Sedm dní v Bílém domě

Sedm dní v Bílém domě https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104488/sedm-dni-v-bilem-dom-104488.jpg 4 13 3

Prezident Spojených států, který je nucen čelit náhodně odhalenému spiknutí pravicových generálů, nejvyšších velitelů americké armády, je postaven před řadu složitých rozhodnutí. Román dvojice amerických novinářů, podle něhož přední americký režisér Frankenheimer natočil v roce 1964 stejnojmenný film, nám dramatickým způsobem přibližuje americké praktiky a odhaluje pozadí pokusu o fašistický puč. Autorům knihy nešlo o senzacechtivé ztvárnění závažného tématu, jež by mělo čtenáře laciným způsobem zastrašovat. Jejich věcně a takřka reportážním stylem napsaný román je poutavou literární a politickou fikcí, avšak události v ní popisované by snadno mohly přerůst v realitu nebezpečnou celému světu.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Svoboda

Seven Days in May , 1962

mgeisselreiter
24.08.2019 3 z 5

Příběh by se možná lépe vyjímal na filmovém plátně, neboť k tomu má všechny předpoklady. Na knižních stránkách se autorům bohužel nepodařilo zaujmout mě natolik, abych dal 4*. Ze začátku se to hodně vleče, gradace není nijak velká, vyvrcholení je slabé a závěr zase zdlouhavý. Naštěstí se to aspoň četlo dobře, autorům se podařilo celý děj a poměrně hodně postav podat tak, že čtenář netápal a neztrácel se (a i když jsem nevěděl, kdo je zrovna kdo, až tolik to nevadilo). 70% a 3*, 24. 8. 2019.

woodward
18.03.2016 5 z 5

Jeden z dávných, skoro zapomenutých thrillerů, které soudruzi rádi vydávali, protože podle jejich mínění, jak praví klasik, nastavovaly zrcadlo. Nedali jsme se znechutit, je to thriller jak má být. Velká polízanice vyhlížející z nepatrných náznaků v úředních lejstrech. Na dnešní dobu asi málo katastrofické a krvavé, ale má to kvalitu a má to grády.

Martin_Happy
01.04.2012 5 z 5

Pomalejší rozjdezd ale pak mne to strhlo. Sice konec se dá snadno předpokládat, ale celou knihu netušítě, jak se k němu dopracují

Autoři knihy

Fletcher Knebel