Šel malíř chudě do světa

Šel malíř chudě do světa https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109953/sel-malir-chude-do-s-109953.jpg 4 151 28

Jedna z nejčtenějších a nejoblíbenějších básnických sbírek Jaroslava Seiferta. Sbírka veršů, které básník vytvořil k drobným kresbám M. Alše. Zralá mistrovská poezie, přitom přístupná širokému okruhu čtenářů, mladých i starších. Pro čtenáře od 9 let.

Mánička178
12.03.2019 4 z 5

Ach ty kresby, ach ty krásné veršíky... i přes strasti, které člověk tehdy měl, v sobě lidé dokázali najít vůli být šťastní a mít se rádi, s vděkem přijímat to, co jim život dával.

VladiKlaisner
23.10.2018 5 z 5

"Tu nemohu se vynadívat
a všechno ve mně začne zpívat,
zpívat i plakat. Maminko má,
jak je to hezké nás doma."

Krásné a přitom velmi jednoduché verše na ta nejprostší témata, inu nedá se mistrovi nic vytknout. Udělají dobře na duši v každém věku.

Ankavi
07.05.2018 5 z 5

Vrátila jsem se do školních let a bylo mně v nich dobře. Nádherné ilustrace pohladily po duši, stejně tak jako verše, psané po ročních obdobích. Uvědomila jsem si, že ač jsme nyní obklopeni mnoha rozličnými materiálními statky a doslova přesyceni informacemi, mnohdy je nám pojem štěstí vzdálen. Chudý malíř neměl nic, žil ze dne na den, rozdával lidem radost - a cítil se šťastným. Jsme ráda, že mě tato kniha přivedla k zamyšlení.

JointlieKat94
25.02.2018 5 z 5

Krásné čtení, nádherné kresby pana Alše. Dlouho na mě čekala tato kniha v knihovně, ale moc se mi líbila. Připomněla mi, jak se cítím, když vidím mělnickou věž v dálce.

Maanna
08.07.2017 5 z 5

Verše, které se tváří jednoduše, a přitom jsou pestrobarevné, až člověk vidí vše popisované přímo před sebou...

Iki1
13.02.2017 4 z 5

Když jsem dočetl knihu Ivana Wernische S brokovnicí pod kabátem, řekl jsem si, že si spravím chuť básnickou klasikou Jaroslava Seiferta. I když v téhle knize vlastně jen "doplňuje" obrázky Mikoláše Alše. Ale je to pro mě pořád pohlazení po duši. Možná i kvůli vzpomínkám na vlastní dětství.

aktijnov
04.10.2014

Nádherné milé verše.

Bránolog
07.02.2012 5 z 5

Dostal jsem se k tomu náhodou, pomáhaje dětem s referátem do školy, ale přečetl jsem jedním dechem.

básně Mikoláš Aleš, 1852-1913 poezie

Autoři knihy