

Ke čtení jsem se musela vyloženě nutit a nakonec jsem to ani nedočetla. Takže jsem přečetla prvních 70 stránek a pak konec. Nevím, jestli se kdy k téhle knížce vrátím a zkusím to znovu...

esussi
08.03.2016

Pěkné počteníčko, které neurazí, ale zároveň nevyužilo maxima svého potenciálu. Čekala jsem mnohem víc od vztahu Serafíny s Ormou, i lepší vykreslení exulantských draků. Stejně tak mohly být lépe vykresleni jednotliví polodraci i s jejich schopnostmi. A korunu tomu nasadila naprosto nedotáhlá milostná zápletka (nebo lépe řečeno trojúhelník). Celé to bylo jakési ploché, a to mi bránilo pořádně se vžít do děje.

Dym
17.02.2016

Hodně zajímavý děj, ale zklamal mě ten konec. Mohlo by to skončit i líp.

Alex.Barunka
26.12.2015

Čekala jsem víc, oproti prvnímu dílu byl Dračí posel opravdu slabý. První část příběhu a Serafínino putování bylo nudné a strašně jsem postrádala mapu pro orientaci. Druhá část příběhu už byla lepší, napínavější.
Přesto se nemůžu ubránit dojmu, že byl druhý díl tak trochu odfláknutý,

Laura Krivdova
19.12.2015

Super kniha, ale 1. díl byl lepší. Tak moc jsem chtěla vědět, jak to skončí, že jsem šla spát až ve 4 ráno. Ten konec byl na mě možná trochu moc zbrklý, ale rozhodně jedinečný.

Sarka14
03.12.2015

Na tuhle knížku jsem se hrozně těšila. Ale trochu mě to zklamalo. Začátek byl poměrně nudný, cestování zdlouhavé. Prostředek celkem slušný, ale ten konec... Ten to úplně zabil. Musím se přiklonit k tomu, že mi to přišlo hrozně odfláknuté. Je to škoda, protože námět je výborný. Jako celek to není úplně špatné, ale čekala jsem trochu víc.

Arya26
29.11.2015

Začátek byl docela nudný a bylo těžší se začíst (putování po nynisu a samsanu). V porfýrii mě to začalo bavit. Knížka mě potom tolik chytla ,že se mi o ni i zdálo :D !!! (Snad to znáte a nepřipadám vám jako psychouš :D) Oblíbila jsem styl autorčina psaní a její humor. Ale ten konec!!!! Teď příjdou spoilery. Chudák Orma :( :( :( !!!! Chudák Neduarad! Glisselda- To vážně??? Vztah Kiggse a Serafíny je celý divný. Abych řekla pravdu ten konec je lehce odfláknutý a nejsem s ním vůbec spokojena!!!!! Stejně si myslím že bude i trojka, protože konec byl celkově hodně otevřený. Co se stalo s Jannoulou? Co bude s Ormovou perlou ? Jak bude pokračovat prapodivný trojlístek Serafína, Kiggs a Glisselda ? Sice tam bylo napsáno KONEC, ale my s ním nejsme spokojení - Rachel napiš pokračování :D ! Ach jak ty hořkosladké konce nenávidím !(zpátečně ji hodnotíme na 3,5 hvězdičky a dávám ale 4 kvůli obálce)

draci magie

Rachel Hartman