Sekera Strážců

Sekera Strážců

Za neprostupným lesem se nachází tajemná říše, se kterou už dávno ztratili obyvatelé poklidného Údolí veškerá spojení. Vesničané si o ní vyprávějí bájné příběhy, ale netuší, jaká hrozba tam číhá a jak náročná je služba Strážce, který brání zlu v překročení hranice. Strážcův syn Jan z nezralé touhy po dobrodružství způsobí tragédii, a proti své vůli se tak stane hlavní postavou osudové hry. Pouze na něm teď záleží, jestli svět, jaký dosud znali, bude existovat dál. Jan se musí vydat na cestu do neznáma a věřit jen v rady moudrého skřítka Gnóma, v tajemství otcovy sekery a v lásku dívky Modroočky. Podaří se hrdinům dojít včas do Severních hor, kde sídlí ledový netvor Gidžich, a přemoci ho? Zkušený autor historických románů Otomar Dvořák vytvořil netradiční fantasy, ve které zúročil i prvky, jež mohou čtenáři znát z jeho oblíbené „záhadologické“ tvorby. Příběh je zasazen do bájné, a přesto každému čtenáři velmi povědomé krajiny, v níž jako by ožívala atmosféra Erbenových balad. Autor vás svým poutavým stylem vezme na dobrodružnou cestu pohádkovým světem pro dospělé, na níž vás provede všemi ročními obdobími, přes různá nebezpečí a nejednu slepou uličku až do spásného cíle. Na konci cesty však už nemusíte být těmi, jimiž jste byli na jejím začátku. Okamžiky téměř hororové jsou odlehčeny svérázným humorem ješitného Gnóma, jehož „trpasličí přísloví“ vám uvíznou v paměti. „Neříkej včelám, že jíš med.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/297669/sekera-strazcu-Txm-297669.jpg 4.58
Dobrodružné, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Černý Drak

stdriverlc

Opravdu přestávám číst komentáře ke knihám předem a čtivo vybírat dle udělených hodnocení. Pro mě byla Sekera strážců průměrnou knihou. Nejsympatičtější postavou byl vodníček. Děj převážně poutavý. Nejlépe hodnotím pasáž v žitném poli. Ostatní mikropříběhy si snad už po dočtení ani nevybavuji.

Evani
23.10.2016

Knížka si mě získala již na první pohled v knihkupectví a doma celé mé zaujetí ještě umocnila. Celý příběh je napsán velmi hezkou češtinou, se kterou si autor výborně hraje. Kniha se skvěle hodí k podzimnímu počasí, které podtrhuje celou atmosféru příběhu.

kolacky
29.09.2016

Hodně zajímavě napsané. Pan Dvořák se vydatně inspiroval pohádkami a pověstmi, dokonce to přiznává ("Věnováno Karlu Jaromíru Erbenovi") - a přidává hodně ze své fantazie. Není to Tolkien. Jsou to ryze české báchorky a výborně se to čte.