Sejdeme se v knihkupectví

Sejdeme se v knihkupectví https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475684/bmid_sejdeme-se-v-knihkupectvi-AAj-475684.jpg 3 232 232

Poutavý příběh o rodině a lásce ke knihám. Miranda Brooksová milovala svého strýčka Billyho, jeho výstřední knihkupectví a bojovky, které pro ni připravoval. Jenže v den jejích dvanáctých narozenin se něco stalo a Billy záhadně zmizel z jejího života. O šestnáct let později Mirandu náhle zasáhne zpráva, že její strýček zemřel a zanechal jí neobvyklé dědictví – knihkupectví, které je na pokraji bankrotu, a jednu poslední bojovku, na jejímž konci možná čeká odhalení rodinného tajemství…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Motto

The Bookshop of Yesterdays , 2018

Ewwe
26.04.2020 5 z 5

Nádherná kniha, která si mne získala svojí obálkou. Příběh je silný a hlavní hrdince se obrátil život vzhůru nohama. Poznávání minulosti, křivdy a o vyrovnávání se se smrtí. S citem napsáno do detailů. Sice by mohlo být méně stránek, ale ničemu to nevadí. Dávám plný počet hvězd, tato kniha si to zaslouží.

kika 13
14.04.2020 5 z 5

Malinko mi trvalo se začíst,ale pak to bylo super.

čef
02.04.2020 4 z 5

Velice hezky sepsaný román pro ženy o rodinném tajemství, které se postupně vynořuje z minulosti a mává nejen s naší hrdinkou. Knih o hledání vlastní identity jsou plné knihovny a autorka to tedy neměla lehké objevit alespoň něco nového. Povedlo se to bojovkou s hledáním zašifrovaných stop a návazností na trh s knihami a vůbec na literaturu. Shakespearova Bouře vše prostupuje a ovládá do samého konce. Očekával jsem, že knihkupectví přejde částečně na e-shop, ale autorka vybrala k záchraně cosi jiného, co snad bude v Americe zabírat. Jenom nevím, jestli je romantika a nostalgie ten správný motiv v tomto stále tvrdším businessu.

cukrovka
22.03.2020 4 z 5

Knížka má nádhernou obálku, která láká k přečtení. Rozhodně si nemyslím, že by to byla úplná oddychovka. Je to o vyrovnávání se se smrtí blízkého, o pochopení druhého, o rozhodnutích která ovlivňují celou rodinu. Příběh byl ale na můj vkus dost rozvláčný, pomalu plynoucí.

mySaints
17.03.2020 4 z 5

Upřímně musím nesouhlasit s většinových hodnocením této knihy. Na první pohled - hlavně podle obálky - vypadá kniha jako odpočinkový příběh, ale jde více do hloubky a na konci jsem byla celkem mile překvapená. Ani se mi nezdálo, že by byla špatně napsaná, a to jsem toho přečetla hodně. Určitě existují lepší, ale také horší knihy. Možná, že si ji prostě podle obálky vybrali špatní lidé, kterým nesedla. Já ji budu trochu obhajovat. :)

Atanone
17.03.2020 3 z 5

Po Pampeliškovém víně jsem nutně potřebovala nějakou „bezpečnou“ knihu. Něco, co mě nerozloží na atomy. U této jsem vyjíměčně nejdřív přečetla komenty a řekla si, že by to mohlo být to, co hledám.
Příběh je pomalý bez nějakých extra zvratů a tajemství, které se vznáší kolem Mirandy, se dá prohlédnout docela brzo. Většinou totiž možnost, která se jeví, jako nejvíc logická, bývá ta pravá. Miranda je taková příjemně naivní a obklopená milujícími lidmi, vrhajícími po sobě znepokojené pohledy, aby v dospělém věku nepřišla na to, co je do očí bijící.
Hodně se mluví o knihách a citují se knihy, což je milé. A naivita není zase až tak špatná věc. A lidi by se měli mít rádi. A číst.

Darleen
20.02.2020 2 z 5

Průměrný román který nenadchne ani neurazí a určitě by mu prospělo, kdyby byl tak o sto stránek kratší.

Ivetaa
20.02.2020 3 z 5

Román se čte celkem dobře, jen byl takový nějaký rozvláčně nekonečný. Na styl psaní jsem si chvíli musela zvykat.

mabell
12.02.2020 2 z 5

Na můj vkus to bylo moc roztahané. O sto srtánek méně a byl by to prima příběh. Takhle jsem se muslela nutit do čtení, protože jsme chtěla vědět, zda to dopadne podle očekávání.

suzanne1997
08.02.2020 1 z 5

Samotný popis příběhu je neuvěřitelně poutavý. Odhaluje tajemství, které čtenář touží rozlousknout. Slibuje mnoho a podněcuje fantazii. S takovou chutí, s jakou se do něj začtete nepočítáte. A co přijde pak?
Netuším, jestli jsem v tom sama nebo má tytéž pocity i někdo další, přesto to bylo až nekonečné. Knihu téměř vždycky dočtu a to mě i po několika týdnech, kdy byla odložená, popohánělo vpřed. Nic zásadního se v knize nestane, žádný velký třesk a rozuzlení dlouho natahované zápletky. A přesně to mi na příběhu vadilo.
Bylo to bez chuti a bez zápachu, nudné, stále se opakující. Ani konec mi nepřinesl takovou úlevu, jakou jsem očekávala. Za mě tuhle knihu ani nemá smysl otevírat, obálka nádherná, popis slibující, ale to je tak všechno ... Možná je to jen můj názor nebo budeme v menšině, přesto, radši koukat do stropu než si znovu přečíst tohle.

Noonian
07.02.2020 odpad!

Obálka je na této knize to nejlepší. Vlastní příběh je děsně šroubovaný a ve skutečnosti by asi šel popsat na pár stranách.

Ivana11
01.02.2020 4 z 5

Pěkný příběh, hezky se četl, jen byl místy trochu zdlouhavý.

Irsaf
01.02.2020 3 z 5

Kniha se nečetla špatně, ale už se k ní vracet nebudu...
Něco bych i vynechala, nemuselo to mít tolik stran...

manvar
21.01.2020 3 z 5

Relaxační počtení, nic náročného, ale milé.

jasmína
14.01.2020 4 z 5

Mně se kniha celkem líbila a ani jsem nečekala takové vyústění.

Docela příjemný relax před začátkem četby mých oblíbených thrillerů.....

sadlo
05.01.2020

Oddechovka, která nezklame.

Trustty
17.12.2019 4 z 5

Po knížce jsem sáhla kvůli obálce, je úplně skvostná
Příběh byl oddychový a předvídatelný.
Ale četlo se to dobře.

certik003
03.12.2019 4 z 5

Na knížce mě lákala název, obálka i anotace. Po dočtení mě překvapilo nízké hodnocení knížky, protože mně se četla moc dobře, přestože co je rodinné tajemství, jsem odhalila už když Miranda popisovala hádku, kterou sledovala jako malá. Bylo to takové milé odreagování.

Sotek43
03.12.2019 5 z 5

Kniha je krasne psaná a příběh me k ni naprostou propoutal. Sem tam jsem otrela i slzu.

EvkaB7
23.11.2019

Já to vzdávám a nehodnotím, tak blbě napsanou knížku jsem už dlouho nečetla. Přitom ten námět je tak dobrý ale zpracování příšerné.