Sedm rozchodů Amy a Craiga

Sedm rozchodů Amy a Craiga https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439439/bmid_sedm-rozchodu-amy-a-craiga-LQt-439439.jpg 3 156 47

To nejhorší v Craigově životě je zároveň tím nejlepším: Amy. Amy a Craig jsou tím nejméně pravděpodobným párem, jaký si dokázali představit. Samotářský Craig se s kamarády stýká pouze při hraní Dračího doupěte, zatímco krásná a inteligentní Amy je všemi oblíbenou předsedkyní hned několika studentských útvarů. Přesto však tito dva skončí spolu. Dokud se ovšem Amy s Craigem nerozejde. Potom se k sobě vrátí a rozejdou se znovu. A tak stále dokola a dokola – dohromady sedmkrát… Amy a Craiga čeká poslední rok na střední škole a zatímco zodpovědnost dospělého života se neodvratně blíží, jejich životy rozvíří bouřlivý vztah plný rozcházení a scházení připomínající kaleidoskop radosti, bolesti i smíchu. Z podobně rozmanitých dojmů se skládá i samotný příběh, hořkosladké a tragikomické vyprávění, ve kterém autor s cynicky vtipným nadhledem barvitě líčí strasti i slasti zážitku první lásky a poutá jím čtenáře až do poslední strany.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

The Seven Torments of Amy and Craig , 2018

Lucie2
22.08.2020

Bohužel jsem nedočetla, kniha mě vůbec nebavila..

martinakraus
20.08.2020 4 z 5

Čtení téhle knížky jsem si moc užila! Craigův smysl pro humor je velmi podobný mému vlastnímu, což je pro mne osobně v knížkách dost novinka, několikrát jsem se při čtení zasmála nahlas (to se mi ještě nestalo!).
Jsem ráda, že to nebyla jen obyčejná lovestory, osobně vyhledávám v contemporary knížkách tvrdší/temnější/vážnější témata a tahle knížka je skvělým oslím můstkem pro ty, kteří si na ty vyloženě vážná témata při čtení příliš nepotrpí, ale nechtějí úplně slaďárnu, protože obsahuje spoustu důležitých myšlenek a dotýká se důležitých témat.
Jediné, co bych knížce osobně vytkla, bylo skákání dopředu a dozadu v čase a občas mi přišlo, že autor věci a situace popisuje až příliš zdlouhavě, ale jinak se knížka čte velice příjemně a určitě ji doporučuji.

keselylenka
12.08.2020 3 z 5

Já nevím celé to bylo tak nějak málo. Nevěřila jsem postavám, že je jim 18, ale spíše tak 15. Amy mi navíc byla doslova protivná.

kalinkacz
08.08.2020 3 z 5

Po young adult knihách už nesahám tolik jako dříve... Tahle mě ale okamžitě zaujala svou obálkou a anotací a z toho důvodu jsme si řekla, proč ji nezkusit... A jsem spokojená... Dostala jsem přesně to, co jsem od knihy očekávala... Vtipnou, milou a velmi čtivou oddechovku, u které jsem si nechtěla vytrhat vlasy kvůli příšerným hlavním hrdinům... Jasně, že to není nic přelomového a životměnícího, ale na léto podle mě velmi fajn čtení...

julythreemosen
04.08.2020 4 z 5

To bylo takové hodně impulzivní rozhodnutí, přečíst si tuto knihu, ale nelituji. Od klasických středoškolských dramat, YA contemporary, se toto dílko něčím (stále si lámu hlavu, čím to bylo) odlišuje. Možná je to dáno tím, že knihu napsal muž a je také vyprávěna z pohledu chlapce, to dodalo příběhu jako je tento zcela nový rozměr. Kniha na mne velmi subjektivně působila klidně, vyrovnaně, i když se tam také hrdinové vypořádávali s různými těžkostmi. Asi mi sedl styl psaní, který se četl sám. Také mne bavily postavy a obecně mi děj přišel jako z filmových obrazovek - jako takový ten typický teenagerovský film, ale bavilo mě to, možná se tam objevila nějaká klišé, ale požitek z knihy mi to neubralo. Autor od začátku avizuje, že kniha nemá happy end, a já jsem v podstatě se ztajeným dechem čekala, jak to tedy vše skončí.... A konec knihy mne zanechal ve velmi rozporuplném rozpoložení - nemyšleno to ve špatném slova smyslu... Možná by mi nevadilo, kdyby kniha byla psána chronologicky, autor to asi zamýšlel jako zajímavý prvek, ale myslím, že by ději ta správná časová posloupnost vůbec neuškodila. Takže doporučuji, opět jako oddychovou četbu. A já už se asi definitivně smířím s tím, že tento žánr mi už nemá moc co nabídnout a dále jej nebudu vyhledávat.

Gabetka
03.08.2020 4 z 5

Mě tyhle nerdovské typy trousící sebeironické hlášky na potkání prostě baví. Craig je tím pádem sympaťák, přestože žije s klapkami na očích. Ale vztah (a rozchody) s Amy ho otevírá světu, kamarádům i rodině. Autor nepostupuje v čase lineárně, tudíž jsem byla občas zmatená tím, o který rozchod se právě jedná, ale zase to má správný šmrnc. Já jsem si čtení užila a líbila se mi změna, kterou Craig prodělal.

eŠ
02.07.2020 4 z 5

4,5 *

Vtipný i citlivý, čtivý a zajímavý příběh o na pohled dokonalé Amy a nerdovi tělem a duší Craigovi. O jejich lásce a prvních velkých rozhodnutích, o hledání sebe sama a místa ve světě.

Ústředním tématem je jak název napovídá rozchod. Craig jako romantik nese každý z rozchodů velmi těžce. Vnímání bolesti je v jeho podání přenositelné na čtenáře, lehce se vžije do jeho kůže a sám si vzpomene na svůj rozchod a jeho tíživou a všespalující bolest. Craig se díky Amy přeměňuje z hromádky neštěstí v dospělého mladého muže. Začne se víc dívat kolem sebe, myslet na ostatní.

Nemalou roli v jeho příběhu hraje i dvojče Kaitlyn. Přestože si věčně vjíždějí do vlasů a každý z nich je jiný, přestože to neumí jeden druhému ukázat, mají se rádi. Což se nám ukazuje v nejvypjatějších chvílích.

Amy naproti tomu působí jako vyspělá. Premiantka třídy, vedoucí a organizátorka školních akcí, oblíbená a krásná. A nebo je to jen iluze? To si musíte přečíst sami.

Kniha Sedm rozchodů Amy a Craiga je v