Šepkár

Šepkár https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421160/bmid_sepkar-fQw-421160.jpeg 4 277 277

Ak necháš dvere napoly otvorené, začuješ niečo šeptom ševelené Po nečakanej smrti manželky sa zdrvený Tom Kennedy so synom Jakom presťahuje do zapadnutej dedinky Featherbank, aby začali odznovu. Lenže dedina má temnú minulosť. Pred dvadsiatimi rokmi v nej zvrátený sériový vrah uniesol a zavraždil piatich chlapcov. Zločinca, ktorý sa stal známym ako Šepkár, sa napokon podarilo vypátrať a dostať za mreže. Tom a Jake si, samozrejme, s dávnym zločinom nerobia žiadne starosti a pomaly sa usídľujú v novom dome. Jedného dňa však zmizne ďalší chlapec a Jake sa odrazu začne správať akosi inak. Tvrdí, že za oknom počuje šepot...... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: ekniha , Lindeni

The Whisper Man , 2019

gad
03.01.2020 4 z 5

Dobrý příběh i pěkně napsaný, plný neočekávaných zvratů, ale nejsem úplně ve své kůži, když čtu, jak je ubližováno malým dětem.

Pianistka
02.01.2020 3 z 5

Parádní thriller. Četla jsem s napětím, chvílemi se zatajeným dechem. Jen mě štve závěr knihy, vlastně netuším co se dělo dál.... Ale o to asi autorovi šlo. Alex North si rozhodně dovede prohrávat se čtenářem a jeho myslí.

Ďumbierka
12.11.2019 5 z 5

Pár dní som čakala, kým sa mi to v hlave zrovná a budem sa môcť vyjadriť aj takto písomne k tejto knihe.
No v hlave ju mám stále.
Jakea aj Toma aj Peta, Amber...a samozrejme Šepkára a tú temnotu okolo.
Za mňa je toto skvost.
Kniha, ktorá sa rozhodne zaradí medzi tie VIP knihy, ktoré som tento rok mohla čítať.
Pozor však, v tejto knihe o nejde o brutalitu a o to, koľko toho zvládne váš žalúdok. Je to skôr o tom, koľko toho zvládne vaša hlava, je to o strachu, ktorý je z tejto knihy cítiť.
Je to o tiesnivej atmosfére, o vašej predstavivosti, o šepote za oknom :) ...
Ja som mala pasáže, pri ktorých som sa naozaj cítila nepríjemne, so zimomriavkami na zátylku.
Tá ťažoba a ponurá atmosféra, v tomto počasí...Geniálne.
Autor si zvolil komornú atmosféru a príbeh sa odohráva v malom mestečku/dedinke, kde máme “Dom s charakterom” - takto to opísali Jake a Tom. Inak je to vlastne strašidelný dom a charakter má, aký a prečo sa postupne rozpletá...
V knihe je veľmi jemne rozoberaný vzťah otca so synom a síce by sa dalo povedať, že kniha je dosť psychologická, mne to vôbec nevadilo.
Kapitoly sú krátke a svižné. Rozprávačmi sú práve malý 6-ročný Jake, tichý, inteligentný a trošku podivínsky, no bystrý chlapec a jeho otec Tom. On je vlastne presne taký, ako Jake, ale jemu to na Jakeovi vlastne vadí, bojí sa, ako ho bude vnímať okolie a nechce mu ublížiť, chce mu byť blízko a zároveň sa toho bojí, nechce byť zlým otcom...
Veľmi som si obľúbila oboch a samozrejme pasáže so Šepkárom.
Vieme hneď od začiatku, že je vo väzení (to nie je spoiler) a že si k sebe pustí len jedného detektíva. Skúša ho, rozpráva príbehy.
...
V knihe to všetko išlo vlastne veľmi rýchlo, no vždy ste objavili niečo nové a šokujúce.
Túto knihu budem mať dlho v hlave a aj kvôli koncu, aj kvôli príbehu, ako celku.
Dúfam, že autor bude mať u nás aj viac vydaných kníh.
Všetkým, ktorí si prečítali môj názor na knižku, želám ešte krásny večer/deň.

haWranka
09.11.2019 4 z 5

Čekala jsem trochu toho temna, ale tady mi chvílemi vstávaly chlupy po těle. Dějově nejde o kdovíjakou originalitu, ani postavy nejsou nijak výjimečné. V čem ale kniha vyniká, to je atmosféra - hustá a děsivá.

Sabča92
23.10.2019 3 z 5

Knihu jsem četla několik měsíců před vydáním jako beta čtenář. Kniha Našeptávač je rozhodně jiná než knihy, které jsem doposud četla. Tento thriller v sobě nese nádech mysteriozna, který na mě dýchal již od samotného prologu. Nebo že by na mě někdo šeptal?
Kniha obsahuje dvě dějové linie, které toho mají společného víc, než se na první pohled může zdát. Ve vyprávění se střídá mladý vdovec Tom, který se snaží začít nový život a vyšetřovatel, který se snaží objasnit roky starý zločin. Tom, hlavní hrdina mi byl sympatický. Neměl to v životě jednoduché a snažil se ze všech sil jít dál. Ovšem je pravda, že mě autor chvílemi pěkně mátl a já měla o Tomovi různé smýšlení. Líbilo se mi, jak se staral o syna a stále vzpomínal na svou ženu, což mi vhánělo slzy do očí. Na druhou stranu jsem při čtení okusila pěknou dávku strachu. Celá zápletka s Našeptávačem by vydala na vlastní hororovou verzi. Už od přečtení prologu jsem měla husí kůži. Pak se děj změnil a byl to kriminální thriller. A na závěr nás autor opět vrátil k děsivému thrilleru. Celou zápletku jsem neodhadla, což mě o to víc bavilo. Myslím, že zápletka celého příběhu je velmi originální a tím, že v sobě míchá prvky z různých žánrů (detektivní, horor, thriller) vybočuje z davu. Začátek byl dost rozvleklý a pak větší část knihy připomínala spíše epizodu z kriminálního seriálu.
Hodnotím 3,5/5

Garfi
23.10.2019 4 z 5

Napínavý krimi příběh s mírně duchařskými pasážemi, do kterého jsem se okamžitě začetla a jen těžce se mi kniha odkládala. Trošku mi vadilo poměrně brzké vyzrazení hlavního pachatele, protože jsem ráda napnutá do posledního okamžiku, ale i tak se jedná o kvalitně vystavěný příběh a dobře vykreslené postavy, jejichž osud Vás bude zajímat.

ivousekk
19.09.2019 3 z 5

Ke knize jsem se dostala jeste pred vydanim jako beta-ctenar pro nakladatelstvi. Par thrilleru jsem uz precetla a bohuzel tento patri k tem slabsim. Napad fajn, postavy taky bezva, ale dost vyrazne mi tam chybelo napeti, necekane zvraty ci odhaleni a hlavne nutkani cist pomalu bez prestavky dal a dal, protoze se nejde odtrhnout. A to tu nebylo. Par napinavych okamziku probehlo, ale celkem brzo je zadusily mene podstatne veci. A taky tam na mne bylo zbytecne moc myslenkovych pochodu jednotlivych postav.
3* malo, 4* moc.