Výnimočná

Výnimočná https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91767/vynimocna-91767.jpg 4 353 52

Sedm království série

Dej sa odohráva v krajine, kde sa rodia ľudia so zvláštnou schopnosťou, výnimočným obdarením. Ostatní sa ich boja, pohŕdajú nimi, alebo ich zneužívajú. Hlavná hrdinka románu Katsa bola obdarená schopnosťou, ktorou sama pohŕda. Je výnimočná v zabíjaní. Jej život ovládol strýko Randa, kráľ Middlensu. Mala zaňho vykonávať nekalú prácu, trestať, mučiť alebo zabíjať každého, kto sa mu znepáči. Keď sa prvý raz stretla s princom Poom, ktorý bol obdarený schopnosťou bojovať, nemala ani tušenie, ako sa zmení jej život. Nikdy by jej ani na um nezišlo, že sa stane jeho priateľkou. Nikdy by si ani nepomyslela, že sa dozvie celú pravdu o svojom výnimočnom nadaní, príšernom tajomstve, ktorým by dokázala zničiť všetkých sedem kráľovstiev.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , EDIPOSS

Graceling , 2008

Liyz
06.02.2014 4 z 5

Zo začiatko ma kniha vemi nebavila, musela som sa naladiť na dej, ale to je možno chyba knihy, ktorú som čítala pred ňou. Bola úplne iná :D
Nakoniec ma príbeh ale dostal a na konci som chcela viac. Viac príbehu, viac Katsy a ostatných hrdinov.

anibeni
03.02.2014 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem... byla velmi napínavá, zajímavá, čtivá... pěkně napsaná.. Líbil se mi příběh, líbily se mi postavy v něm a líbilo se mi celkové zpracování...

Alee
09.12.2013 4 z 5

Knihu jsem četla, když nově vyšla a vím, že jsem byla nadšená, že je zase nějaký dobře napsaný klasický fantasy příběh. Kniha je spíš pro dámskou část čtenářů, jsem si jistá, že by se mi líbila i teď. Má nápad, má spád, je tam romantika (ale dobře podaná a nekazí příběh) a konec je nepředvídatelný. Už jsem četla i lepší knihy, ale rozhodně patří nad dobrý průměr.

Kate.S
03.11.2013 4 z 5

Když jsem se do čtení pouštěla, nevěděla jsem, co očekávat. Musím však říct, že se mi to velmi líbilo. Autorka zde vytvořila velmi sympatickou hrdinku, která mi opravdu přirostla k srdci. Nejraději jsem však měla Poa. Příběh je velmi čtivý, napínavý a hlavně chytlavý. Jakmile jsem se začetla, nedokázala jsem se odtrhnout. Konec ohledně Lecka jsem tak nějak čekala, stejně mě ale překvapil v jednoduchosti. Ten zvrat, co týče Poa jsem opravdu nečekala. opravdu velmi příjemné čtení.

neliot
28.09.2013 5 z 5

knížka mě velmi zaujala a nemohla jsem od ní odtrhnout oči....má zajímavý děj, ale sem tam jsou chvilky, které mi vadily....přála bych si další díl v češtině, ale ten má vyjít údajně jen ve slovenštině...to je škoda :((

NamiOimikado
23.09.2013 3 z 5

Knížku jsem četla už před nějakou dobou (tak rok dva zpátky) a pamatuji si, že při čtení jsem z toho byla téměř u vytržení, ale teď si z toho moc nevybavuji, což u většiny knížek si aspoň na hlavní zápletku vzpomenu...

Lenny33
24.08.2013 4 z 5

Příběh mi přišel tak nějak napůl jako z pohádky a hlavní hrdinka jako robot, který dokáže vše, co si usmyslí. :)
Celkově byl děj takový klidnější, žádná velká akce, ale popravdě řečeno mi to vůbec nevadilo. Naopak jsem si čtení užívala a nemohla se od knihy odtrhnout. Opravdu příjemné čtení. Vřele doporučuji.

Anett 26
15.08.2013 5 z 5

Super knížka, akorát zvraty na konci byly hodně nečekané, ale přece do knížky patří. Také doporučuji si ji přečíst. Je to opravdu Výjimečná knížka.

kleria
01.08.2013 4 z 5

Knížka byla moc pěkná, akorát mi chvílemi přišla trošku nudná, jinak jsem s ní překvapivě moc nadšená :)). Kniha mi přišla celkem uzavřená a dalším dílem bych ani nepokračovala. Teda pokud ho u nás vydají, to si jinak moc ráda přečtu ;)). DOPORUČUJI!!!

Aní*
29.08.2012 5 z 5

Tahle knížka je opravdu skvělá! Je opravdu smutné že to muselo skončit:P Ale no co? DOPORUČUJU!

Nyxi
29.04.2012 5 z 5

Knížka mě zaujala hned od první stránky a podařilo se ji to celou dobu.Velice pěkné a čtivé!!! Pokračování bych klidně uvítala.Tento žánr já velmi zbožňuji...
Po přečtení jsem nedokázala se začíst do další knihy...pořád si musím v duchu omílat některé pasáže.Každá další kniha je nudná a nezajímavá.

iqtiqe
21.07.2011 4 z 5

Dobře čtivý, chytlavý - poslední třetinu jsem dočítal až do 6 do rána. Autorka vytvořila sympatickou hrdinku, kterou budete mít rádi (v některých momentech mi vzdáleně připomínala Katniss z Hunger Games). Kniha je napůl pro děti, ale mně se líbila, můjžu doporučit. Jsem zvědav na druhý díl, v knihovně zatím není, takže si dám originál.

pro mládež

Kristin Cashore