Sekce: Dračí krev

Sekce: Dračí krev
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393009/bmid_sekce-draci-krev-7wJ-393009.jpg 3 11 11

Mysteriózní thriller se špionážními prvky, který poodhaluje mnohá tajemství minulosti. Pátrání po vzácné ikoně přivede agenty speciálního oddělení ruské kontrarozvědky, přezdívaného SEKCE, do Prahy. Spolu s příslušníkem tamní tajné služby zjistí, smrt českého profesora souvisí s prastarým tajemstvím. Klíč k jeho rozluštění se nachází v období druhé světové války a dost možná ještě hlouběji v historii, v Praze císaře Rudolfa II. Mysteriózní příběh s prvky špionážního thrilleru zavede čtenáře do labyrintu znepokojivých skutečností. Originální fabulace autorů se prolíná s reálnými historickými fakty. Jak souvisí zrůdné nacistické experimenty s pokusy rudolfínských alchymistů? Kdo odhalí šifru nejzáhadnějšího rukopisu světa? Kdo unáší a vraždí mladé turecké chlapce? Co se ukrývá na starém židovském hřbitově v centru Prahy? Klíčem nejen k těmto záhadám je Dračí krev, jejíž tajemství střeží kult, jenž po staletích života ve stínu znovu nabývá na síle a chystá se k útoku.... celý text

Přidat komentář

bozena3656
07.09.2023 5 z 5

Super čtení pro toho, kdo má rád kombinaci špionáže a záhad.

MirrorIsis
11.04.2023 5 z 5

Kdyby vše nebylo rozebíráno tak do detailu (vysvětlování), získala by kniha větší šmrnc. jinak za mě dobrý...


orinka3
04.10.2020 1 z 5

Prý thriller. Dobrá, dala jsem se tedy do čtení v očekávání velkého napětí. Nezačínalo to zrovna špatně, pátrání po Draculových ostatcích slibovalo další netušená překvapení. Jenže žádné mrazení v zádech, zatajený dech při obracení stránek. Vůbec netuším, jak došlo k tomu, že zrovinka tahle kniha dostala označení Thriller?? Vždyť je to skoro učebnicový text do dějepisu. Jakmile se příběh dotkne nějaké historické události, následuje dost otravná přednáška a podrobné vysvětlování. Vážně je každý čtenář tak s odpuštěním blbý, aby se mu muselo všecko podávat tak polopaticky? Snad existuje Wikipedie, ne? Motanice všeho možného, nacistická ideologie, Voynichův rukopis, pomatená organizace, unášející muslimy, ruská výzvědná služba....prostě slátanina všech slátanin. Po překonání dvou třetin knihy jsem toho měla právě tak akorát a podívala se na závěr. No, tak ani ten není nic bombastického. Snad se ještě najde další hrdina, který se s knihou popasuje a dá sem další názor.

Selket
12.02.2020 2 z 5

Ze začátku jsem si říkala - jo dobrý, proč ne. Trochu Vašíček, křížený s Cusslerem a špetkou Dana Browna, docela jsem se těšila, co bude dál, ale pak... Nemá být thriller napínavý? Dva podivní ruští agenti, co si v Praze kupují Stalinovy slzy v matriošce, český agent, který je přes veškerou snahu opravdu jen obyčejný policista, unesený kluk, na kterém vám vůbec nezáleží, ostatně stejně jako na jakékoliv jiné postavě, protože příběh tady vypadá jako nějaké nepříliš pevné lepidlo, které má držet pohromadě ty hektolitry informací, které vám autoři lijí na hlavu při jakékoliv příležitosti (můj favorit je asi historie orientální deskové hry, včetně pravidel, když si de jeden z hrdinů koupit kebab). Vlastně mě nakonec ani nezajímalo, jak to skončí.

Autoři knihy

Aleš Česal
česká, 1976